Постанова від 18.08.2020 по справі 233/3792/20

Код суду 233 № 233/3792/20

ПОСТАНОВА

18.08.2020 року м.Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Міросєді А.І., вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Головного управління ДПС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , який є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч. 1ст. 163-4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 94 від 30 липня 2020 року складений головним державним ревізором - інспектором Костянтинівського відділу адміністрування податків і збопрів з фізичних осіб ГУ ДПС у Донецькій області Ципко І.С., відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-4 КУпАП з доданими матеріалами.

Відповідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Вивчивши матеріали про адміністративне правопорушення, суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом…

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, акти закупки, тощо, а також іншими документами.

Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.

В протоколі відсутні підпис та пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Також, відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в самому акті перевірки № 1827/05-99-51-33/ НОМЕР_1 від 10 червня 2020 року. При цьому, останньому не роз'яснені його права та обов'язки відповідно до ст.63 Конституції України і 268 КУпАП.

Окрім іншого, відсутні документи на підтвердження отримання ОСОБА_1 копії вказаного протоколу про адміністративне правопорушення № 94 від 30 липня 2020 року.

Так, в матеріалах справи мається копія повідомлення про запрошення ФОП ОСОБА_1 № 50130/10/05-99-51-33 від 17 червня 2029 року, на 26 червня 2020 року для складання, ознайомлення та підписання протоколу про адміністративне правопорушення, яке не було отримане ФОП ОСОБА_1 , згідно з копією поштового повідомлення з відміткою про повернення у зв'язку з закінченням терміну зберігання, що не є належним повідомленням.

У такому випадку, складання та підписання протоколу за відсутності ФОП ОСОБА_1 , не є підставою для визнання факту його складення законною, оскільки законом не передбачено можливості заочного притягнення особи до відповідальності.

Вище зазначені недоліки, допущені при оформленні матеріалу, позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.

За таких підстав, вважаю за необхідне матеріал про адміністративне правопорушення повернути до Головного управління ДПС у Донецькій області для належного оформлення.

Керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріал про адміністративне правопорушення № 94 від 30 липня 2020 року відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП з додатками повернути до Головного управління ДПС у Донецькій області для дооформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя А.І.Міросєді