17 серпня 2020 року о/об 15 год. 10 хв.Справа № 280/4180/20 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 43143945)
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
про стягнення коштів за податковим боргом,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач, ФОП ОСОБА_1 ), в якому позивач просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь бюджету податковий борг у сумі 6463 грн. 84 коп. з єдиного податку з фізичних осіб (код платежу 18050400) на р/р UА288999980314030699000008397, отримувач: УК у Оріхівському районі/ОТГ м.Оріхів, код отримувача - 38025629, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Позивач у позові зазначив, що за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 6463 грн. 84 коп., який виник з сум узгоджених податкових зобов'язань, самостійно визначених відповідачем та нарахованих контролюючим органом у податкових повідомленнях-рішеннях №0069645307 від 05.09.2018, №0013155307 від 22.03.2019 та №0013145307 від 22.03.2019.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач про день, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.
Ухвалою судді від 30.06.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи на 17.08.2020.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.
Місцем проживання відповідача є: АДРЕСА_1 . Відповідач має ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
Судом з'ясовано, що відповідачем подано до контролюючого органу Податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2017 рік (№10058 від 07.08.2018), в якій ФОП ОСОБА_1 самостійно зазначив суму податкових зобов'язань у розмірі 5553 грн. 89 коп.
Зважаючи на часткову сплату податкового зобов'язання у сумі 280 грн. 05 коп., заборгованість за Податковою декларацією платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2017 рік (№10058 від 07.08.2018) складає 5273 грн. 84 коп.
05.09.2018 на підставі Акту перевірки №005942/08-01-53-07/2155079257 від 05.09.2018 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0069645307, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання по єдиному податку з фізичних осіб у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 850 грн. 00 коп. (а.с.15).
22.03.2019 на підставі Акту перевірки №000807/08-01-53-07/2155079257 від 22.03.2019 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0013155307, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання по єдиному податку з фізичних осіб у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 грн. 00 коп. (а.с.18).
Також, 22.03.2019 на підставі Акту перевірки №000806/08-01-53-07/ НОМЕР_1 від 22.03.2019 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0013145307, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання по єдиному податку з фізичних осіб у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 170 грн. 00 коп. (а.с.20).
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень: №0069645307 від 05.09.2018; №0013155307 від 22.03.2019; №0013145307 від 22.03.2019, то вказані у них суми грошового зобов'язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Доказів самостійної сплати у повному обсязі податкового зобов'язання по єдиному податку з фізичних осіб відповідач до суду не надав.
Таким чином, загальна заборгованість ФОП ОСОБА_1 по єдиному податку з фізичних осіб складає 6463 грн. 84 коп.
Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі - «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровану картку ФОП ОСОБА_1 згідно з якою за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 6463 грн. 84 коп. по єдиному податку з фізичних осіб.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов'язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість ФОП ОСОБА_1 у сумі 6463 грн. 84 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу за №43224-53 від 08.09.2018.
Як зазначено у п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг у сумі 6463 грн. 84 коп. з податку на доходи фізичних осіб, який у добровільному порядку - не погашений. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь бюджету податковий борг у сумі 6463 грн. 84 коп. по єдиному податку з фізичних осіб (код платежу 18050400) на р/р UА288999980314030699000008397, отримувач: УК у Оріхівському районі/ОТГ м.Оріхів, код отримувача - 38025629, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повний текст судового рішення складено 25.08.2020.
Суддя О.О. Прасов