Постанова від 06.08.2020 по справі 160/10137/19

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2020 року м. Дніпросправа № 160/10137/19

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Чабаненко С.В.,

суддів: Чумака С.Ю., Юрко І.В.,

за участю секретаря судового засідання Сколишева О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі апеляційну скаргу Приватного підприємства «Антарес Компани» на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2020 року у справі №160/10137/19 за позовом Приватного підприємства «Антарес Компани» до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Дніпровська міська рада про скасування податкового повідомлення-рішення, визнання протиправними дій щодо видачі витягу,-

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Антарес Компани» звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить:

- скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 01.10.2019 р. № 000210504, яким Приватному підприємству «Антарес Компани» визначено податкове зобов'язання з орендної плати за землю на суму 143339,13 грн. та штрафні (фінансові) санкції на суму 35834,78 грн., всього на суму 179173,91 грн.;

- визнати протиправними дії відділу у місті Дніпро Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області з видачі на замовлення Департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради витягу із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.07.2018 року № 53/160718/03-07 з припискою «Грошова оцінка земельної ділянки визначена станом на 01.01.2017 р.».

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2020 року у справі у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить оскаржене рішення скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

На електронну адресу суду від представника відповідача-2 надійшло клопотання про врахування відзиву на апеляційну скаргу та відсутність представника при розгляді справи № 160/10137/19.

Позивач належним чином повідомлений про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, у судове засідання не з'явився, що відповідно до приписів ч.2 ст. 313 КАС України не перешкоджає розгляду справи.

У судовому засіданні представники відповідача-1 та третьої особи підтримали свої доводи та заперечення з урахуванням раніше викладених позицій.

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та підтверджено письмовими доказами, на підставі рішення Дніпропетровської міської ради № 206/12 від 08.10.2003 року між Дніпропетровською міською радою (Орендодавець) та Приватним підприємством «Антарес Компани» (Орендар) 26.12.2003 року був укладений договір оренди земельної ділянки, відповідно до якого Орендодавець передає, а Орендар приймає у строкове платне володіння і користування на умовах оренди земельну ділянку площею 0,4923 га за адресою: м.Дніпро, Жовтневий район, вул.Космічна, 49-Г, кадастровий номер 1210100000:03:044:0017. Земельна ділянка передана до 08.10.2018 року (пункт 2.1 договору) (а.с. 65-66).

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.02.2016 року № 03-07/100216/84 (дата формування 11.02.2016 року), кадастровий номер 1210100000:03:044:0017, назва земельної ділянки: адміністративні будівлі, трансформаторна підстанція та склад, коефіцієнт Кф - 2,50, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 14234242,61 грн. (а.с. 212).

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 30.01.2017 року № 125/86-17 (дата формування 26.01.2017 року), кадастровий номер 1210100000:03:044:0017, цільове призначення земельної ділянки: інформація не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт Кф - 2,00, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 12070666,81 грн. (а.с.71)

Листом відділу у місті Дніпро Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області від 08.02.2018 року № 421/0/197-18 представнику позивача повідомлено, що за даними Державного земельного кадастру цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017, відповідно до Українського класифікатора цільового використання землі (УКЦВЗ), затвердженого листом Держкомзему України від 24.04.1998 р. № 14-1-7/1205 встановлено 1.11.6 інша комерційна діяльність. Застосування коефіцієнту функціонального використання Кф із значенням « 2,0» може призвести до значних витрат бюджету. З метою недопущення втрат бюджету повідомлено про необхідність внесення змін відомостей про цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017 до Державного земельного кадастру (а.с.72-73).

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 17.07.2018 року № 51/170718/03-07 (дата формування 17.07.2018 року), кадастровий номер 1210100000:03:044:0017, цільове призначення земельної ділянки: 03.10 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення, підприємницької та іншої діяльності, пов'язаної з отриманням прибутку), коефіцієнт Кф - 2,50, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 15088333, грн. (а.с. 76).

Також за даними витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.07.2018 року № 53/160718/03-07 (дата формування 23.07.2018 року, грошова оцінка земельної ділянки визначена станом на 01.01.2017 року), кадастровий номер 1210100000:03:044:0017, цільове призначення земельної ділянки: 03.10 для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення, підприємницької та іншої діяльності, пов'язаної з отриманням прибутку), коефіцієнт Кф - 2,50, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 15088333, грн. (а.с. 247)

Судом встановлено, що Приватним підприємством «Антарес Компани» 01.02.2017 року було подано до ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська податкову декларацію з плати за землю з орендної плати за 2017 рік, згідно якої нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017 визначена у сумі 24518925,07 грн., розмір орендної плати 3%, річна сума орендної плати 362120,00 грн. (а.с. 77-79).

16.02.2018 року Приватним підприємством «Антарес Компани» було подано до ДПІ у Соборному районі м. Дніпра податкову декларацію з плати за землю з орендної плати за 2018 рік, згідно якої нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017 визначена у сумі 24518925,07 грн., розмір орендної плати 3%, річна сума орендної плати 362120,00 грн. (а.с. 81-82).

01.08.2018 року Приватним підприємством «Антарес Компани» було подано до ДПІ у Соборному районі м. Дніпра уточнену податкову декларацію з плати за землю з орендної плати за 2018 рік, згідно якої нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017 визначена у сумі 30648656,33 грн., розмір орендної плати 3%, річна сума орендної плати 452650,01 грн. (а.с. 83-84).

Судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області у період з 15.08.2019 року по 21.08.2019 року було проведено документальну позапланову виїзну перевірку Приватного підприємства «Антарес Компани» з питань повноти нарахування плати за землю за земельну ділянку, що перебуває в користуванні Приватного підприємства «Антарес Компани» на підставі укладеного договору оренди землі: площею 0,4923 га (кадастровий номер 1210100000:03:044:0017) за період з 01.01.2017 р. по 31.07.2017 р., за результатом якої складено акт № 48406/04-36-14-04/30745415 від 29.08.2019 р. (а.с. 50-55).

Вказаною перевіркою встановлено порушення п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.286.1, п.286.2 ст.286, п.289.1 ст.289 Податкового кодексу України - заниження орендної плати за земельні ділянки, що розташовані на території Жовтневого району, за період з 01.01.2017 року по 31.07.2018 року на суму 143339,13 грн.

Згідно акта перевірки, заниження задекларованих показників плати за землю відбулось внаслідок використання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 30.01.2017 року № 125/86-17 із коефіцієнтом Кф - 2,00, та визначеною нормативною грошовою оцінкою земельної ділянки у розмірі 12070666,81 грн. Натомість відповідач-2 в акті перевірки № 48406/04-36-14-04/30745415 від 29.08.2019 р. посилається на витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.07.2018 року № 53/160718/03-07, згідно якого коефіцієнт Кф земельної ділянки - 2,50, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 15088333, грн.

На підставі акта перевірки № 48406/04-36-14-04/30745415 від 29.08.2019 року Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області прийнято податкове повідомлення-рішення від 01.10.2019 року № 000210504, яким Приватному підприємству «Антарес Компани» збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб за податковими зобов'язаннями на суму 143339,13 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями на суму 35834,78 грн. (а.с. 63).

Правові засади проведення оцінки земель, регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель визначаються Законом України Про оцінку земель від 11.12.2003 року № 1378-IV (далі - Закон №1378).

Згідно зі статтею першою Закону № 1378 нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Відповідно до частини 4 статті 5 Закону №1378 грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

За правилами частини 5 статті 5 Закону №1378 визначено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до частини 1 статті 18 Закону №1378 нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (частина 2 статті 2 Закону № 1378).

Відповідно до статті 193 Земельного кодексу України державний земельний кадастр - це єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах кордонів України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Кадастр має забезпечувати необхідною інформацією органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зацікавлені підприємства, установи та організації, а також громадян з метою регулювання земельних відносин, раціонального використання та охорони земель, визначення розміру плати за землю та цінності земель у складі природних ресурсів, контролю за використанням і охороною земель, економічного та екологічного обґрунтування бізнес-планів та проектів землеустрою.

Згідно з частиною 3 статті 201 Земельного кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року № 213, та Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 року № 489, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.12.2016 року за №1647/29777 (далі - Порядок № 489).

Відповідно до пункту 3 вказаного наказу, нормативний акт набирає чинності з дня його офіційного опублікування і застосовується з 1 січня 2017 року.

Таким чином, Порядок № 489, яким врегульовано процедуру проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, має застосовуватись саме з 1 січня 2017 року.

Згідно з пунктом першим розділу ІІ Порядку № 489 в основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку № 489 нормативна грошова оцінка населених пунктів для всіх категорій земель та земельних ділянок (за винятком сільськогосподарських угідь) визначається згідно з формулою:

В х Нп

Цн = ------- х Кфх Км,

Нк

де Цн - нормативна грошова оцінка квадратного метра земельної ділянки (у гривнях);

В - витрати на освоєння та облаштування території в розрахунку на квадратний метр (у гривнях);

Нп - норма прибутку (6%);

Нк - норма капіталізації (3%);

Кф - коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки.

Км - коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки.

Відповідно до пункту 5 розділу ІІ Порядку № 489 коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), встановлюється на підставі Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 року № 548, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за № 1011/18306.

У пункті 2 примітки до додатку 1, яким визначаються значення коефіцієнтів функціонального використання земель, зазначено, що у разі, якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0.

Таким чином, застосування коефіцієнта функціонального використання земельної ділянки (Кф) із значенням 2,0 відбувається за тих умов, коли у відомостях Державного земельного кадастру відсутні дані про код цільового призначення земельної ділянки.

Як було встановлено судом, згідно з даними, які містяться у витязі із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 30.01.2017 року № 125/86-17, код класифікації видів цільового призначення земель щодо спірної земельної ділянки відсутній.

Отже, на момент складання вказаного витягу відомості про земельну ділянку з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017 не були внесені до Державного земельного кадастру.

Разом з тим, за даними поземельної книги управління Держгеокадастру у м. Дніпропетровську Дніпропетровської області від 07.09.2016 року земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017, цільове призначення земель: землі житлової та громадської забудови, фактичне розміщення іншої комерційно діяльності (запис № 001 від 07.09.2016 р.).

Зі змісту пунктів 117, 118, 138 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 року № 1051, статтею 23 Закону України Про державний земельний кадастр, слідує, що внесення змін до відомостей про земельну ділянку щодо кодів цільового призначення можливе при надходженні до Державного кадастрового реєстратора від власника чи користувача земельної ділянки заяви про внесення змін до відомостей про неї за формою згідно з додатком 12 до Порядку, електронного документа з визначеним цільовим призначенням земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель.

У той же час, матеріалами справи підтверджено, що Дніпровська міська рада, як власник спірної земельної ділянки, 26.06.2018 року звернулась до державного кадастрового реєстратора із заявою щодо внесення інформації про цільове призначення земельної ділянки за адресою: м. Дніпро, Жовтневий район, вул. Космічна, 49-г, кадастровий номер 1210100000:03:044:0017 (а.с. 189).

На підставі цього, державним реєстратором внесено інформацію до Державного земельного кадастру щодо спірної земельної ділянки та присвоєно код цільового призначення земельної ділянки, визначеного у відповідності до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 року № 548, а саме: 03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов'язаної з отриманням прибутку), що підтверджується витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с. 189-195).

У додатку 1 до Порядку № 489 встановлено коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф), зокрема, для земель громадської забудови з кодом цільового призначення 03.10 - коефіцієнт Кф становить 2,5.

Колегія суддів зазначає, під час вирішення спору в суді першої інстанції позивач не заперечував факту правомірності внесення інформації до Державного земельного кадастру щодо цільового призначення орендованої земельної ділянки та застосування коефіцієнту Кф 2,5, який вплинув на розмір грошової оцінки ділянки. Спірним є лише питання щодо застосування коефіцієнту Кф - 2,5 з 01.01.2017 року, а не з дати внесення інформації - 01.08.2018 року.

Суд звертає увагу, що згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 11.02.2016 року № 03-07/100216/84 (дата формування 11.02.2016 року), кадастровий номер 1210100000:03:044:0017, назва земельної ділянки: адміністративні будівлі, трансформаторна підстанція та склад, коефіцієнт Кф - 2,50, нормативна грошова оцінка земельної ділянки 14234242,61 грн.

Отже, первісно (зокрема з 2016 року) коефіцієнт Кф земельної ділянки з кадастровим номером 1210100000:03:044:0017 було встановлено 2,50.

У подальшому, 30.01.2017 року позивачу видано витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, в якому Кф визначено 2 внаслідок відсутності інформації в Державному земельному кадастрі щодо цільового призначення земельної ділянки. Після відповідного внесення Дніпровською міською радою інформації до Державного земельного кадастру щодо цільового призначення земельної ділянки, у витязі від 23.07.2018 року № 53/160718/03-07 Кф визначено 2,5.

Як вже було зазначено, Порядок № 489 набрав чинності 01.01.2017 року, та не містить положень щодо обмеження дії у часі інформації, яка вноситься до Державного земельного кадастру.

Також судом враховано, що до вступу в дію наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 року № 489, коефіцієнти, які характеризують функціональне використання земельної ділянки (Кф) були затверджені Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української Академії аграрних наук від 27.01.2006 року №18/15/21/11, яким встановлено значення коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) для земель комерційного використання - 2,5.

При цьому, представником позивача у ході судового розгляду справи підтверджено, що значення коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), до вступу в дію наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 року № 489 визначалось наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української Академії аграрних наук від 27.01.2006 року №18/15/21/11.

Враховуючи, що у спірній ситуації не відбувалось змін у цільовому призначенні земельної ділянки з моменту укладення договору оренди між позивачем та третьою особою та застосування коефіцієнту (Кф) земельної ділянки 2 здійснено виключно у зв'язку з несвоєчасним внесення інформації власником до Державного земельного кадастру щодо цільового призначення земельної ділянки у відповідному періоді, суд дійшов вірного висновку, що внесена третьою особою інформація до Державного земельного кадастру на підставі Порядку № 489 є актуальною саме з 01.01.2017 року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо формування спірного витягу від 23.07.2018 року № 53/160718/03-07 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 1210100000:03:044:0017 із застосуванням Кф 2,5, з визначенням грошової оцінки земельної ділянки станом на 01.01.2017 року є такими, що вчинені правомірно.

Відповідно до пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України: землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (підпункт 14.1.73); плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (підпункт 14.1.147).

Пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідні центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з підпунктом 14.142 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України дані державного земельного кадастру - це сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим земельних ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристики, розподіл серед власників землі та землекористувачів, підготовлених відповідно до закону.

Відповідно до підпункту 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Відповідно до пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

У пункті 4 Порядку подання інформації про платників податків, об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, для забезпечення ведення їх обліку, а також обчислення та справляння податків і зборів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2011 року № 1386 зазначено, що Держгеокадастр та Мін'юст подають щомісяця до 10 числа, а також на запит територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки або ДФС інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю та єдиного податку, в тому числі: Держгеокадастр - про земельні ділянки, зокрема про кадастровий номер земельної ділянки, дату реєстрації у Державному земельному кадастрі, дату державної реєстрації земельної ділянки (відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою чи договору оренди), площу відповідно до правовстановлюючих документів, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки, дату та значення нормативної грошової оцінки, частку кожного із співвласників земельної ділянки (у разі коли земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності), а також про землевласників або землекористувачів, зокрема найменування та місцезнаходження або прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання землевласника або землекористувача.

Так, на підставі витягу від 23.07.2018 року № 53/160718/03-07 Головним управлінням ДФС у Дніпропетровській області був розрахований податок зі сплати за земельні ділянки, що перебувають у користуванні Приватного підприємства «Антарес Компани», з застосуванням коефіцієнта Кф у розмірі 2,5 та з урахуванням положень п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України.

Внаслідок встановлених розбіжностей - заниження орендної плати за земельну ділянку, що перебуває у користуванні Приватного підприємства «Антарес Компани» на підставі укладеного договору оренди землі площею 0,4923 га (кадастровий номер 1210100000:03:044:0017) за період з 01.01.2017 року по 31.07.2018 року на суму 143339,13 грн. - Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення від 01.10.2019 року № 000210504, із застосуванням у розрахунку розміру орендної плати відомостей, які отримано від Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області.

Отже, доводи апеляційної скарги не спростовують правового обґрунтування, покладеного в основу судового рішення, тому не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції.

Згідно ст. 316 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статями 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Антарес Компани» - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2020 року у справі №160/10137/19 - залишити без змін.

Постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає, крім випадків ст.ст. 328 329 КАС України.

Головуючий - суддя С.В. Чабаненко

суддя С.Ю. Чумак

суддя І.В. Юрко