ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
21 серпня 2020 року м. Київ № 640/19123/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до третя особаПриватного виконавця виконавчого округу м. Києва Дорошкевич Віри Леонідівни Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЕКСКРЕДИТ»
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 Адреса проживання: АДРЕСА_1 ) з позовом до приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Дорошкевич Віри Леонідівни (02002, м.Київ, вулиця Окіпної Раїси, 4-А, офіс 71-А), третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛЕКСКРЕДИТ» (код ЄДРПОУ: 41346335, адреса місцезнаходження: 49044, м. Дніпро, вул. Якова Самарського, буд.12-А), в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Дорошкевич В. JL про відкриття виконавчого провадження №62606220 від 20.07.2020 стосовно ОСОБА_1 ;
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Дорошкевич В. JI. про стягнення з боржника основної винагороди №62606220 від 20.07.20 стосовно ОСОБА_1 ;
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Дорошкевич В. JI. про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №62606220 від 20.07.2020 стосовно ОСОБА_1 .
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Приписами п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Також, вказаною статтею закону передбачено, що за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - ставка судового збору складає - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", встановлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2020 - 2 102, 00 грн.
При цьому, ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали судом встановлено, що позивачем на підтвердження сплати судового збору надано суду копію квитанції про сплату судового збору в розмірі 840, 80 грн., разом з тим, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем окрім вимоги немайнового характеру про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, заявлено також дві вимоги майнового характеру, а саме: про скасування постанов про стягнення з боржника основної винагороди та про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження.
Таким чином, позивачеві необхідно надати суду докази сплати судового збору за вимоги майнового характеру, що становить 1 681, 60 грн. (840, 80 Х 2).
Частиною першою, другою та п'ятою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 5 ст. 74 Закону України "Про виконавче провадження", рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Як зазначено в тексті позовної заяви, оскаржувані рішення було отримано позивачем засобами поштового зв'язку в поштовому відправленні №0200246381649.
До матеріалів справи додано фотокопію вказаного поштового відправлення.
Так, за результатами пошуку відправлення за трекінговим номером №0200246381649 на офіційному сайті Укрпошти, судом встановлено, що вказане відправлення було отримано - 24.07.2020, таким чином, граничною датою подання вказаного адміністративного позову було - 07.08.2020 - десятий робочий день з дня отримання оскаржуваних рішень.
Разом з тим, за результатами пошуку відправлення позовної заяви за трекінговим номером №0105474019663, який вказаний на конверті, в якому була відповідна заява, судом встановлено, що вказаний позов було подано до поштового відділення лише 12.08.2020, тобто, з пропуском строку звернення до суду.
Заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду чи визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду позивачем не надано.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи вищевикладене позивачу необхідно надати суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
З урахуванням викладеного суд, прийшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду заяву про поновлення пропущеного строку на звернення до адміністративного суду та оригінал документу про сплату судового збору у відповідному розмірі, враховуючи ціну позову та вже сплачену позивачем суму судового збору.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений строк, до позовної заяви будуть застосовані наслідки визначені п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г. Вєкуа