№2-а-82/10
23 березня 2010 року Млинівський районний суд Рівненської області
в складі головуючої судді Бандури А.П.
при секретарі Тарасюк І.В.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Млинів Рівненської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України в Черкаській області, інспектора ДПС Золотоніського взводу ДПС Романча Сергія Дмитровича про оскарження постанови суб'єкта владних повноважень, -
ОСОБА_2 звернувся в суд з адміністративним позовом до УДАІ УМВС України в Львівській області, інспектора ДПС Буського взводу ДАІ Чебеника І.О. про оскарження постанови суб'єкта владних повноважень, посилаючись на незаконність та безпідставність накладення адміністративного стягнення.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав та суду пояснив, що постановою № 2338 від 18 березня 2009 року ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 гривень. Він, представник позивача, вважає постанову незаконною та винесеною з грубим порушенням адміністративно-процесуального законодавства, а також такою, що підлягає скасуванню. Просить визнати постанову № 2338 від 18 березня 2009 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконною та скасувати. Провадження по адміністративній справі закрити.
Представник відповідача УДАІ УМВС України у Черкаській області в судове засідання не з'явився, причина його неявки в судове засідання невідома, хоча про день слухання справи він був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення судової повістки.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, вважає позов підставним та підлягаючим до задоволення в повному обсязі.
Так, єдиним доказом, на підставі якого суб'єктом владних повноважень - відповідачем по справі прийнято рішення про накладення на позивача адміністративного стягнення є покази приладу «Візир» № 0711175, про що зазначено в оскаржуваній постанові. Разом з тим, відсутні будь-які інші докази, які дали б можливість встановити точне місце руху позивача, в тому числі вчинено таке фіксування в межах населеного пункту чи поза ним, та який швидкісний режим встановлено на даній ділянці дороги, та належність показників застосовуваного приладу саме транспортному засобу, яким керувала позивач.
У відповідності до вимог ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти позову. Свою позицію щодо правомірності та підставності накладення адміністративного стягнення відповідачами не обґрунтовано ні письмово, ні в судовому засіданні.
При накладенні адміністративного стягнення та винесенні оскаржуваної постанови не враховано характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня та характеру його вини, майнового стану порушника, обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чим грубо порушено вимоги ст.33 КУпАП.
Разом з тим, посадовою особою при розгляді справи про адміністративне правопорушення за даним фактом, обставини справи з'ясовано не всебічно та неповно, на порушення вимог ст.ст. 33, 280 КУПАП, та з порушенням принципів обґрунтованості та розсудливості, обов'язкових до застосування у рішеннях посадових осіб, в тому числі і при прийнятті актів індивідуальної дії про накладення адміністративних стягнень у відповідності до ч.3 ст.2 КАС України.
За таких обставин, при відсутності доказів, не можуть бути встановлені подія та факт вчинення 27 лютого 2009 року ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, а отже, подальше провадження у даній справі виключається у відповідності до п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а справа підлягає закриттю.
Правовідносини регулюються ч.3 ст.2, ч.2 ст. 71 КАС України, ст.ст. 33, 247, 251 КУпАП.
На підставі наведеного,
керуючись ст. 160-163 КАС України,
суд, -
Позов ОСОБА_2 до УДАІ УМВС України в Черкаській області, інспектора ДПС Золотоніського взводу ДПС Романча Сергія Дмитровича про оскарження постанови суб'єкта владних повноважень задоволити повністю.
Визнати постанову № 2338 від 18 березня 2009 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконною та скасувати.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 за ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив рішення.
Суддя: А.П. Бандура
/підпис/
З оригіналом згідно:
Голова Млинівського райсуду П.В. Феськов