Справа № 308/7604/20
3/308/4543/20
19 серпня 2020 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., розглянувши матеріали Миргородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , непрацюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44 - 3 КУпАП України,-
Начальником СРПП №4 Миргородського ВП ГУНП в Полтавській області майор поліції Ярмоленко В.М. було складено протокол Серії АПР18 № 550529 від 20.04.2020 року про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44 - 3 КУпАП України.
Так, із Протоколу Серії АПР18 № 550529 від 20.04.2020 року вбачається, що 17.04.2020 року о 11 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 в м. Ужгород, вул. Собранецька, 224, перетнувши кордон між Словаччиною та Україною на пропускному пункті «Ужгород» Закарпатської обл., не залишився на обсервацію (ізоляцію), чим порушив правила щодо карантину людей, а саме п.5 Постанову Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 року та скоїв адміністративне правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час та місце слухання справи. А тому розгляд справи проводиться за його відсутності.
Однак, ОСОБА_1 надав суду заяву, в якій заперечує проти обставин, викладених в протоколі, та просить закрити провадження у справі на п.7 ст.247 КпАП України у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, у зв'язку із закінченням строку притягнення особи до адміністративної відповідальності, а також на підставі п.6 ст.247 КпАП України у зв'язку із скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність.
Згідно з диспозицією ст. 44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Підпунктом 4 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» (в редакції від 10.04.2020 р.) встановлено, що обов'язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, підлягають: особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою). Обов'язкова госпіталізація таких осіб до обсерваторів (ізоляторів) проводиться у порядку, визначеному цією постановою.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 стверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 550529 від 20.04.2020 року, наданою службовою телеграмою, згідно з якою ОСОБА_1 перетинав державний кордон України.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчилися строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, порушення було вчинено в квітні 2020 року та на момент розгляду справи закінчився встановлений ч. 2 ст. 38 КУпАП тримісячний строк для накладення адміністративного стягнення, вважаю, що провадження в даній справі слід закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 44-3,38, 247, 283-285, 289, 294 КУпАП, -
Провадження по адміністративній справі щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі п.7 ст.247 КпАП України у зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Судя Ужгородського
міськрайонного суду: В.Й. Данко