ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення заяви про забезпечення позову
25 серпня 2020 року м. Київ № 640/16163/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., за участю секретаря судового засідання Перегудової Ю.А., за участю представників учасників справи, розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Хмільницької сільської ради про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовомХмільницької сільської ради
доКабінету Міністрів України
провизнання протиправними та скасування розпоряджень від 13 травня 2020 року №564-р, від 12 червня 2020 року №730-р, зобов'язання вчинити дії
Хмільницька сільська рада (далі по тексту - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України (далі по тексту - відповідач, КМУ), в якому просить:
1) визнати протиправним та скасувати розпорядження КМУ від 13 травня 2020 року №564-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» в частині включення до складу Новобілоуської територіальної громади Хмільницької, Довжицької, Роїщенської територіальних громад;
2) зобов'язати КМУ включити до перспективного плану існуючу спроможну Хмільницьку територіальну громаду з територіями громад, що входять до її складу - Хмільницьку, Довжицьку, Роїщенську територіальні громади;
3) визнати протиправним та скасувати розпорядження КМУ від 12 червня 2020 року №730-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Чернігівської області» в частині включення до складу Новобілоуської територіальної громади Хмільницької, Довжицької, Роїщенської територіальних громад;
4) зобов'язати КМУ включити до переліку територіальних громад Чернігівської області Хмільницьку територіальну громаду з територіальним центром в с. Хмільниця з територіями, що входять до складу територіальної громади - Хмільницьку, Довжицьку, Роїщенську територіальні громади.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 липня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в судовому засіданні.
У судовому засіданні 25 серпня 2020 року представником позивача подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення заборони на вчинення будь-яких дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з припинення юридичної особи Хмільницької сільської ради Чернігівського району Чернігівської області (ЄДРПОУ 04412030, місцезнаходження: вул.Дружби, 25б, с.Хмільниця, Чернігівський район, Чернігівська область).
Вказана заява обґрунтована тим, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до того, що відновлення прав позивача, на захист яких подано адміністративний позов, стане неможливим та/або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Виходячи з меж заяви, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Відповідно до положень частини першої та частини другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи (частина перша статті 154 цього Кодексу).
Відповідно до частини четвертої статті 152 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову, стягується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З вказаного судом вбачається, що підставою розгляду заяви про забезпечення позову є сплата судового збору за ставками визначеними Закон України "Про судовий збір".
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Натомість всупереч наведеній вище нормі позивачем не надано доказів сплати судового збору за розгляд Окружним адміністративним судом міста Києва заяви про забезпечення позову та такий збір не зараховано, станом на 25.08.2020, до спеціального фонду Державного бюджету України у межах справи №640/16163/20.
Відповідно до частини сьомої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
За таких обставин, в зв'язку з відсутністю доказу про сплату судового збору за розгляд заяви про забезпечення позову, суд дійшов до висновку про не виконання позивачем вимог частини четвертої статті 152 Кодексу, що має своїм наслідком повернення вказаного клопотання на підставі частини сьомої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України без розгляду.
Керуючись статтями 150, 151, 153-155, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Заяву Хмільницької сільської ради про забезпечення адміністративного позову повернути без розгляду.
Відповідно до частини 8 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Є.В. Аблов