про залишення позовної заяви без руху
21 серпня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/1248/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Т.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ДП «Національні інформаційні системи України» про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд прийняти рішення, яким:
- визнати протиправними та скасувати наказ № 2590/5 від 30.07.2020 року "Про результати проведення камеральної перевірки державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернівецького міського нотаріального округу ОСОБА_1 ", яким тимчасово заблоковано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно строком на 2 місяці;
- зобов'язати Державне підприємство "Національні інформаційні системи" Міністерства юстиції України розблокувати доступ державного реєстратора - приватного нотаріуса Чернівецького міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Розглянувши позовну заяву, а також додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху, з наступних підстав.
Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до п. 4, п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Судом встановлено, що позивач у прохальній частині позову спрямовує позовні вимоги до Міністерства юстиції України та ДП "Національні інформаційні системи України". Однак, у вступній частині позовної заяви позивач визначає ДП "Національні інформаційні системи України" як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 4 КАС України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Таким чином, суд звертає увагу, що у випадку коли у позовній заяві позивач викладає позовну вимогу до конкретної особи, підприємства чи організації, то вказана особа, підприємство чи організація повинна бути вказана як відповідач по справі, а не третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
У зв'язку із вказаним позивачу необхідно уточнити склад учасників справи, відповідно до кількості відповідачів до яких спрямовано позовні вимоги, або уточнити зміст позовних вимог, відповідно до кількості відповідачів по справі.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший розгляд справи, оскільки позивачем не дотримано вимог ст. 160 та ст. 161 КАС України. Тому в суду є достатньо підстав для залишення заяви без руху та надання строку для усунення недоліків, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
У зв'язку з цим, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно: подати позовну заяву в новій редакції, з уточненим складом учасників справи або уточненими позовними вимогами.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 248 КАС України, суддя -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідності до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.М. Брезіна