ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
0,2
м. Київ
25.08.2020Справа № 910/6398/20
Суддя Господарського суду міста Києва Удалова О.Г., розглянувши матеріали
позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група"
до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Голосіївська "Фортеця"
про 5 651,60 грн,
Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "Українська страхова група" звернулося до Господарського суду м. Києва з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Голосіївська Фортеця" про стягнення 5 651,60 грн.
Ухвалою суду від 08.05.2020 позовну заяву було залишено без руху.
Зокрема, судом встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п'ять днів з дня вручення цієї ухвали шляхом подання до суду відомостей щодо осіб, у який знаходяться оригінали документів, доданих позивачем до позову в копіях: Акту фіксації затоплення житлового приміщення від 14.06.2017 та Звіту про незалежну оцінку вартості матеріального збитку пошкодженого майна, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Голосіївська, 13/105 від 15.06.2017.
Вказану ухвалу було направлено за адресами позивача та його представника 13.05.2020.
Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0105472115746 позивачем одержано ухвалу суду 15.05.2020, а згідно з повідомленням про вручення поштового відправлення № 0105472115754 представником позивача Сечко С.В. - 19.05.2020.
Згідно з даними бази «Діловодство спеціалізованого суду» станом на 21.08.2020 позивачем доказів усунення недоліків позовної заяви не подано.
Відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи, зокрема у разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Згідно з ч.ч. 6, 7 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п'яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків. Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.
За таких обставин, враховуючи, що позивач не усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви та доданих до неї документів позивачу.
Разом з тим, суд звертає увагу позивача на те, що за приписами ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 233-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група" до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Голосіївська Фортеця" про стягнення 5 651,60 грн з доданими до неї документами повернути позивачеві.
Ухвала набирає законної сили 25.08.2020 та може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя О.Г. Удалова