Ухвала від 25.08.2020 по справі 908/811/20

ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

25.08.2020 року м. Дніпро Справа № 908/811/20

Центральний апеляційний господарський суд у складі головуючого судді Вечірко І.О. (доповідач) перевіривши матеріали апеляційної

скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Мрія"

на рішення Господарського суду Запорізької області від 24.06.2020 року (повний текст складено 25.06.2020 року)

у справі № 908/811/20 (суддя - Мірошниченко М.В., м. Запоріжжя)

за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Олімпійська 8", м. Запоріжжя

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Мрія", м. Запоріжжя

про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Запорізької області від 24.06.2020 року позовні вимоги задоволено частково. Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Мрія" передати Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Олімпійська 8" технічну документацію на будинок за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олімпійська, 8, визначену в акті прийняття-передачі об'єкта в управління з управління (балансу), який є додатком 1 до договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком № К-625 від 06.09.2017 року, укладеному між співвласниками багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: 69104, м. Запоріжжя, вул. Олімпійська, буд. 8, та Товариством з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Мрія". В іншій частині позову відмовлено.

Додатковим рішенням Господарського суду Запорізької області від 03.08.2020 року стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Керуюча компанія "Мрія" на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Олімпійська 8" 2 102,00 грн. судового збору.

Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Запорізької області від 24.06.2020 року, відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги, апеляційний господарський суд вважає за необхідне залишити її без руху з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Законом України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Згідно із підпунктом 4 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги на рішення у даній справі складає 3 153,00 грн., (2 102,00 грн. (розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 року) х 150 %).

В порушення вищевказаних вимог до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.

В зв'язку з чим, подана апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог статті 258 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частини 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.

Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу слід залишити без руху для надання скаржнику можливості усунути недоліки.

Керуючись статтями 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити апеляційну скаргу без руху.

Запропонувати особі, яка подала апеляційну скаргу, надати суду протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали докази оплати судового збору в розмірі 3 153,00 грн.

Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі невиконання у встановлений судом строк вимог даної ухвали апеляційну скаргу буде повернуто відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя-доповідач І.О. Вечірко

Попередній документ
91117020
Наступний документ
91117022
Інформація про рішення:
№ рішення: 91117021
№ справи: 908/811/20
Дата рішення: 25.08.2020
Дата публікації: 26.08.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Центральний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (19.08.2020)
Дата надходження: 19.08.2020
Предмет позову: про зобов"язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
28.04.2020 11:30 Господарський суд Запорізької області
26.05.2020 12:00 Господарський суд Запорізької області
24.06.2020 11:00 Господарський суд Запорізької області
03.08.2020 11:00 Господарський суд Запорізької області