Постанова від 17.08.2020 по справі 945/370/20

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 945/370/20

Провадження № 3/945/729/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2020 року м. Миколаїв

Суддя Миколаївського районного суду Миколаївської області Шаронова Н.О., за участю: секретаря судового засідання Куртія О.Ф.; прокурора Сідорова О.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеса, громадянина України, паспорт НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -

встановив:

ОСОБА_1 є депутатом Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області.

Відповідно до п.п. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про

запобігання корупції» (далі - Закон України), ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 45 Закону України особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і “в” пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

05 квітня 2018 року ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а 17 січня 2020 року - за 2018 рік.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину за складеними відносно нього протоколами визнав.

Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, а тому просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Сідорова О.М., дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого.

27 грудня 2016 року на I-ій сесії VIII-го скликання Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області визнано повноваження депутата ОСОБА_1 .

Згідно з копією протоколу засідання Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області від 28 лютого 2018 року № 16, ОСОБА_1 був присутній на засіданні селищної ради, де його було ознайомлено з вимогами Закону України “Про запобігання корупції” та повідомлено про необхідність до 01 квітня подати декларацію. Також ОСОБА_1 був під підпис ознайомлений з необхідністю подати декларацію до 01 квітня, згідно з вимогами ЗУ “Про запобігання корупції”.

Згідно з положеннями п. п. б) п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Частиною 1 статті 65 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Зі скріншоту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування вбачається, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2017 рік 05 квітня 2018 року о 23:05.

За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 в цій частині слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Так, у судовому засіданні встановлено, що з дня вчинення ОСОБА_1 у 2018 році правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, минуло більше ніж два роки з дня його вчинення, а тому відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення накладено бути не може.

Статтею 55 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Згідно з положеннями п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у тому числі за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

За таких обставин, суд вважає, що станом на 17 серпня 2020 року строки накладення адміністративного стягнення закінчились по відношенню до ОСОБА_1 , то провадження в справі про адміністративне порушення в цій частині підлягає закриттю.

Зі скріншоту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування також вбачається, що ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію за 2018 рік 17 січня 2020 року о 16:18.

За таких обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 в цій частині слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому, з матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що 02 січня 2020 року Ольшанською селищною радою Миколаївського району Миколаївської області було надіслано документи за запит начальника управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Національної поліції України від 19 грудня 2019 року. Направлені Ольшанською селищною радою Миколаївського району Миколаївської області документи, управлінням стратегічних розслідувань в Миколаївській області Національної поліції України отримано 08 січня 2020 року.

Частиною 1 статті 250 КУпАП встановлено, що прокурор, заступник прокурора, здійснюючи нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів при провадженні в справах про адміністративне правопорушення має право: порушувати провадження в справі про адміністративне правопорушення; знайомитися з матеріалами справи; перевіряти законність дій органів (посадових осіб) при провадженні в справі; брати участь у розгляді справи; заявляти клопотання; давати висновки з питань, що виникають під час розгляду справи; перевіряти правильність застосування відповідними органами (посадовими особами) заходів впливу за адміністративні правопорушення; вносити подання, оскаржувати постанову і рішення по скарзі в справі про адміністративне правопорушення, а також вчиняти інші передбачені законом дії.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України “Про запобігання корупції” спеціально уповноважені суб'єкти у сфері протидії корупції - органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

Отже, начальник управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Національної поліції України, який 19 грудня 2019 року, звернувся до Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області, є спеціально уповноваженим суб'єктом у сфері протидій корупції. А отже, 19 грудня 2019 року спеціально уповноважений суб'єкт у сфері протидії корупції виявив факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією.

За таких обставин, суд вважає, що днем виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є - 19 грудня 2019 року.

За таких обставин, суд вважає, що станом на 17 серпня 2020 року строки накладення адміністративного стягнення закінчились по відношенню до ОСОБА_1 , то провадження в справі про адміністративне порушення в цій частині підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись ч. 4 ст. 38, ч. 1 ст. 172-6, ст. 221, п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 252, 280, 283, п. 3 ч. 1 ст. 284 КУпАП, суд,

постановив:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 зач. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, - закрити.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Миколаївської області протягом 10 днів.

Суддя Н. О. Шаронова