Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62
Іменем України
"23" серпня 2007 р. Справа № 3/254
« 23 » серпня 2007 року справа № 3/254
10 год. 30 хв.
За позовом Чернігівського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті 01135, м.Київ, пр.Перемоги, 14 ( Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області м.Чернігів, вул.Пушкіна, 16 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спрінавтотранс» м.Чернігів, вул.Інструментальна, 24
про стягнення 1700,00 грн.
Суддя В. М. Репех
За участю секретаря судового засідання Карнабеда Т. О.
Представники сторін :
від позивача: Білоусова В. Д. -представник, довіреність № 41/1-8-55972 від 18.05.2007р.
від відповідача: не з»явився
В засіданні прийняла участь представник Чернігівської транспортної прокуратури Булавко О. В., посвідчення № 108 від 10.04.2007р.
Чернігівським транспортним прокурором в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті заявлено позов про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
Відповідач в засідання суду не з»явився. Про час та місце розгляду справи він повідомлявся належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення № 537344 та № 573227.
Суд, з'ясувавши обставини та докази по справі, встановив наступне:
Відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція) є урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується.
Згідно з пунктами 4, 8 Положення № 1190 Головавтотрансінспекція відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Для виконання покладених на неї завдань Головавтотрансінспекція може утворювати територіальні органи.
23.02.2006р. прийнято Закон України N 3492-IV "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт", який набрав чинності 07.04.2006р. Цей Закон визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.
Статтею 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень є:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Стаття 60 зазначеного Закону встановлює відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Частиною 1 абзацу 2 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
17 червня 2006 року держінспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області Савчуком В. І. та Лісовим С. А. згідно завдання на перевірку від 16.06.2006р. № 277/06 була проведена перевірка транспортного засобу мерседес бенц н. з. СВ 0354 АА, що належить ТОВ «Спрінавтотранс».
В ході перевірки було виявлено відсутність ліцензійної картки та тимчасового реєстраційного талону, про що був складений акт № 001231 перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 17.06.2006р.
Про зазначене порушення 14.08.2006р. був складений протокол № 000827.
Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Чернігівській області прийнято постанову № 030052 від 14.08.2006р. про застосування до ТОВ «Спрінавтотранс» фінансових санкцій в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
На день розгляду справи штраф відповідачем не сплачений.
При таких обставинах, враховуючи вищезазначене, вимоги позивача підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.69, 70, 71, 72, 86, 158, 160-163, 167, 186, 254, 255, пунктом 6 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Спрінавтотранс» ( м.Чернігів, вул.Інструментальна, 24 ) до державного бюджету 1700 грн. штрафу ( р/р 31111106600002 в УДК м.Чернігів ).
Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Суддя В. М. Репех
Повний текст постанови підписаний