Ухвала від 25.08.2020 по справі 620/933/20

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

25 серпня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/933/20

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Тихоненко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження клопотання Північної митниці Держмитслужби про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Держмитслужби про визнання дій протиправними,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом (зі змінами) до Північної митниці Держмитслужби, в якому просить:

визнати дії відповідача, а саме перевищення строку завершення митного оформлення товарів, встановленого статтею 255 Митного кодексу України і відповідно - невиконання вимоги ч. 7 ст. 54 Митного кодексу України (обов'язок автоматичного визнання митної вартості, заявленої позивачем в митній декларації) протиправними.

Через канцелярію суду надійшло клопотання представника відповідача, в якому останній просить закрити провадження у справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вирішуючи вказане клопотання, суд зазначає таке.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.06.2020 у справі № 620/1215/20 в задоволенні позову ОСОБА_1 до Північної митниці Держмитслужби про визнання дій відповідача, а саме: неприйняття контрактної митної вартості згідно з положеннями ст. 1 ч .І Угоди, - протиправними та визнання Рішення відповідача про коригування митної вартості від 21.02.2020 за №UA102000/2020/000043/l як таке, що не відповідає вимогами "Угоди про застосування статті VII ГАТТ", відповідно - порушує вимоги ст.1 Митного кодексу України, а отже - протиправним, відмовлено.

31.07.2020 вказане рішення у справі № 620/1215/20 набрало законної сили.

Аналіз змісту позовних вимог у справі № 620/1215/20 та даній справі свідчить, що вказані справи мають той самий предмет спору та стосуються тих самих сторін, позовні вимоги ОСОБА_1 у справі № 620/1215/20 поглинають вимоги у даній справі, оскільки в позовній заяві, як в даній справі, так і в справі 620/1215/20 описані по хвилинні дії прийняття митної декларації в роботу щодо здійснення митного оформлення, та є предметом розгляду у справі № 620/1215/20.

При цьому, рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.06.2020 у справі № 620/1215/20 вже надано оцінку діям Північної митниці Держмитслужби та винесено рішення, яке набрало законної сили.

Так, за визначенням п.4 ч.1 ст.238 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду про закриття провадження у справі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для закриття провадження у справі № 620/933/20.

Керуючись ст. ст. 238, 241, 242, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання Північної митниці Держмитслужби задовольнити.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Північної митниці Держмитслужби про визнання дій протиправними - закрити.

Роз'яснити позивачу, що, відповідно до частини 2 статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Копію ухвали про закриття провадження у справі надіслати учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду у порядку та строки, передбачені статтями 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.М. Тихоненко