Ухвала від 17.08.2020 по справі 580/3772/19

УХВАЛА

про відмову у відстроченні виконання рішення суду

17 серпня 2020 року Справа № 580/3772/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Руденко А.В. розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду заяву Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області про відстрочення виконання судового рішення у справі №580/3772/19 за позовом ОСОБА_1 до Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 зобов'язано Чигиринську районну державну адміністрацію Черкаської області нарахувати та виплатити заробітну за період з 02.01.2019 по 11.01.2019 включно (час відсторонення від роботи, коли заробітна плата не нараховувалась і не виплачувалась) у розмірі 4 518 грн. 67 коп., за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.07.2020 у справі №580/3772/19 у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 виправлено описку, а саме:

- зазначено вірно в абзаці четвертому резолютивної частини тексту рішення, замість - "Зобов'язати Чигиринську районну державну адміністрацію Черкаської області нарахувати та виплатити заробітну за період з 02.01.2019 по 11.01.2019 включно (час відсторонення від роботи, коли заробітна плата не нараховувалась і не виплачувалась) у розмірі 4 518 грн. 67 коп., за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.", вказано - "Зобов'язати Чигиринську районну державну адміністрацію Черкаської області нарахувати та виплатити заробітну плату за період з 02.01.2019 по 11.01.2019 включно (час відсторонення від роботи, коли заробітна плата не нараховувалась і не виплачувалась) у розмірі 4 518 грн. 67 коп., за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.".

07.08.2020 Чигиринська районна державна адміністрація Черкаської області подала заяву, в якій просить відстрочити виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 до моменту розгляду Шостим апеляційним адміністративним судом заяви Чигиринської районної державної адміністрації про ухвалення додаткового рішення від 21.07.2020 №328/01-01-30 та заяви про виправлення описки у судовому рішенні від 21.07.2020 №329/01-01-30.

В обгрунтування заяви зазначила, що відповідно до частини 2 статті 2 Закону України «Про збір так облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. Таким чином, оскільки чинним законодавством передбачено нарахування, а не вирахування єдиного соціального внеску, в резолютивній частині постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 помилково зазначено «за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску», замість «за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та нарахуванням єдиного соціального внеску».

Також при винесенні постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 судом не було враховано положення Податкового кодексу України про встановлення військового збору та зазначено лише «за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску».

З огляду на зазначене, Чигиринською районною державною адміністрацією Черкаської області було подано до Шостого апеляційного адміністративного суду заяву про ухвалення додаткового судового рішення та заяву про виправлення описки в судовому рішенні.

Позивач ОСОБА_1 17.08.2020 подала пояснення на заяву Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області, в якій зазначила, що відповідач свідомо затягує час виконання постанови суду, оскільки в заяві від 18.06.2020 не зазначила інших описок, крім «нарахування єдиного соціального внеску». Заяву відповідача вважає необгрунтованою, безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню.

Ухвалою суду від 10.08.2020 призначено судове засідання для розгляду заяви Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області про відстрочення виконання судового рішення на 10 год. 00 хв. 17.08.2020.

Позивач в судове засідання не прибула. В наданих 17.08.2020 письмових поясненнях просила розглянути заяву без її участі.

Представник заявника (відповідача у справі) в судове засідання не прибув. Був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.

Згідно частини 2 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Враховуючи, що заявник належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, суд розглядає заяву у його відсутність.

Розглянувши подану заяву, суд зазначає наступне.

Згідно частини 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення.

Згідно частини 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Отже, передумовою для прийняття судом рішення про відстрочення виконання судового рішення є наявність обставин, протягом існування яких виконання рішення є ускладненим або об'єктивно неможливим.

Заявник як на підставу неможливості виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 посилається на наступні обставини:

- в резолютивній частині постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 помилково зазначено «за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску», замість «за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та нарахуванням єдиного соціального внеску»;

- при винесенні постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 судом не було враховано положення Податкового кодексу України про встановлення військового збору та зазначено лише «за вирахуванням з цієї суми податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску».

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 (далі - Закон №2464).

Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону №2464 визначено, що платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 7 Закону №2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, нараховується: на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 5 статті 8 Закону №2464 визначено, що єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Отже, відповідно до положень Закону №2464 Чигиринська районна державна адміністрація Черкаської області є платником єдиного внеску та зобов'язана своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. При цьому, ставка єдиного внеску та порядок його справляння визначаються Законом №2464.

Пунктом 161 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлено військовий збір. Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 162.1.3 пункту 162.1 статті 162 Податкового кодексу України платником податку є податковий агент.

Згідно пункту 18.1 статті 18 Податкового кодексу України податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.

Відповідно до підпункту 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Таким чином, Чигиринська районна державна адміністрація Черкаської області є податковим агентом та зобов'язана сплачувати військовий збір. При цьому, ставка військового збору, об'єкт оподаткування військовим збором та порядок його сплати визначені Податковим кодексом України.

Враховуючи викладене, Чигиринська районна державна адміністрація Черкаської області при виконанні постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 зобов'язана керуватись положеннями Закону №2464 та Податкового кодексу України.

Оскільки обов'язки щодо нарахування єдиного внеску та сплати військового збору покладені на Чигиринську районну державну адміністрацію Черкаської області законом, не зазначення про це в резолютивній частині постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 не є перешкодою для виконання вказаної постанови.

Враховуючи викладене, об'єктивні обставини які ускладнюють або унеможливлюють виконання Чигиринською районною державною адміністрацією Черкаської області постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.04.2020 у справі №580/3772/19 відсутні, тому підстав для відстрочення виконання вказаної постанови немає.

Керуючись статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області про відстрочення виконання судового рішення у справі №580/3772/19 за позовом ОСОБА_1 до Чигиринської районної державної адміністрації Черкаської області про зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Копію ухвали направити сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів.

Головуючий суддя А.В. Руденко