Постанова від 25.08.2020 по справі 453/906/20

Справа № 453/906/20

№ провадження 3/453/562/20

ПОСТАНОВА

іменем України

25 серпня 2020 року м. Сколе

Суддя Сколівського районного суду Львівської області Микитин В.Я., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали, отримані від Головного управління Держпраці у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки та жительки АДРЕСА_1 , зареєстрованої по АДРЕСА_2 , українки, громадянки України, одруженої, працюючого головним лікарем у КНП Славської селищної ради «Славська міська лікарня», раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, -

за ч. 1 ст. 41 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № ЛВ12179/460/АВ/П/ПТ від 17.07.2020 року, ОСОБА_1 , працюючи головним лікарем КНП Славської селищної ради «Славська міська лікарня» вчинила порушення вимог законодавства про працю, а саме порушила вимоги: ст. 98, ч. 1 ст. 115 КЗпП України, ч. 1 ст. 13, ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці», оскільки виплата додаткової заробітної плати працівникам проводиться не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. При огляді 3 розрахункових листків працівників за червень 2020 та відомості на виплату заробітної плати за червень 2020 встановлено, що додаткова доплата проведена 20.07.2020 року згідно відомості сум для зарахування на карткові рахунки працівників.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому не визнала та пояснила, що виплата додаткової заробітної плати працівникам була проведена за червень 2020 року 20.07.2020 року у зв'язку з тим, що кошти для цієї виплати від Національної служби здоров'я України на виконання відповідного договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій поступили на рахунок КНП Славської селищної ради «Славська міська лікарня» тільки 17.07.2020 року, а отже, строк для нарахування й виплати додаткової заробітної плати було порушено не з її вини.

Перевіривши наявні матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

За змістом ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження у справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ч. 1 ст. 41 КУпАП передбачена відповідальність за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України «Про звернення громадян», або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю .

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб'єктом правопорушення, всіх обов'язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчинені вказаного правопорушення надано такі докази як: протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ12179/460/АВ/П/ПТ від 17.07.2020 року; акт інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю № ЛВ12179/460/АВ від 08.07.2020 року; копія платіжного доручення від 20.07.2020 року № 932.

Також з матеріалів справи вбачається, що 22.05.2020 року між Національною службою здоров'я України та КНП Славської селищної ради «Славська міська лікарня» було укладено угоду № 3187-Е520-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, згідно якої було призначено фінансування.

У відповідності до виписки про надходження коштів та копії платіжного доручення № 932 від 20.07.2020 року встановлено, що кошти від Національної служби здоров'я України на оплату заборгованості заробітної плати згідно договору № 3187-Е520-Р000 від 22.05.2020 за червень 2020 надійшли на рахунок КНП Славської селищної ради «Славська міська лікарня» 17.07.2020 року, у зв'язку з чим виплата додаткової заробітної плати відповідальним медичним працввникам проведена установою тільки 20.07.2020 року.

Відповідно до положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Склад адміністративного правопорушення - наявність об'єктивних та суб'єктивних ознак, за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням. Такий комплекс передбачає чотири елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона. Відсутність хоча б однієї з ознак означає відсутність складу в цілому

На підставі вищенаведеного, суд приходить до переконання, що протокол про адміністративне правопорушення не може бути визнаним належним доказом по даній справі у розумінні ст. 251 КУпАП, оскільки за своєю правовою природою він не є самостійним беззаперечним доказом, а обставини викладені у ньому повинні бути перевірені за допомогою інших доказів, які б підтверджували вину особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і не викликати сумніви у суду.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність вини ОСОБА_1 у порушенні вимог ч. 1 ст. 115 КЗпП України та ч. 1 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» (у частині порушення строків виплат додаткової заробітної плати). Тобто вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КпАП України не знайшла свого підтвердження у судовому засіданні, у зв'язку з чим провадження у справі про притягнення такої до адміністративної відповідальності підлягає закриттю, оскільки в її діях відсутній склад інкримінованого правопорушення.

У свою чергу, суд враховує, що п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому виходячи з норм ч. 2 ст. 284 та ст. 247 КУпАП, не вбачає підстав для стягнення судового збору.

Керуючись ст. ст. 247, 280, 283-284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП, - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Микитин В.Я.