Ухвала від 18.08.2020 по справі 591/4917/20

Справа № 591/4917/20

Провадження № 2-а/591/208/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2020 року м. Суми

Зарічний районний суд м. Суми у складі судді Северинової А.С., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради до Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в особі Зарічного відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про оскарження дій/бездіяльності державної виконавчої служби та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

17 серпня 2020 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про оскарження дій/бездіяльності державної виконавчої служби та зобов'язання вчинити певні дії.

Вивчивши матеріали адміністративної прави, суд вважає, що справа не підсудна Зарічному районному суду м. Суми.

Зокрема, частиною 1 статті 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років».

Таким чином, частина 1 статті 20 КАС України містить вичерпний перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до частини 2 статті 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

А тому, виходячи із вимог частини 1 статті 20 КАС України, вищезазначена справа не підсудна Зарічному районному суду м. Суми.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Кодекс адміністративного судочинства України не визначає порядок дій суду, якщо адміністративний позов подано з порушенням правил предметної юрисдикції. Крім того, стаття 170 КАС України не передбачає можливості відмовити у відкритті провадження, якщо позов поданий з порушенням предметної юрисдикції (підсудності).

Керуючись положеннями частини 6 статті 7 КАС України, вважаю за необхідне застосувати до правовідносин, що виникли, положення статті 29 КАС України, яка врегульовує правовідносини у разі подання адміністративного позову з порушенням територіальної підсудності.

Згідно пункту 2 частини 2 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

З урахуванням того, що матеріали адміністративної справи за позовом Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради до Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в особі Зарічного відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про оскарження дій/бездіяльності державної виконавчої служби та зобов'язання вчинити певні дії не підсудні Зарічному районному суду м. Суми, вважаю за необхідне передати їх на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 20, 29, 248 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради до Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) в особі Зарічного відділу державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) про оскарження дій/бездіяльності державної виконавчої служби та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного судушляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.

Суддя А.С. Северинова