Постанова від 18.08.2020 по справі 308/657/20

Справа № 308/657/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2020 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., за участю представника Закарпатської митниці ДФС Зубенка І,І., розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил відносно громадянина Угорщини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце постійного проживання АДРЕСА_1 ), закордонний паспорт - НОМЕР_1 від 24.05.2014 року; орган, що видав - KEKKH, за ч.6 ст.481 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

31.12.2019 року о 13 год. 56 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд» пункт пропуску «Лужанка» Закарпатської митниці Держмитслужби заїхав легковий автомобіль марки «AUDI», моделі «A4», реєстраційний номерний знак Угорщини НОМЕР_2 , де в якості водія слідував гр.Угорщини ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).

Формою проходження митного контролю ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».

До митного контролю ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) було подано закордонний паспорт - НОМЕР_1 від 24.05.2014 року.

Під час проведення аналітично-перевірочних заходів з використанням баз даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДФС України, встановлено, що 01.08.2018 року через митний пост «Лужанка» Закарпатської митниці Держмитслужби ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) ввезено легковий автомобіль марки «AUDI» моделі «A4», номер кузова № НОМЕР_3 , реєстраційний номерний знак Угорщини НОМЕР_2 , та станом на 31.12.2019 року транспортний засіб не було вивезено за межі митної території України.

В своєму поясненні ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) зазначив, що не вивіз вищезазначений транспортний засіб, який ввіз на митну територію України у зв'язку з його поломкою.

Згідно інформації, отриманої з мережі Інтернет (сайт «mobile.de») від 23.12.2019 року, вартість аналогічного/подібного автомобіля марки «AUDI» моделі «A4», 1999 року випуску, тип двигуна - дизель, становить 500 євро, що згідно курсу НБУ станом на 23.12.2019 р. становить 13211 грн. 14 коп. (курс євро 26,422 грн. за 1 євро).

Таким чином, ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перевищив строк тимчасового ввезення на митну територію України, а саме: легкового автомобіля марки «AUDI» моделі «A4», номер кузова № НОМЕР_3 , реєстраційний номерний знак Угорщини НОМЕР_2 , більше ніж на тридцять діб.

Транспортний засіб не вилучається у зв'язку із вступом в силу Закону України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статтей 470 та 481» №395-IX від 19 грудня 2019 року.

Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого частиною 6 статті 481 Митного кодексу України.

В судове засідання особа, правопорушник ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), повторно не з'явився, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що вбачається з повідомлення заступника начальника управління - начальника відділу провадження у справах про порушення митних правил Яворського Б. №7.7-20-05/2-19/654 від 24.01.2020 року., та з повідомлення про вручення , одержання судової повістки,.

Представник Закарпатської митниці ДФС Зубенко І.І. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) до відповідальності за ч.6 ст.481 МК України та застосувати щодо нього адміністративне стягнення передбачене санкцією вказаної статті.

Заслухавши представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст.486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Частиною 1 статті 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч.6 ст.481 МК України відповідальність настає за дії, спрямовані на перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

З протоколу про порушення митних правил №4712/30500/19 від 31.12.2019 та доданих до нього матеріалів встановлено, що 31.12.2019 року о 13 год. 56 хв. в зону митного контролю на ділянку «Виїзд» пункт пропуску «Лужанка» Закарпатської митниці Держмитслужби заїхав легковий автомобіль марки «AUDI», моделі «A4», реєстраційний номерний знак Угорщини НОМЕР_2 , де в якості водія слідував ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).

Під час проведення аналітично-перевірочних заходів з використанням баз даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЄАІС ДФС України, встановлено, що 01.08.2018 року через митний пост «Лужанка» Закарпатської митниці Держмитслужби ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) ввезено легковий автомобіль марки «AUDI» моделі «A4», номер кузова № НОМЕР_3 , реєстраційний номерний знак Угорщини НОМЕР_2 , та станом на 31.12. 2019 року транспортний засіб не було вивезено за межі митної території України.

У відповідності до ч. 1 ст. 380 МК України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземним держав, що підтверджується відповідним документом.

Згідно з ч. 2 ст. 380 МКУкраїни, транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбачених розділом X цього Кодексу.

Відповідно доч. 5 ст. 380 МКУкраїни, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб.Транспортні засоби особистого користування, що класифікуються за товарною позицією 8903 згідно з УКТ ЗЕД, можуть використовуватися громадянами, які ввезли їх в Україну, а також громадянами-резидентами та громадянами-нерезидентами, які мають належний дозвіл користувача права на тимчасове ввезення, за умови використання транспортного засобу від імені і згідно з інструкціями користувача права на тимчасове ввезення.Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Згідно ч. 6 ст. 380 МКУкраїни, тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Згідно з ч.5 ст.255 МК України митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується органом доходів і зборів шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій).

Заслухавши представника Закарпатської митниці ДФС, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ознак складу правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України, тобто перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.

Вина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), у вчиненому правопорушення підтверджується: протоколом про ПМП №4712/30500/19 від 31.12.2019 року, витягом з АСМО «Інспектор», іншими матеріалами справи, а також письмовими поясненнями правопорушника від 31.12.2019 року, в яких ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вказав, що 01.08.2018 року ним було ввезено легковий автомобіль марки «AUDI» моделі «A4», номер кузова № НОМЕР_3 , реєстраційний номерний знак Угорщини НОМЕР_2 . Станом на 31.12.2019 року зазначений транспортний засіб не вивіз з митної території України у зв'язку з його поломкою.

Аналізуючи наведені докази у даній справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.481 МК України доведена повністю.

В той же час суддя констатує, що Законом № 395-IX від 19.12.2019 року «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 та 481», який 29.12.2019 року набрав законної сили, Розділ XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., №№ 44-48, ст. 552) доповнити пунктом 9-5.

Так, згідно п.9-5 Розділу ХХІ Прикінцевих та Перехідних положень МК України встановлено, що вчинення порушень митних правил, передбачених частинами п'ятою та шостою статті 481 цього Кодексу, виявлених у період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті.

Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого порушення, особи порушника, яка раніше до адміністративної відповідальності за порушення митних правил не притягувалася, приймаючи до уваги той факт, що дане порушення митних правил, передбачених ч.6 ст.481 МК України виявлено 31.12.2019 року, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Адміністративне стягнення згідно ст.23 КУпАП є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Так, ст.40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) підлягає стягненню судовий збір у сумі 420,40 грн.

Керуючись ст. ст. 481 ч. 6 МК України, ст.ст.40-1, 283-285,287-290 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн. за рахунок коштів вилучених у ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) для забезпечення стягнення штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 420,40 грн.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк звернення постанови для виконання - три місяці з моменту її винесення, якщо інше не встановлено КУпАП та іншими законами України.

Суддя Ужгородського

міськрайонного суду М.М. Крегул