Рішення від 12.08.2020 по справі 910/13604/18

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12.08.2020Справа № 910/13604/18

За позовом1) Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» 2) Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія- Новий Розділ»

до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача 1) Приватне підприємство «Гарант Енерго М» 2) Національне антикорупційне бюро України

провизнання недійсними рішення тендерного комітету та договорів про управління активами

Суддя Смирнова Ю.М.

Секретар судового засідання Багнюк І.І.

Представники учасників справи:

від позивачівРуденко С.О.

від відповідача Гординська О.М.

від третіх осіб не з'явилися

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Господарським судом міста Києва за результатами об'єднання в одне провадження справи №910/13604/18, провадження у якій відкрито ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.10.2018, та справи №910/13705/18, провадження у якій відкрито судом 18.10.2018, розглядалася справа №910/13604/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ», Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про:

- визнання недійсним рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про обрання приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем єдиного майнового комплексу ТЕЦ, що належить товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» та рішення про обрання приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем єдиного майнового комплексу ТЕЦ, що належить товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ»;

- визнання недійсним договору про управління активами від 24 вересня 2018 року, укладеним між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та приватним підприємством «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» про управління єдиним майновим комплексом ТЕЦ, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія- Новояворівськ»;

- визнання недійсним договору про управління активами від 24 вересня 2018 року, укладеним між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та Приватним підприємством «Гарант Енерго М» про управління єдиним майновим комплексом ТЕЦ, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач провів публічну закупівлю (конкурс) без її попереднього планування з оприлюдненням відповідного плану на веб-порталі уповноважного органу, що свідчить про недотримання принципів закупівель, визначених ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, відкритості та прозорості закупівель. У ПП «Гарант Енерго М» відсутні ліцензії на вироблення теплової енергії та технічні можливості для управління ТЕЦ, тому передання майна в управління ПП «Гарант Енерго М» призведе до зупинки ТЕЦ.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.03.2019 визнано подання позовної заяви ТОВ Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія-Новий Розділ» у справі №910/13604/18 зловживанням процесуальними правами; позовну заяву ТОВ Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія-Новий Розділ» у справі №910/13604/18 залишено без розгляду.

Постановою Північного апеляційного господарського суду від 05.06.2019 ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.03.2019 у справі №910/13604/18 скасовано та направлено справу №910/13604/18 для продовження розгляду до Господарського суду міста Києва.

За результатами повторного автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Смирновій Ю.М.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.07.2019 суддею Смирновою Ю.М. прийнято справу №910/13604/18 до провадження та призначено підготовче засідання у справі на 22.08.2019.

У підготовчому засіданні 22.08.2019 оголошувалась перерва до 17.09.2019.

Підготовче засідання, призначене на 17.09.2019, не відбулося, оскільки 06.09.2019 матеріали справи №910/13604/18 були скеровані до Верховного Суду на виконання ухвали Верховного Суду від 02.09.2019 у зв'язку із касаційним оскарженням постанови Північного апеляційного господарського суду від 05.06.2019.

Постановою Верховного Суду від 01.11.2019 постанову Північного апеляційного господарського суду від 05.06.2019 у справі №910/13604/18 залишено без змін.

Матеріали справи повернуто до Господарського суду міста Києва.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.11.2019 підготовче засідання у справі призначено на 28.11.2019.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28.11.2019 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 18.12.2019.

У судовому засіданні з розгляду справи по суті 18.12.2019 було оголошено перерву до 16.01.2020.

У судовому засіданні з розгляду справи по суті 16.01.2020 було оголошено перерву до 27.02.2020.

У судовому засіданні з розгляду справи по суті 27.02.2020 було оголошено перерву до 10.03.2020.

У судовому засіданні з розгляду справи по суті 10.03.2020 було оголошено перерву до 26.03.2020.

З метою попередження виникнення та запобігання поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, зважаючи на період карантину, визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 №211, з урахуванням рішення Уряду про заборону пасажирських перевезень та обмеження кількості учасників масових заходів, а також листа Ради суддів України від 16.03.2020 №9/рс-186/20, судове засідання з розгляду справи по суті призначене на 26.03.2020, не відбулося.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.04.2020 судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 20.05.2020.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.05.2020 за клопотанням позивачів розгляд справи було відкладено на 22.06.2020.

17.06.2020 від позивачів надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи копій судових рішень у справах №826/16590/18 та №826/16592/18.

Вказане клопотання судом задоволено.

У судових засіданнях 22.06.2020 та 03.07.2020 оголошувалась перерва до 03.07.2020 та 12.08.2020 відповідно.

06.07.2020 від позивачів надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи документів, а саме: копії постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.06.2020 у справі №826/16590/18.

Вказане клопотання судом задоволено.

У судовому засіданні 12.08.2020 представник позивачів позовні вимоги підтримав.

Представником відповідача у судовому засіданні 12.08.2020 подано клопотання про залишення без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 226 Господарського процесуального кодексу України позовної заяви в частині визнання недійсним рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про обрання Приватного підприємства «Гарант Енерго М» управителем єдиного майнового комплексу ТЕЦ, що належить ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ».

Клопотання мотивовано тим, що адміністративним судом вже розглянуто питання про скасування вказаного рішення тендерного комітету.

Також відповідачем було заявлено клопотання про закриття провадження в цій частині з аналогічних підстав.

Однак, з огляду на положення ст.ст. 226, 231 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи предмет та підстави позовних вимог у даній справі, наведені відповідачем обставини не є підставою ані для залишення позову без розгляду на підставі ст.226 Господарського процесуального кодексу України, ані для закриття провадження у справі згідно зі ст. 231 Господарського процесуального кодексу України.

У зв'язку із цим заявлені відповідачем клопотання були залишені судом без задоволення, про що у судовому засіданні постановлені відповідні протокольні ухвали.

Проти задоволення решти позовних вимог відповідач заперечував.

У судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва від 07.06.2018 у справі №760/14539/18 задоволено клопотання старшого детектива Національного бюро Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Іванова О.В про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №22016000000000243 від 22.06.2016; накладено арешт на майно, належне Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» як на єдиний майновий комплекс, у тому числі, але не виключно, на нерухоме майно, рухоме майно, технічне обладнання та устаткування, а також передано вказане майно Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (надалі - Національне агентство або АРМА) в управління для реалізації або передачі в управління за договором на підставах, у порядку та на умовах, визначених ст.ст. 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду міста Києва від 12.06.2018 у справі №760/14541/18 частково задоволено клопотання старшого детектива Національного бюро Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України Іванова О.В про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №22016000000000243 від 22.06.2016; накладено арешт із тимчасовим позбавленням права на відчуження, розпорядження, користування на майно, належне Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ», як на єдиний майновий комплекс, у тому числі, але не виключно, на нерухоме майно, рухоме майно, технічне обладнання та устаткування, а також передано вказане майно Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів в управління шляхом передачі в управління в порядку, визначеному чинним законодавством України.

23.08.2018 на офіційному веб-сайті Національного агентства було розміщено оголошення «Запрошення до співпраці щодо управління активами у галузі виробництва теплової та електричної енергії», яким Національне агентство запрошувало потенційних управителів взяти участь у відборі осіб, які можуть надавати послуги управління арештованими у складі єдиних майнових комплексів, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» та Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» та передані Національному агентству для здійснення заходів з управління ними на підставі ухвал Солом'янського районного суду міста Києва від 07.06.2018 у справі №760/14539/18 та 12.06.2018 у справі №760/14541/18.

В оголошенні вказано, що усім, хто бажає взяти участь у відборі осіб, які можуть надавати послуги управління вказаними Активами, та має необхідність отримати детальну інформацію щодо активу, необхідно надати: заяву про згоду взяти участь у відборі особи, яка може надавати послуги управління арештованими активами у формі зразка; інформацію та відомості про відповідність кваліфікаційним характеристикам, згідно з Додатком № 1 та у формі зразка згідно з Додатком №2 (надалі - Інформація); опис копій документів про відповідність кваліфікаційним критеріям згідно з Додатком 3. Після отримання деталізованої інформації щодо запропонованого Активу та до завершення терміну подання документів учасник відбору повинен надати Національному агентству програму управління стосовно кожного з Активів окремо в якій мають бути обов'язково відображені заходи з управління Активами, джерела отримання та розмір доходів від управління Активами, розрахунок витрат управителя у зв'язку із управлінням активами, плати (винагороди) управителя у відсотках від доходів від використання Активів та надходжень від управління Активами до Державного бюджету України (далі - Програма).

Згідно з Додатком 1 «Інформація та відомості про відповідність Учасника кваліфікаційним критеріям» до таких кваліфікаційних критеріїв відносяться, окрім іншого: наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для управління Активами; наявність досвіду управління Активами та/або надання послуг управління ними.

Листами від 04.09.2019 №№ 1893/6.1-33-18/6, 1892/6.1-33-18/6, 1891/6.1-33-18/6, 1890/6.1-33-18/6, 1888/6.1-33-18/6, 1887/6.1-33-18/6, 1899/6.1-33-18/6, 1900/6.1-33-18/6, 1901/6.1-33-18/6, 1904/6.1-33-18/6, 1894/6.1-33-18/6, 1895/6.1-33-18/6, 1896/6.1-33-18/6, 1897/6.1-33-18/6, 1898/6.1-33-18/6, відповідно, Національне агентство зверталося до Шосткінської ТЕЦ, Кременчуцької ТЕЦ, Харківської ТЕЦ-5, ТЕЦ-2 «Есхар», ПрАТ «Черкаське Хімволокно» ВП «Черкаська ТЕЦ», КЕП «Чернігівська ТЕЦ «ТОВ ФІРМА ТЕХНОВА», ТЕЦ АТ «ДніпроАЗОТ», ТЕЦ ПАТ ДМК, ТЕЦ ПАТ Арселор Міттал Кривий Ріг, ТЕЦ ПрАТ «Євраз ДМЗ», Сумська ТЕЦ, Сєвєродонецька ТЕЦ, ТЕЦ МК «Азовсталь», ТЕЦ-2 «ММК ім. Іл'їча», ТЕЦ ПАТ АКХЗ, з проханням розглянути можливість співпраці та, зважаючи на досвід роботи, надати бачення способів управління Активами, оскільки Активи, як єдині майнові комплекси, забезпечують діяльність, зокрема, з виробництва теплової та електричної енергії її передачу та торгівлю нею.

Також, у вказаних листах Національного агентства зазначено, що Активи потребують здійснення управління особами, які мають значний досвід щодо утримання та забезпечення належного функціонування подібного роду комплексів, наявність відповідних дозволів та ліцензій.

Для участі у відповідному відборі надійшли чотири пакети документів від ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», ТОВ «Енергія- Новий Розділ», ПрАТ «Миколаївська теплоенергоцентраль», ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ».

Рішенням Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів від 17.09.2018, оформленим протоколом №184 від 17.09.2018, визнано ПП «Гарант Енерго М» переможцем (управителем) для управління арештованими активами, переданими Національному агентству, відповідно до ухвал Солом'янського районного суду м.Києва від 07.06.2018 у справі №760/14539/18 та від 12.06.2018 у справі №760/14541/18, а також вирішено укласти договір управління арештованими активами з ПП «Гарант Енерго М», переданими Національному агентству, відповідно до ухвал Солом'янського районного суду м.Києва від 07.06.2018 у справі №760/14539/18 та від 12.06.2018 у справі №760/14541/18.

19.09.2018 на офіційному веб-сайті Національного агентства було розміщене оголошення про обрання управителем арештованим майном двох ТЕЦ, в якому вказано, що за результатом конкурсу, проведеного у порядку, встановленому законодавством про державні публічні закупівлі, управителем активів було обрано Приватне підприємство «Гарант Енерго М».

24.09.2018 між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (установник управління) та Приватним підприємством «Гарант Енерго М» (управитель) укладено договір управління майном (активами), посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Незнайком С.В. та зареєстрований в реєстрі за №7507 (надалі - Договір №7507).

Відповідно до п. 1.1 Договору №7507 в порядку та на умовах, визначених цим договором, установник управління передає управителеві на строк, визначений у пункті 1.2 розділу 1 цього договору майно, належне Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» (код ЄДРПОУ 32789941) як єдиний майновий комплекс (далі - активи) в управління, а управитель приймає в управління активи та зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління активами, а саме:

Нерухоме майно:

- приміщення № 14, № 15 будівлі літ. «А-2», розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Пасічника Б., будинок 1, загальною площею 121,1 кв. м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111899846258;

- будівлю цеху по виробництву зрідженого газу «Д-2» Адреса: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 21, загальною площею 245,4 кв.м, Реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111462146258;

- трансформаторну підстанцію А-1, адреса: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 17в, загальною площею 107,3 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111176346258;

- будівлі першої та другої черги теплоелектроцентралі, адреса: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 21, загальною площею 3272,1 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111359146258;

- будівлю, трансформаторної підстанції А-1, адреса: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 17б, загальною площею 104,2 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111077146258;

- будівлю РП-1, що розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Мазепи, будинок 4, загальною площею 80,2 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110776246258;

- будівлю, трансформаторної підстанції-6, що розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Січових Стрільців, будинок 10а, загальною площею 42.3 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110790146258;

- будівлю, трансформаторної підстанції-13, що розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 7, загальною площею 50,9 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110791846258;

- трансформаторну підстанцію-26, що розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 14а, загальною площею 40,3 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110792946258;

- будівлю трансформаторної підстанції-9, що розташована за адресою: Львівська область, Яворівський район, м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 20а, загальною площею 59 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111199546258;

- будівлю трансформаторної підстанції «А-1», розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., с/рада. Свидницька, «БОС» урочище, 28, загальною площею (кв.м): 23.1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 740754146258;

- будівлю трансформаторної підстанції, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Вербицького, будинок 16, загальною площею (кв.м): 66, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 135032046258;

- будівлю трансформаторної підстанції-5, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 34а, загальною площею (кв.м): 41.4, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111621846258;

- трансформаторну підстанцію-3, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 26а, загальною площею (кв.м): 38.4, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111518146258;

- трансформаторну підстанцію-24, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 15а, загальною площею (кв.м): 53, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111324546258;

- трансформаторну підстанцію-2, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 10а, загальною площею (кв.м): 40, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111273746258;

- трансформаторну підстанцію 1, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Бандери С., будинок 2а, загальною площею (кв.м): 40.5, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111232546258;

- трансформаторну підстанцію А-1, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м. Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 17а, загальною площею (кв.м): 117.7, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111046146258;

- будівлі: адміністративно-побутовий корпус «Б-2», загальною площею 157,5 кв.м; ремонтно-механічна майстерня «А-1», загальною площею 283,6 кв.м; трансформаторна підстанція «В-1», загальною площею 11,5 кв.м., розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 17, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 111013946258;

- трансформаторну підстанцію-27, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шевченка Т., будинок 16а, загальною площею (кв.м): 50.5, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110793546258;

- трансформаторну підстанцію-25, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шухевича, будинок 2, загальною площею (кв.м): 41, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110791446258;

- трансформаторну підстанцію-22, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шухевича, будинок 5, загальною площею (кв.м): 47.3, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110790946258;

- будівлю, трансформаторної підстанції-7, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Січових Стрільців, будинок 6а, загальною площею 50.6, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110788646258;

- трансформаторну підстанцію-15, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Львівська, будинок 8, загальною площею 59.9, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110783146258;

- трансформаторну підстанцію-4, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Львівська, будинок 15а, загальною площею 38.3, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110781146258;

- трансформаторну підстанцію-21, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Мазепи, будинок 5 а, загальною площею (кв.м): 40, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110778846258;

- будівлю, трансформаторну підстанція-17, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Привокзальна, будинок 8, загальною площею (кв.м): 51.7, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110773746258;

- будівлю, трансформаторну підстанція-14, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Привокзальна, будинок 2, загальною площею (кв.м): 39.9, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110769546258;

- будівлю, трансформаторну підстанція-11, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Франка Івана, будинок 5, загальною площею (кв.м): 39.3, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110766446258;

- будівлю, трансформаторну підстанція-23, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Липи Ю., будинок 14а, загальною площею (кв.м): 39.1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110764546258;

- будівлю, трансформаторну підстанція-10, розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Шептицького, будинок 5 а, загальною площею (кв.м): 51.1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 110756946258;

- нежитлові приміщення ЦТП №6, розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м.Новояворівськ, вулиця Липи Ю., 12б, загальною площею (кв.м): 153,4, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 5653855;

- нежитлові приміщення ЦТП №2, розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м. Новояворівськ, вулиця Бандери С., 34б, загальною площею (кв.м): 298,6, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 5654687;

- нежитлові приміщення ЦТП №5, розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м. Новояворівськ, вулиця Мазепи, 5б, загальною площею (кв.м): 150,7, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 5655245;

- нежитлові приміщення ЦТП №3, розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м. Новояворівськ, вулиця 50-річчя УПА, 5а, загальною площею (кв.м): 152,4, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 5655465;

- нежитлові приміщення ЦТП №4, розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м. Новояворівськ, вулиця Львівська, 11а, загальною площею (кв.м): 156,5, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 5655596;

- нежитлові приміщення ЦТП №7, розташовані за адресою: Львівська обл., Яворівський р., м. Новояворівськ, вулиця Шухевича, 7а, загальною площею (кв.м): 155,1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 5655794;

- будівлю трансформаторної підстанції ЗТП-2 літ. «А-1», розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., с. Старичі, вулиця Шептицького А., будинок 21а, загальною площею (кв.м): 20,4, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 19871141;

- будівлю трансформаторної підстанції ЗТП-3 літ. «А-1», розташована за адресою: Львівська обл., Яворівський р., с. Старичі, вулиця Шептицького А., будинок 33а, загальною площею (кв.м): 25, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 19872498.

Технічне обладнання та устаткування:

- ГТУ-15 (газотурбіна установка) в комплекті з ГТД (газотурбінний двигун) ДЖ59ЛЗ заводський номер Д1Ж152009 (станційний номер 2 Новояворівська ТЕЦ);

- ГТУ-15 (газотурбіна установка) в комплекті з ГТД (газотурбінний двигун) ДЖ59ЛЗ заводський номер Д2Ж152004 (станційний номер 1 Новояворівська ТЕЦ);

загальною ринковою вартістю згідно зі Звітом про оцінку майна 98333333 грн без урахування ПДВ.

Також 24.09.2018 між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (установник управління) та Приватним підприємством «Гарант Енерго М» (управитель) укладено договір управління майном (активами), посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Незнайком С.В. та зареєстрований в реєстрі за №7508 (надалі - Договір №7508).

Відповідно до п. 1.1 Договору №7508 в порядку та на умовах, визначених цим договором, установник управління передає управителеві на строк, визначений у пункті 1.2 розділу 1 цього договору майно, належне Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» (код ЄДРПОУ 33525073) як єдиний майновий комплекс (далі - активи) в управління, а управитель приймає в управління активи та зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління активами, а саме:

Нерухоме майно:

- центральна понижуюча підстанція, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Технологічна, будинок 49, загальною площею 1943,7 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1531876246108;

- будівля над артезіанською свердловиною №14(1), що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 9, загальною площею 7 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 985790546230;

- будівля над артезіанською свердловиною №10а, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 10а, загальною площею 13,2 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 985647646230;

- будівля над артезіанською свердловиною №1, загальною площею 18,1 кв.м, будівля над артезіанською свердловиною №1а, загальною площею 11,6 кв.м., що розташовані за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 10, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 983750546230;

- будівля над артезіанською свердловиною №14(3), що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 13, загальною площею 14 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 983656946230;

- будівля над артезіанською свердловиною №7а, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 5, загальною площею 19,3 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 983542646230;

- будівля насосної станції №3, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 12, загальною площею 18 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 983230846230;

- будівля над артезіанською сведловиною №12, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 22, загальною площею 17 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 982873246230;

- будівля над артезіанською свердловиною №4, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 6, загальною площею 17,8 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 982488046230;

- будівля над артезіанською свердловиною №5, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 20, загальною площею 20,3 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 982277946230;

- будівля над артезіанською свердловиною №9, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 16, загальною площею18,2 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 982035546230;

- будівля над артезіанською свердловиною №13, що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 24, загальною площею 9,3 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 981407646230;

- нежитлові будівлі та споруди (будинок машиністів, А-1, площею 20,6 кв.м, будівля над свердловиною, Б-1, площею 18,5 кв.м, будівля над свердловиною, №2а, площею 11,6 кв.м), що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 14, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 981253246230;

- будівля над артезіанською свердловиною №14(2), що розташована за адресою: Львівська обл., Миколаївський р., с. Дуброва, вулиця Польова, будинок 11, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 981085146230;

- мазутогосподарство, що розташоване за адресою: Львівська область, м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-К , загальною площею 232,2 кв.м, складовими частинами якого є: мазутогосподарство, Б-1, нове мазутне господарство, В-1, пожежна станція, Г-1 та водовідстійник, 1; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 843676746108;

- адміністративно-побутовий корпус (АПК) на 800 місць, що розташований за адресою: Львівська область, м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 25-А, загальною площею 2638,3 кв. м; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 806424646108.

- міська центральна понижуюча підстанція (МЦПП), що розташована за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця Ходорівська, будинок 17, загальною площею 1054,6 кв. м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14625140;

- насосна станція промислової води, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Чорновола, будинок 111, загальною площею 95,5 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15074809;

- службовий корпус, що розташований за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-Є, загальною площею 665,5 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15079301;

- теплопункт №2, що розташований за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 34-А , загальною площею 258,4 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14735237;

- теплопункт №3, що розташований за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця Гетьмана Сагайдачного, будинок 17-Б , загальною площею 194,9 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14735395;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 5, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 6-Б, загальною площею 18,8 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15114514;

- насосна станція ІІ підйому, що розташована за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, провулок Придорожній, будинок 31, загальною площею 424,4 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15075079;

- головний розподільчий пристрій (ГРП), що розташований за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-П, загальною площею 23,2 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15113827;

- лабораторний корпус, що розташований за адресою: Львівська область, м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, 27-А , загальною площею 189,4 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15081075;

- електролабораторія, що розташована за адресою: Львівська область, м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, 23-Е , загальною площею 543,2 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15076001;

- нежитлові приміщення, що розташовані за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23, загальною площею 11917,0 кв.м, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14625854;

- хімводоочистка, що розташована за адресою: Львівська область, м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-Д , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 15075850;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 1, 1-А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 6-А, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14604792;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 2, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця М.Шашкевича, будинок 15-Б ; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14606587;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 3, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Чорновола, будинок 14-Б ; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14606895;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 4, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 5-В, реєстраційний номер майна 14607301;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 6, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця І.Франка, будинок 4-Б , реєстраційний номер майна 14608023;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 6 А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В. Чорновола, будинок 11-А, реєстраційний номер майна 14608376;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 7, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Д.Яворницького, будинок 8-А, реєстраційний номер майна 14608621;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 7 А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 26-Б, реєстраційний номер майна 14608887;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 8, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 21-А , реєстраційний номер майна 14609953;

- трансформаторна підстанція (ТП) 8 А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 27-А, реєстраційний номер майна 14610277;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 10, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Винниченка, будинок 37-А, реєстраційний номер майна 14610557;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 11, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Винниченка, будинок 14-А, реєстраційний номер майна 14610864;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 11 А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Винниченка, будинок 33-А, реєстраційний номер майна 14614129;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 14, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гетьмана Сагайдачного, будинок 15-Б, реєстраційний номер майна 14615588;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 15, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Ходорівська, будинок 10-А , реєстраційний номер майна 14616242;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 15 А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, бульвар Довженка, будинок 4-А, реєстраційний номер майна 14619319;

- трансформаторна підстанція (ТП) 16, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Бандери Степана Героя України, будинок 10-А, реєстраційний номер майна 14619672;

- трансформаторна підстанція (ТП) 17, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Бандери Степана Героя України, будинок 7-Б, реєстраційний номер майна 14619973;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 18, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Бандери Степана Героя України, будинок 3-Г , реєстраційний номер майна 14620708;

- трансформаторна підстанція (ТП) 19, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Л.Українки, будинок 23-Б, реєстраційний номер майна 14621045;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 20, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 34-Б, реєстраційний номер майна 14624387;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 21, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Стуса, будинок 2-В, реєстраційний номер майна 14624522;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 22, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 35-Б, реєстраційний номер майна 14624675;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 23, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Стуса, будинок 10-Б, реєстраційний номер майна 14624788;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 24, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Шептицького, будинок 9-А, реєстраційний номер майна 14624856;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 34, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Ходорівська, будинок 20 , реєстраційний номер майна 14624906;

- розподільчий пристрій (РП) - 32, що розташований за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця В.Винниченка, будинок 8 , реєстраційний номер майна 14625795;

- теплопункт № 4, що розташований за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця В.Стуса, будинок 10-А , реєстраційний номер майна 14625975;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 12, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця М.Грушевського, будинок 12, приміщення 7; 8; 9; 10; 11, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 14671183;

- цех антикорозійного покриття, що розташований за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 25 , реєстраційний номер майна 14690763;

- будинок обслуговуючого персоналу, що розташований за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 27 , реєстраційний номер майна 14718539;

- теплопункт №1, що розташований за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 25-А, реєстраційний номер майна 14735003;

- контора тепловодопостачання (ТВП), що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, проспект Шевченка, будинок 3-А, реєстраційний номер майна 14735603;

- каналізаційно-насосна станція (КНС) - 2, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Ходорівська, будинок 18 , реєстраційний номер майна 14735802;

- бокси для гаражів, що розташовані за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 25-Б , реєстраційний номер майна 15067233;

- хлораторна, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, провулок Придорожний, будинок 33 , реєстраційний номер майна 15075242;

- будівля розвантажень в тому числі склад, що розташовані за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-А, реєстраційний номер майна 15076093;

- споруда магнезійної установки, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-Л , реєстраційний номер майна 15076350;

- водогрійне відділення, що розташоване за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-З, реєстраційний номер майна 15076432;

- склад реагентів, що розташований за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-Г , реєстраційний номер майна 15078858;

- механічна майстерня, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-Б, реєстраційний номер майна 15079086;

- маслогосподарство, що розташоване за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 23-М , реєстраційний номер майна 15080158;

- дробильне відділення, адреса нерухомого майна: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 27-Б, реєстраційний номер майна 15081390;

- хлораторна, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 27-Д, реєстраційний номер майна 15081674;

- склад хлору, що розташований за адресою: Львівська обл., м. Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 27-Г, реєстраційний номер майна 15082069;

- насосна станція перекачки мулу, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, вулиця Гірнича, будинок 27-В, реєстраційний номер майна 15082379;

- трансформаторна підстанція (ТП) - 21 А, що розташована за адресою: Львівська обл., м.Новий Розділ, площа Шевченка, будинок 3-А, реєстраційний номер майна 15114514;

Технічне обладнання та устаткування:

- ГТУ-16 (газотурбінна установка) в комплекті з ГТД (газотурбінний двигун) ДБ90Л заводський номер НОМЕР_30 (станційний номер 1 Новороздільська ТЕЦ);

- ГТУ-16 (газотурбіна установка) в комплекті з ГТД (газотурбінний двигун) ДБ90Л заводський номер НОМЕР_31 (станційний номер 2 Новороздільська ТЕЦ);

- ГТУ-16 (газотурбінна установка) в комплекті з ГТД (газотурбінний двигун) ДБ90Л - резервний - Новороздільська ТЕЦ, за допомогою якої здійснювалося перетворення (спалювання) предмета заволодіння в електричну енергію;

Рухоме майно:

- автомобіль вантажний, марки УАЗ, моделі 390945, колір білий, 2016 року випуску, VIN: НОМЕР_1 , державний номерний знак - НОМЕР_2 ;

- автомобіль вантажний, марки MAN, моделі TGS 18.400, колір сірий, 2012 року випуску, VIN: НОМЕР_3 , державний номерний знак - НОМЕР_4 ;

- напівприпіч, марки KRONE, модель SDP 27 колір синій, 2002 року випуску, VIN: НОМЕР_5 , державний номерний знак - НОМЕР_6 ;

- автомобіль вантажний, марки VOLKSWAGEN, моделі TRANSPORTER, колір білий, 2000 року випуску, VIN: НОМЕР_7 , державний номерний знак - НОМЕР_8 ;

- автомобіль легковий, марки УАЗ, моделі 374194, колір зелений, 2009 року випуску, VIN: НОМЕР_9 , державний номерний знак - НОМЕР_10 ;

- автомобіль вантажний, марки VOLVO, моделі FL 618, колір білий, 1998 року випуску, VIN: НОМЕР_11 , державний номерний знак - НОМЕР_12 ;

- автомобіль легковий, марки RENAULT, моделі DUSTER, колір сірий, 2014 року випуску, державний номерний знак - НОМЕР_13 ;

- автомобіль вантажний, марки МАЗ, моделі 5551, колір білий, 2004 року випуску, VIN: НОМЕР_14 , державний номерний знак - НОМЕР_15 .

- автомобіль вантажний (сідловий тягач-Е) марки МАЗ моделі 544008-060-031 червоного кольору 2011 року випуску, VIN НОМЕР_16 , державний номерний знак - НОМЕР_17 ;

- напівпричіп (н/пр.-цистерна харчова-e) марки BECKUM, моделі BAU, жовтого кольору 1983 року випуску, НОМЕР_18 , державний номерний знак НОМЕР_19 ;

- автомобіль легковий (вантажопасажирський-b) марки ГАЗ, моделі 2705-288 білого кольору, 2011 року випуску, VIN НОМЕР_20 , державний номерний знак НОМЕР_21 ;

- автомобіль вантажний (цистерна харчова) марки ЗІЛ моделі 130, білого кольору, 1993 року випуску, VIN НОМЕР_22 , державний номерний знак - НОМЕР_23 ;

- автомобіль вантажний (автопідйомник) марки УРАЛ, моделі 432001, жовтого кольору 1998 року випуску, VIN НОМЕР_24 , державний номерний знак - НОМЕР_25 ;

- автомобіль легковий (універсал-В) марки RENAULT, моделі DUSTER, коричневого кольору, 2012 року випуску, VIN НОМЕР_26 , державний номерний знак - НОМЕР_27 ;

- автомобіль легковий (універсал-В) марки CHEVROLET, моделі AVEO, синього кольору, 2012 року випуску, VIN НОМЕР_28 , державний номерний знак - НОМЕР_29 ;

- автомобіль легковий (вантажопасажирський-В) марки УАЗ, моделі 374194, зеленого кольору, 2009 року випуску, VIN НОМЕР_32, державний номерний знак - НОМЕР_10 ;

загальною ринковою вартістю згідно зі Звітом про оцінку майна 120833333 грн без урахування ПДВ.

Надалі Договір №7507 та Договір №7508 - Договори управління.

За змістом п.п. 1.1.1.2 Договорів управління на час управління активами до управителя переходять в тому числі, але не виключно права та/або обов'язки щодо: провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії згідно з відповідними Ліцензійними умовами за встановленими розмірами та структурою тарифів; провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії згідно з відповідними Ліцензійними умовами за встановленими розмірами та структурою тарифу; провадження господарської діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами згідно з відповідними Ліцензійними умовами за встановленими розмірами та структурою тарифу та схваленою інвестиційною програмою; провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом згідно з відповідними Ліцензійними умовами за встановленими розмірами та структурою тарифу та схваленою інвестиційною програмою; провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами згідно з відповідними Ліцензійними умовами за встановленими розмірами та структурою тарифу та схваленою інвестиційною програмою; провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії згідно з Ліцензійними умовами за встановленими розмірами та структурою тарифу та схваленою інвестиційною програмою; інших видів діяльності, виконання робіт і послуг, які на думку управителя варто здійснювати для ефективнішого управління активами, а також права з інших правових підстав (договори, контракти, угоди, правочини, нормативно-правові акти тощо), що не суперечать вимогам чинного законодавства України, що відносяться до діяльності ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» та ТзОВ «Енергія-Новий Розділ».

Пунктами 1.2 Договорів управління визначено, що строк управління активами: з дня укладення цього Договору до дня надходження у письмовій формі повідомлення від установника управління про припинення цього договору у разі скасування арешту прийнятих в управління активів або їх конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про їх стягнення в дохід держави; або до іншого строку у разі настання випадків, визначених у розділі 6 цього договору; або до 24.09.2019, або до іншої дати погодженою сторонами.

Відповідно до п.п. 5.1, 5.2 Договорів управління управитель отримує плату (винагороду) за управління активами, що визначені у цьому договорі; розмір винагороди у зв'язку з управлінням активами визначається виключно у формі відсотків від прибутку отриманого від використання прийнятих в управління активів (доходи від управління).

Згідно з п.п. 5.5 Договорів управління прибуток отриманий від управління за вирахуванням винагороди управителя та витрат на управління перераховуються до Державного бюджету України у порядку та на умовах, визначених у цьому договорі.

Договорами управління передбачено, що вони набирають чинності з моменту підписання уповноваженими представниками сторін та нотаріального посвідчення та діють до 24.09.2019, якщо інше не передбачено чинним законодавством України або цими договорами, проте в будь-якому разі до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цими договорами (п.п. 6.1 Договорів управління).

В обґрунтування позовних вимог позивачі стверджують, що відповідач провів конкурс з обрання управителя належного їм майна з порушенням вимог законодавства про публічні закупівлі, що призвело до обрання переможцем суб'єкта господарювання, який не має жодної з необхідних ліцензій та технічних можливостей для управління ТЕЦ, виробництва електроенергії та надання послуг з теплопостачання. Посилаючись на такі обставини, позивачі вказують на наявність підстав для визнання недійсним рішення тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, про обрання приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем майна, що належить позивачам, та, як наслідок, визнання недійсними Договорів управління, укладених на його підставі.

Правові та організаційні засади функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, визначені Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів».

Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 1 вказаного Закону (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) активи - кошти, майно, майнові та інші права, на які може бути накладено або накладено арешт у кримінальному провадженні або які конфісковані за рішенням суду у кримінальному провадженні; управління активами - діяльність із володіння, користування та/або розпорядження активами, тобто забезпечення збереження активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, та їх економічної вартості або реалізація таких активів чи передача їх в управління відповідно до цього Закону, а також реалізація активів, конфіскованих у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - Національне агентство), є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні.

У п. 4 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» визначено, що Національне агентство виконує такі функції, зокрема, організація здійснення заходів, пов'язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Національне агентство з метою виконання своїх функцій укладає цивільно-правові угоди з юридичними та фізичними особами з питань, пов'язаних з проведенням оцінки та управлінням активами, а також за погодженням з Міністерством юстиції України - щодо представництва інтересів України у закордонних юрисдикційних органах у справах, пов'язаних з поверненням активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, в Україну.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред'явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді, суду чи згоди власника активів, копії яких надсилаються Національному агентству не пізніше наступного робочого дня після їх винесення (надання) з відповідним зверненням прокурора.

За змістом ч.ч. 1, 2, 3, 6 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління. Активи, зазначені у частині першій цієї статті, прийняті Національним агентством в управління, підлягають оцінці, яка здійснюється визначеними за результатами конкурсу суб'єктами оціночної діяльності, та передачі в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством про державні (публічні) закупівлі. Управління активами здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до глави 70 Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх вартості. Управитель має право на плату (винагороду), а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв'язку з управлінням активами, що відраховуються безпосередньо з доходів від використання прийнятих в управління активів. Управитель не має права відчужувати активи, прийняті ним в управління. Дія договору про управління активами припиняється у разі скасування арешту прийнятих в управління активів або їх конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про їх стягнення в дохід держави. Ці та інші умови управління активами зазначаються в договорі між Національним агентством та управителем. Одержані від реалізації активів кошти зараховуються на депозитні рахунки Національного агентства.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» надходження від здійснюваного Національним агентством управління активами, а також кошти, одержані на підставі міжнародних угод щодо розподілу та повернення активів в Україну, перераховуються до державного бюджету.

Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об'єднаних територіальних громад визначаються Законом України «Про публічні закупівлі», метою якого є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Частиною 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що цей Закон застосовується: до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень. Під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, установлених цим Законом, та можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору. У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов'язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) закупівлі здійснюються за такими принципами: добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія та ефективність; відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель; недискримінація учасників; об'єктивна та неупереджена оцінка тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) закупівля може здійснюватися шляхом застосування однієї з таких процедур: відкриті торги; конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Замовник здійснює процедури закупівлі, передбачені частиною першою цієї статті, шляхом використання електронної системи закупівель.

У ч. 1 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) закріплено, що оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону. У разі якщо оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини четвертої статті 10 цього Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом. Критеріями оцінки є: у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна; у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно-конструкторських робіт), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими як: умови оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, експлуатаційні витрати, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів.

Частинами 2 - 6 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено порядок та послідовність дій при розгляді та оцінці пропозицій. Зокрема, замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. У разі відхилення тендерної пропозиції, що за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, замовник розглядає наступну тендерну пропозицію з переліку учасників, що вважається найбільш економічно вигідною. За результатами розгляду складається протокол розгляду тендерних пропозицій. За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця та приймає рішення про намір укласти договір згідно з цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1029 Цивільного кодексу України за договором управління майном одна сторона (установник управління) передає другій стороні (управителеві) на певний строк майно в управління, а друга сторона зобов'язується за плату здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).

Частиною 1 ст. 1030 Цивільного кодексу України визначено, що предметом договору управління майном можуть бути підприємство як єдиний майновий комплекс, нерухома річ, цінні папери, майнові права та інше майно.

Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 1032 Цивільного кодексу України установником управління є власник майна. У випадках, встановлених законом, установником управління може бути Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Згідно зі ст. 202 Цивільного кодексу України правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків; правочин може вчинятися усно або в письмовій формі.

Відповідно до ч. 1 ст. 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами 1-3, 5 та 6 ст. 203 цього кодексу.

Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.

Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).

Частинами 1-3, 5 та 6 ст. 203 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також інтересам держави і суспільства, його моральним засадам; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Як стверджують позивачі, відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» конкурс з обрання управителів майна позивачів мав відбутися за однією з процедур здійснення публічних закупівель, зазначених у ч. 1 ст. 2 вказаного Закону: відкриті торги, конкурентний діалог; переговорна процедура закупівлі. Однак, конкурс був проведений без дотримання жодної із зазначених процедур, і при проведенні конкурсу відповідач порушив обов'язкові принципи проведення публічних закупівель.

При цьому, позивачі вказують, що відповідне майно (ТЕЦ) призначене для виробництва і постачання теплової та електричної енергії, а тому відповідно до вимог конкурсу учасники повинні були надати копії дійсних ліцензій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зокрема, на виробництво та транспортування теплової енергії, на виробництво, передачу та постачання електричної енергії, проте в ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» такі ліцензії відсутні, а також відсутні технічні можливості, персонал, фінансові ресурси для управління ТЕЦ.

В свою чергу, заперечуючи проти позову, відповідач зазначає, що передача в управління активів позивачів відбулася з дотриманням передбаченої законодавством процедури; доводи позивачів щодо перевищення вартісних критеріїв, встановлених ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» та необхідності застосування процедур, визначених ст. 12 вказаного Закону, є необґрунтованими; використання електронної системи закупівель не є обов'язковою в даному випадку. Також відповідач не погоджується з посиланням позивача на невідповідність обраного управителя кваліфікаційним вимогам, оскільки, на думку відповідача, отримання ліцензії відбувається тільки після отримання управителем в управління відповідного об'єкту (у зв'язку з тим, що отримання ліцензії здійснюється лише для конкретного місця провадження діяльності ліцензіата, і до отримання активу в управління третя особа-2 не могла таку ліцензію отримати).

За приписами ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст. 14 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Разом з цим, ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Як встановлено судом, на розгляді Окружного адміністративного суду міста Києва перебувала справа №826/16590/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, третя особа Приватне підприємство «Гарант Енерго М», про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, а також справа №826/16592/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, третя особа Приватне підприємство «Гарант Енерго М», про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.10.2019 (залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.02.2020) у справі №826/16592/18 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» задоволено частково та визнано протиправними дії Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо обрання управителем арештованого майна ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» та розміщення 19.09.2018 відповідного оголошення на власному сайті https://arma.gov.ua/news/typical/obrano-upravitelya-areshtovanim-maynom-dvoh-tets.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 19.12.2019 у справі №826/16590/18 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» задоволені частково: визнано протиправними дії Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо обрання управителем арештованого майна Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» Приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», а також визнано протиправним та скасовано рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, оформлене протоколом №184 від 17.09.2018, про визнання Приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» переможцем (управителем) для управління арештованими активами.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 30.06.2020 рішення Окружного адміністративного суду м.Києва від 19.12.2019 у справі №826/16590/18 залишено без змін, а відтак в силу ч. 2 ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України вказане рішення набрало законної сили 30.06.2020.

Рішеннями Окружного адміністративного суду м.Києва від 29.10.2019 у справі №826/16592/18 та від 19.12.2019 у справі №826/16590/18 встановлено, що ПП «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», якого обрано управителем арештованих активів позивача, не відповідає усім кваліфікаційним критеріям, встановленим відповідачем для участі в конкурсі, і у відповідача були відсутні правові підстави для визнання його переможцем конкурсу.

В силу положень ч. 4 ст. 75 Господарського процесуального кодексу України вказані обставини мають преюдиціальне значення та повторного доказування не потребують.

Відповідно, Договори про управління єдиними майновими комплексами ТЕЦ, що належать Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» та Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ», укладені з аналогічними порушеннями і, як наслідок, порушують права позивачів як власників відповідного майна.

Суд відзначає, що укладення Договорів про управління активами від 24.09.2018 є завершальною стадією проведення конкурсу з обрання управителів майна позивачів.

В ході розгляду адміністративних справ №826/16590/18 та №826/16592/18 судами встановлено протиправність дій Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, щодо обрання Приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем арештованого майна та судовим рішенням у справі №826/16590/18 визнано недійсним рішення тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про обрання Приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем майна, що належить позивачам.

Отже, Договори управління, правомірність яких оспорюється у цій справі, укладені на підставі скасованого судом рішення тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Скасування судом рішення тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів є підставою визнання недійсними оспорюваних у справі договорів за приписами ст. ст. 203 та 215 Цивільного кодексу України, оскільки зміст правочину не може суперечити як Цивільному кодексу України, так і іншим актам цивільного законодавства.

За таких обставин, вимоги позивачів в частині визнання недійсними Договорів управління (Договору про управління активами від 24.09.2018, укладеного між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та Приватним підприємством «Гарант Енерго М», про управління єдиним майновим комплексом ТЕЦ, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ», та Договору про управління активами від 24.09.2018, укладений між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та Приватним підприємством «Гарант Енерго М», про управління єдиним майновим комплексом ТЕЦ, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ») є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки станом на момент розгляду справи рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, оформлене протоколом №184 від 17.09.2018, про визнання Приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» переможцем (управителем) для управління арештованими активами позивачів у судовому порядку визнано протиправним та скасовано, предмет спору у справі в цій частині відсутній.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

За таких обставин, провадження у справі в частині вимог позивачів про визнання недійсним рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про обрання приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем майна позивачів підлягає закриттю на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» підлягають частковому задоволенню, а саме в частині вимог про визнання недійсними Договорів управління активами від 24.09.2018; в іншій частині провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю предмета спору.

Інші доводи та заперечення сторін судом розглянуті та відхилені як такі, що на результат вирішення спору - частково задоволення позову з наведених вище підстав, впливу не мають.

У відповідності до вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір за подання позовів у розмірі 3524,00 грн (дві вимоги немайнового характеру) покладається на відповідача.

При цьому, відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Оскільки закриття провадження у справі є формою закінчення розгляду господарської справи без прийняття судового рішення по суті, у зв'язку з чим і результат вирішення спору відсутній, то при вирішенні питання щодо розподілу/повернення судового збору в даному випадку підлягає застосуванню положення п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір».

Аналогічна правова позиція наведене у постановах Верховного Суду від 22.05.2019 у справі №904/9628/17, від 19.02.2020 у справі №903/181/19.

За таких обставин, оскільки провадження у справі в частині вимог про визнання недійсним оскаржуваного рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 231 Господарського процесуального кодексу України, сума судового збору в цій частині підлягає поверненню позивачам з Державного бюджету України.

Судовий збір у розмірі 1921,00 грн за подання апеляційної скарги на ухвалу Господарського суду міста Києва від 12.03.2019 покладається на відповідача та підлягає стягненню з відповідача на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ».

Витрати по сплаті судового збору за подання заяв про забезпечення позову залишаються за позивачами у зв'язку із відмовою у задоволенні вказаних заяв.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 74, 129, п. 2 ч. 1 ст. 231, ст.ст. 238-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, задовольнити частково.

2. Визнати недійсним Договір про управління активами від 24.09.2018, укладений між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та Приватним підприємством «Гарант Енерго М», про управління єдиним майновим комплексом ТЕЦ, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ».

3. В іншій частині вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а саме про визнання недійсним рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про обрання приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем майна Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство «Енергія-Новояворівськ» закрити у зв'язку з відсутністю предмета спору.

4. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, задовольнити частково.

5. Визнати недійсним Договір про управління активами від 24.09.2018, укладений між Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та Приватним підприємством «Гарант Енерго М», про управління єдиним майновим комплексом ТЕЦ, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ».

6. В іншій частині вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а саме про визнання недійсним рішення Тендерного комітету Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів про обрання приватного підприємства «ГАРАНТ ЕНЕРГО М» управителем майна Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» закрити у зв'язку з відсутністю предмета спору.

7. Стягнути з Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Україна, 01001, місто Київ, вулиця Бориса Грінченка, будинок 1, ідентифікаційний код 41037901) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничого підприємства «Енергія-Новояворівськ» (Україна, 81053, Львівська обл., Яворівський р-н, місто Новояворівськ, вул. Богдана Пасічника, будинок 1, ідентифікаційний код 32789941) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн 00 коп.

8. Стягнути з Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Україна, 01001, місто Київ, вулиця Бориса Грінченка, будинок 1, ідентифікаційний код 41037901) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» (Україна, 81652, Львівська обл., місто Новий Розділ(пн), вулиця Грушевського, будинок 37, ідентифікаційний код 33525073) судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн 00 коп.

9. Стягнути з Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (Україна, 01001, місто Київ, вулиця Бориса Грінченка, будинок 1, ідентифікаційний код 41037901) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» (Україна, 81652, Львівська обл., місто Новий Розділ(пн), вулиця Грушевського, будинок 37, ідентифікаційний код 33525073) судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн 00 коп.

10. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Науково-виробничому підприємству «Енергія-Новояворівськ» (Україна, 81053, Львівська обл., Яворівський р-н, місто Новояворівськ, вул. Богдана Пасічника, будинок 1, ідентифікаційний код 32789941) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн 00 коп., сплачений згідно квитанції №4001-10-003/С від 10.10.2018.

11. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «Енергія-Новий Розділ» (Україна, 81652, Львівська обл., місто Новий Розділ(пн), вулиця Грушевського, будинок 37, ідентифікаційний код 33525073) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн 00 коп., сплачений згідно квитанції №4001-09-007/С від 09.10.2018.

12. Витрати по сплаті судового збору за подання заяв про забезпечення позову залишити за позивачами.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення, відповідно до ст.ст. 256, 257, п.п.17.5 п. 17 Розділу XI «Перехідні положення» Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги через Господарський суд міста Києва протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 20.08.2020.

Суддя Ю.М. Смирнова