Справа №468/1139/20-п
3/468/644/20
14.08.2020 року Суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В., за участі прокурора Єгорова І.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянувши справу, яка надійшла від сектору протидії корупції Управління стратегічних розслідувань Національної поліції України в Миколаївській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
Рішенням голови Доброкриничанської сільської ради Баштанського району Миколаївської області №2 від 05.11.2015 визнано повноваження депутата ОСОБА_1 .
Відповідно до підп. Б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
За результатами огляду веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 всупереч положень ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 19.05.2020 року при строку її подання до 01.04.2019 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому порушенні визнала та вказала, що дійсно не подавала протягом визначеного законом строку щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018р. У вчиненому розкаялася, просила суворо не карати.
При розгляді справи в суді прокурор Єгоров І.М., зробив висновок про наявність в діях порушника складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки нею було несвоєчасно подано щорічну декларацію про доходи за 2018 р. без поважних причин. У зв'язку з цим, прокурор просив призначити штраф в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи (скріншот результатів пошуку документів на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на ім'я ОСОБА_1 , рапортом з скріншотами результатів пошуку документів на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій; сесії сільської ради; рішенням про навчання депутатів; рапортом про виявлення.), суддя приходить до висновку про винуватість порушника в інкримінованому правопорушенні.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Із скріншоту результатів пошуку документів на веб-сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вбачається, що ОСОБА_1 подано щорічну декларацію за 2018 рік - 19.05.2020 року.
При цьому надані в судовому засіданні пояснення ОСОБА_1 свідчать про відсутність поважних причин несвоєчасного подання нею щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки порушник як суб'єкт декларування повинна була вчасно подати щорічну декларацію у встановлений законом строк.
Таким чином, вказані обставини свідчать про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, оскільки, будучи депутатом сільської ради та належачи до суб'єктів декларування, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018р.
При цьому допущені правопорушення є триваючими та були закінчені 19.05.2020 року в день подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018р., а відповідно до вимог ч.4 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення, за вчинення правопорушення,пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення, що вказує на те, що з дня вчинення порушником інкримінованих порушень не спливли строки накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, характеризується за місцем проживання та роботи позитивно, працює практичним психологом в Доброкриничанській ЗОШ, обставини вчинення правопорушення, визнання вини, а також враховуючи позицію прокурора про можливість призначення адміністративного стягнення в мінімальному розмірі згідно санкції статті 172-6 ч. 1 КУпАП - вважаю за доцільне застосувати до порушника адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією статті, що передбачає відповідальність за дане порушення.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ст. 40-1 КУпАП, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.40-1, ч.1 ст.172-6,221,278,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
На постанову може бути подана апеляційна скарга або внесено подання прокурором до Миколаївського апеляційного суду через Баштанський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.