18 серпня 2020 року
м. Київ
справа № 140/3807/19
адміністративне провадження № К/9901/19414/20
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду:
суддя-доповідач - Гусак М. Б., судді - Гімон М. М., Юрченко В. П.,
перевіривши касаційну скаргу Волинської митниці Держмитслужби (правонаступника Волинської митниці ДФС) на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2020 року у справі № 140/3807/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Гірута» до Волинської митниці ДФС про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості товарів,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірута» звернулося до суду з позовом, в якому просило визнати протиправними та скасувати рішення Волинської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів: від 30 серпня 2019 року № UA205110/2019/001378/2, від 6 вересня 2019 року № UA205110/2019/001482/2, від 19 вересня 2019 року № UA205110/2019/001665/2, від 25 вересня 2019 року № UA205110/2019/001764/2, від 2 жовтня 2019 року № UA205110/2019/001889/2, від 7 жовтня 2019 року № UA205110/2019/001943/2, від 28 травня 2019 року № UA205110/2019/000503/2, від 16 жовтня 2019 року № UA205110/2019/002044/2, від 23 жовтня 2019 року № UA205110/2019/002134/2, від 30 жовтня 2019 року № UA205110/2019/002235/2, від 11 листопада 2019 року № UA205110/2019/002409/2, від 12 листопада 2019 року № 2019/002444/2, від 19 листопада 2019 року № UA205110/2019/002532/2, від 22 листопада 2019 року № UA205110/2019/002611/2, від 27 листопада 2019 року № UA205110/2019/002656/2, від 3 грудня 2019 року № UA205110/2019/002702/2.
Волинський окружний адміністративний суд рішенням від 20 лютого 2020 року, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2020 року, позов задовольнив.
Волинська митниця Держмитслужби звернулася з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Волинського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2020 року і відмовити у задоволенні позовних вимог.
При вирішенні питання щодо можливості відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою суд виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених цим Кодексом.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.
За правилами пункту 2 частини п'ятої статті 328 КАС України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності та інших справах, розглянутих за правилами спрощеного позовного провадження (крім справ, які відповідно до цього Кодексу розглядаються за правилами загального позовного провадження), крім випадків, якщо: касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Суд першої інстанції, врахувавши вимоги частин третьої та четвертої статті 257 КАС України, розглянув цю справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Предмет спору цієї справи не містить ознак, за яких її не можна було розглядати за правилами спрощеного провадження.
Винятків, які б виключали можливість застосування положень пункту 2 частини п'ятої статті 328 КАС України, не вбачається.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.
Керуючись статями 328, 333 КАС України, колегія суддів
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Волинської митниці Держмитслужби на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 липня 2020 року.
Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: підписМ. Б. Гусак
підписМ. М. Гімон
підписВ. П. Юрченко