ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"26" серпня 2020 р. справа № 300/2105/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали адміністративного ОСОБА_1 до Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області про стягнення невиплаченої грошової допомоги при наданні щорічної основної оплачуваної відпустки в розмірі 8 323,75 гривень, середнього заробітку за час затримки при звільненні в сумі 66 590,00 гривень та моральної шкоди 25 000,00 гривень, -
ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, ОСОБА_1 ), 21.08.2020 звернулась в суд з адміністративним позовом до Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області (надалі по тексту також - відповідач) про стягнення невиплаченої грошової допомоги при наданні щорічної основної оплачуваної відпустки в розмірі 8 323,75 гривень, середнього заробітку за час затримки при звільненні в сумі 66 590,00 гривень та моральної шкоди 25 000,00 гривень.
Пунктами 3, 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, встановлених цим Кодексом.
Так, згідно пунктів 3 і 4 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
- зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
Поряд з цим, за змістом пунктів 1-4, 5 частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Аналогічне правове регулювання визначено в частині 2 статті 245 КАС України, якою визначено перелік питань, що вирішується судом при прийнятті рішення.
Відтак, коментовані норми процесуально закону вказують на те, що особа має право звернутися до адміністративного суду ставлячи вимогу про стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю, за умови прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 частини 1 статті 5 КАС України.
Разом з цим, як свідчить зміст позовної заяви ОСОБА_1 , заявляючи вимогу про стягнення невиплаченої грошової допомоги при наданні щорічної основної оплачуваної відпустки в розмірі 8 323,75 гривень, середнього заробітку за час затримки при звільненні в сумі 66 590,00 гривень та моральної шкоди 25 000,00 гривень, не ставить питання про постановлення (прийняття) судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 частини 1 статті 5 КАС України.
Крім вказаного, визначаючи вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки при звільненні в сумі 66 590,00 гривень, ні в позовній заяві ні долучені до неї письмові документи не місять обґрунтованого розрахунку такої суми, що не відповідає пункту 3 частини 1 статті 171 КАС України.
Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог пунктів 3, 6 частини 1 статті 171 і пункту 5 частини 1 статті 5 КАС України.
За приписами частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв'язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом подання заяви про поновлення строку із зазначення інших поважних причин пропуску строку звернення до суду із вказаним позовом та поданням доказів поважності причин його пропуску.
На підставі наведеного, керуючись статтями 122, 123, 161, 171, частиною 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Тлумацької районної державної адміністрації Івано-Франківської області про стягнення невиплаченої грошової допомоги при наданні щорічної основної оплачуваної відпустки, середнього заробітку за час затримки при звільненні та моральної шкоди, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в описовій частині ухвали недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до вимог, встановлених пунктами 3, 6 частини 1 статті 171 і пунктом 5 частини 1 статті 5 КАС України, подаючи відповідні зміни у двох примірниках, зокрема:
2.1. визначити, крім стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів, зміст позовних вимог і виклад відповідних обставин щодо прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 частини 1 статті 5 КАС України (пункт 4 частини 1 статті 171, пункт 5 частини 1 статті 5 КАС України).
2.2. зазначення обґрунтованого розрахунку середнього заробітку за час затримки при звільненні в сумі 66 590,00 гривень (пункт 3 частини 1 статті 171 КАС України).
Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.