Справа № 234/6161/20
Провадження № 3/234/1716/20
03 серпня 2020 року Суддя Краматорського міського суду Донецької області Лутай А.М.,
розглянувши матеріали, що надійшли з Краматорського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №5042801 від 04.04.2020р, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Васютинське Слов'янського району, Донецької області, громадянина України, ІПН НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності не притягувався, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.160 ч.1 КУпАП, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №5042801 від 04.04.2020р, складеного ДОП ВП ГУНП в Донецькій області старшим лейтенантом поліції Руб'яновим Г.О., 04 квітня 2020 року о 09:05 годин біля будинку АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 здійснював торгівлю з рук продуктами харчування , а саме, молоком (5,5 літрів за ціною 20грн за 1 літр) без дозвільних документів.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст.160 КУпАП.
ОСОБА_1 , який про слухання справи повідомлений належним чином, в суд не з'явився по невідомим суду причинам. На підставі ст.268 КУпАП вважаю за можливе розглядати справу у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Проаналізувавши зібрані по справі докази, вважаю, що провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.160 КУпАП необхідно закрити, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною 1 ст.160 КУпАП передбачена відповідальність за торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.
Натомість із матеріалів справи не вбачається, що місце, де ОСОБА_1 здійснював торгівлю, є не встановленим для здійснення торгівлі. В протоколі не зазначено посилання на документ, яким заборонено здійснювати торгівлю в зазначеному місці. Самого документу до протоколу також не додано.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
У зв'язку з чим вважаю, що провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160, 247 КУпАП, суддя -
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.160 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим в Донецькому апеляційному суді через Краматорський міський суд Донецької області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: Лутай А.М.