Справа № 308/7369/20
3/308/4445/20
14 серпня 2020 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Деметрадзе Т.Р., з участю представника Закарпатської митниці Держмитслужби Зубенка І.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли із Закарпатської митниці Держмитслужби про порушення митних правил відносно громадянина Угорщини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце АДРЕСА_1 ), паспорт громадянина Угорщини для виїзду за кордон НОМЕР_1 від 15.08.2013 року, за ч. 6 ст. 481 МК України, -
15.03.2020 року о 10 год. 39 хв. у зону митного контролю ділянки «в'їзд на Україну» митного посту „Ужгород” Закарпатської митниці Держмитслужби, заїхав автомобіль марки „VOLKSWAGEN”, модель „PASSAT VARIANT”, реєстраційний номерний знак Чехії 9 НОМЕР_2 , номер кузова VIN: НОМЕР_3 , під керуванням громадянина Угорщини ОСОБА_3 , що прямував із Чехії до України в приватних справах. Формою проходження митного контролю громадянин Угорщини ОСОБА_3 обрав порядок проходження митного контролю по каналу “зелений коридор”.
До митного контролю громадянин Угорщини ОСОБА_3 подав контрольний талон для переміщення по смузі «зелений коридор», свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 , документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина Угорщини для виїзду за кордон НОМЕР_1 ) та підтвердження про користування автомобілем від 09.07.2020 № ОІ/1508/2020.
Під час здійснення митних формальностей було проведено аналітично-перевірочні заходи з використанням баз даних, а саме: ПІК «АСМО Інспектор» та ЄАІС, внаслідок чого встановлено, що 21.12.2016 року о 16 год. 01 хв. через митний пост "Cолотвино" Закарпатської митниці ДФС, громадянином Угорщини ОСОБА_3 ввезено вантажний автомобіль з реєстраційним номерним знаком Словаччини НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 .
Враховуючи наявність інформації в базі даних ПІК «АСМО Інспектор» та ЄАІС, було встановлено, що даний транспортний засіб вказаний громадянин-нерезидент ввіз на митну територію України з метою тимчасового ввезення відповідно до ч.1 ст.380 Закону України від 13.03.2012 року № 4495-VI.
Відповідно до ч. 1 ст. 380 Закону України від 13.03.2012 року №4495-VI: Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Відповідно до ч. 2 ст. 380 Закону України від 13.03.2012 року № 4495-VI: Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від подання документів, що видаються державними органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 319 цього Кодексу. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об'єктом оподаткування митними платежами.
Відповідно до ч. 5 ст. 380 Закону України від 13.03.2012 року №4495-VI: Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Враховуючи інформаційні дані центральної бази даних Єдиної Автоматизованої Інформаційної Системи Державної фіскальної служби України, громадянин Угорщини ОСОБА_3 повинен був вивезти вантажний автомобіль з реєстраційним номерним знаком Словаччини НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 з митної території України в крайній строк до 21.12.2017 року.
Станом на 15.07.2020 року даний автомобіль не вивезено за межі митної території України, а термін перебування вищевказаного транспортного засобу на митній території України, ввезеного громадянином Угорщини ОСОБА_3 з метою тимчасового ввезення, перевищено більше ніж на тридцять діб.
В своєму поясненні гр. Угорщини ОСОБА_3 зазначив, що 21.12.2016 він ввозив на територію України вантажний автомобіль «Мерседес Віто», реєстраційний номерний знак Словаччини НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 ,який є його власністю. В подальшому, з його слів, вказаний автомобіль у визначені законодавством терміни він вивіз з України і на даний момент вантажний автомобіль знаходиться за межами України.
Вартість вантажного автомобіля «Мерседес Віто», реєстраційний номерний знак Словаччини НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 , згідно наданого пояснення складає 2000 євро, що згідно з курсом НБУ на 15.07.2020 р. становить 61749 грн. 00 коп. (шістдесят одна тисяча сімсот сорок девять грн. 00 коп.).
Таким чином, громадянин Угорщини ОСОБА_3 перевищив встановлений статтею 95 Митного кодексу України строк доставки транспортного засобу особистого призначення, а саме: вантажний автомобіль реєстраційний номерний знак Словаччини НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 , що перебуває під митним контролем, до органу доходів і зборів призначення (а при переміщенні в межах зони діяльності однієї митниці - від одного підрозділу цієї митниці до іншого), більше ніж на тридцять діб.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених частиною 6 статті 481 Митного кодексу України.
Представник Закарпатської митниці Держмитслужби в судовому засіданні підтримав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил, надав пояснення аналогічні викладеним у ньому та просив притягнути громадянина Угорщини ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 481 МК України та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ОСОБА_1 не скористався своїм правом на участь у судовому засіданні, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на адміністративний матеріал не подавав.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи про порушення митних правил, суд приходить до наступного висновку.
Порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Матеріалами справи встановлено факт ввезення громадянином Угорщини ОСОБА_1 21.12.2016 року вантажного автомобіля з реєстраційним номерним знаком Словаччини НОМЕР_5 , VIN: НОМЕР_6 , та невивезення його станом на 15.03.2020 року.
Вина гр. Угорщини ОСОБА_1 у вчиненні порушення митних правил, стверджується даними протоколу про порушення митних правил №1024/30500/20 від 15.07.2020 року, даними «АСМО Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України, доповідною запискою старшого державного інспектора ВМО №2 м/п «Ужгород» Грабар М.В. від 15.03.2020 р., іншими матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи приходжу до переконання, що громадянин Угорщини ОСОБА_1 своїми діями вчинив порушення митних правил, передбачене ч. 6 ст. 481 МК України (зміни якої вступили в дію з 22.08.2019 року), а саме: перевищив строк тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
При накладенні адміністративного стягнення, суд у відповідності до вимог ст.ст. 23, 33 КУпАП, приходить до висновку, що на гр. Угорщини ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 6 ст. 481 МК України у виді штрафу в розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що буде достатньою мірою відповідальності для досягнення мети адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 370, ч. 6 ст. 481, 519, 520, 527-529, п. 9-5 Розділу ХХІ Прикінцевих та Перехідних положень МК України, ст.ст. 287-290 КУпАП, суд, -
Громадянина Угорщини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у порушенні митних правил за ч. 6 ст. 481 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 170 000,00 (сто сімдесят тисяч) гривень.
Стягнути з громадянина Угорщини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) на користь держави 420,40 гривень судового збору.
Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців.
На постанову про адміністративне правопорушення може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Т.Р. Деметрадзе