26 серпня 2020 року Справа №160/9682/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВСПЕЦЗАПЧАСТЬ" про стягнення 2682297,25 грн., -
17.08.2020р. Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулося з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВСПЕЦЗАПЧАСТЬ" та просить стягнути податковий борг у розмірі 2682297,25 грн. на користь держави шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Окрім того, відповідно до п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Окрім того, відповідно до п.5 ч.5 т.160 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Разом з тим, позовна заява не містить викладу обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги щодо розрахунку пені з урахуванням вимог п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України з датами початку та закінчення нарахування такої пені в порушення вимог п.4, п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 2 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Проте, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем до адміністративного позову не додано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позовної з доданими до неї документами відповідачеві в порушення вимог ч. 2 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що додана до позову копія фіскального чеку не може бути належним доказом направлення на адресу відповідача позовної заяви у даній справі, оскільки зміст квитанції не містить такої інформації та з його змісту неможливо ідентифікувати виконання позивачем вимог ч. 2 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням того, що позовна заява не містить дати його складання.
Частиною 4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем до позову не додано обґрунтованого розрахунку пені по кожному податку окремо із зазначенням дати початку та закінчення її нарахування з урахуванням вимог п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України в порушення ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
За таких обставин, недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали, шляхом надання до канцелярії суду:
- адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги щодо розрахунку пені на момент подання позову з урахуванням вимог п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України з датами початку та закінчення нарахування такої пені у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів згідно до вимог ч.2 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: обґрунтованого розрахунку пені на момент подання позову по кожному податку окремо із зазначенням дати початку та закінчення її нарахування з урахуванням вимог п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
На підставі викладеного, керуючись п.5 ч.5 ст.160, ч.2, ч.4 ст.161, ч.1 ст.169, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "СЕВСПЕЦЗАПЧАСТЬ" про стягнення 2682297,25 грн. - залишити без руху.
Позивачеві у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:
- адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги щодо розрахунку пені на момент подання позову з урахуванням вимог п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України з датами початку та закінчення нарахування такої пені у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;
- доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів згідно до вимог ч.2 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;
- доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: обґрунтованого розрахунку пені на момент подання позову по кожному податку окремо із зазначенням дати початку та закінчення її нарахування з урахуванням вимог п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст.294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва