вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
про відкриття апеляційного провадження
"25" серпня 2020 р. Справа № 911/925/20
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Кропивної Л.В.
суддів: Пашкіної С.А.
Поляк О.І.
розглянувши апеляційну скаргу акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
на рішення господарського суду Київської області від 17.07.2020 р. (повний текст складено 17.07.2020 р.)
у справі № 911/925/20 (суддя - Лутак Т.В.)
за позовом акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
до комунального підприємства "Обухіврайтепломережа"
про стягнення 61 333,29 грн.,-
Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулося до господарського суду Київської області з позовом до комунального підприємства "Обухіврайтепломережа" про стягнення 61 333,29 грн., з яких: 38 976,13 грн. пені, 6 323,87 грн. 3 % річних та 16 033,29 грн. інфляційних втрат (враховуючи заяву про зменшення позовних вимог № 14/4-4032-20 від 19.06.2020 р.).
Рішенням господарського суду Київської області від 17.07.2020 р. у справі № 911/925/20 позов задоволено частково: стягнуто з комунального підприємства "Обухіврайтепломережа" на користь акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" 22 864,31 грн. пені, 2 688,67 грн. 3 % річних, 11 906,58 грн. інфляційних втрат та 1 283,80 грн. судового збору; в решті вимог відмовлено; повернуто акціонерному товариству "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" з державного бюджету 687,17 грн. судового збору.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати оскаржуване рішення в частині відмови в задоволенні позову та прийняти в цій частині нове, яким задовольнити позовні вимоги.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.08.2020 р. апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі: Кропивна Л.В. (головуючий), Пашкіна С.А., Поляк О.І.
Відповідно до ч. 1 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі (Глава 1. Апеляційне провадження).
За правилами п. 1 ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що предметом розгляду у даній справі є вимоги про стягнення 61 333,29 грн., вказана справа відноситься до малозначних справ в розумінні Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 10 ст. 270 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Апеляційна скарга відповідає вимогам статті 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено, строк апеляційного оскарження апелянтом не пропущено, тож клопотання апелянта про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення не підлягає розгляду, а подані матеріали є достатніми для відкриття апеляційного провадження та здійснення перегляду оскаржуваного рішення без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.
Частиною 4 статті 262 Господарського процесуального кодексу України визначено, що в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу.
Керуючись ст.ст. 234, 254, 256, 258, 262, 270 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд,-
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" на рішення господарського суду Київської області від 17.07.2020 р. у справі № 911/925/20.
Учасникам справи встановити строк для подання відзивів, заперечень на апеляційну скаргу та інших заяв/клопотань протягом 15 днів з моменту отримання даної ухвали.
Всі документи та письмові докази подаються через відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду (канцелярію суду) за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1, літера А (І поверх).
Роз'яснити сторонам, що апеляційна скарга буде розглянута без повідомлення учасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду.
Головуючий суддя Л.В. Кропивна
Судді С.А. Пашкіна
О.І. Поляк