Іменем України
"19" серпня 2020 р. Справа153/1119/20
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В. за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Ямпільського ВП Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, працює техніком штучного осіменіння СТОВ «Нива» с.Безводне Ямпільського району Вінницької області, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що 01.08.2020 по вулиці Щаслива в с.Безводне Ямпільського району Вінницької області, керував мотоблоком МТ 101, б/н, в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9.а правил дорожнього руху. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився в установленому законом порядку за допомогою приладу Драгер. Результат тесту 0,60 проміле. Також огляд на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 проводився в КНП «Ямпільська ЦРЛ». Результат тесту - 0,18 проміле.
ОСОБА_1 вину в скоєнні вказаного правопорушення не визнав. Пояснив, що 01.08.2020 по вулиці Щаслива в с.Безводне Ямпільського району Вінницької області, він керував мотоблоком МТ 101, б/н, та був зупинений працівниками поліції, які склали стосовно нього протокол про адміністративне правопорушення за те, що він ніби то керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, оскільки Драгер показав, що він перебуває в стані алкогольного сп'яніння - 0,60 проміле. З вказаним висновком він не погодився, тому огляд на стан алкогольного сп'яніння було проведено в КНП «Ямпільська ЦРЛ». Висновок лікаря - тверезий, 0,18 проміле. Просив провадження стосовно нього закрити.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Порядок та процедура оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України передбачені Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом №1376 від 06.11.2015 МВС України.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Дослідивши адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №462425 від 01.08.2020; результат тесту; акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 01.08.2020; письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ; відеозапис з автомобільного відеореєстратора, вважаю не доведеною його винуватість у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, виходячи із наступного.
Положеннями ч.1 ст.130 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Протокол про адміністративне правопорушення, серії ДПР18 №462425 від 01.08.2020, не беру до уваги як доказ вини ОСОБА_1 у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки викладені в ньому обставини про керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, достовірно не підтверджені належними доказами.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано результат тесту Драгер, який проведено 01.08.2020 о 18 годині 59 хвилині, результат - 0,60 проміле, а також висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 01.08.2020, який складений відповідно до акту медичного огляду особи, що керує транспортним засобом, з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №35, складеного о 20 годині 15 хвилин 01.08.2020. Висновок огляду - ОСОБА_1 - тверезий, 0,18 проміле.
Відповідно до п.7 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ Міністерства охорони здоров'я 09.11.2015 №1452/735 установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Тобто, допустимий рівень вмісту алкоголю в крові водія становить 0,2 проміле.
Відповідно до ч.4 ст.266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного сп'яніння здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.
Враховуючи вказані обставини, норми, передбачені ст.266 КУпАП, були дотримані під час огляду ОСОБА_1 у лікарні. Огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння здійснено в КНП «Ямпільська ЦРЛ» не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення, тому вказаний висновок є належним доказом і спростовує результати тесту «Драгер».
Додані до протоколу про адміністративне правопорушення протоколи допиту ОСОБА_2 та ОСОБА_3 та відеозапис з автомобільного відеореєстратора не містять повних і точних даних про керування ОСОБА_1 01.08.2020 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, що би з достовірністю підтверджувало дані, які містить протокол про адміністративне правопорушення, а саме що ОСОБА_1 01.08.2020 по вулиці Щаслива в с.Безводне Ямпільського району Вінницької області, керував мотоблоком МТ 101, б/н, в стані алкогольного сп'яніння. У вказаних поясненнях зазначено, що ОСОБА_1 було запропоновано пройти тест на стан алкогольного сп'яніння приладу Драгер, що той і зробив, з результатом тесту він не погодився та виявив бажання пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння в лікарні. Пройшовши огляд в Ямпільській ЦРЛ - висновок 0,18 проміле.
Будь-яких інших доказів про керування ОСОБА_1 01.08.2020 ОСОБА_1 транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння немає. Недоведеність цієї обставини виключає в діях особи склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відсутні будь-які інші докази в підтвердження викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин про порушення ОСОБА_1 п.2.9 а правил дорожнього руху.
Враховуючи викладене, вважаю недоведеною об'єктивну сторону та вину ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, відсутність цих ознак виключає склад правопорушення, а тому маю підстави провадження у справі закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.
Керуючись ст.ст.221, п.3 ч.1 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Ямпільський районний суд Вінницької області.
Суддя Ямпільського районного суду
Вінницької області Р.В. Швець