Постанова від 18.08.2020 по справі 135/944/20

Справа № 135/944/20

Провадження № 3/135/756/20

ПОСТАНОВА

іменем України

18.08.2020 м. Ладижин Вінницька область

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Волошина Т.В., у присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 17.07.2020 на р. Південний Буг поблизу м. Ладижин Вінницької області (Ладижинське водосховище) здійснював вилов риби забороненим колючим знаряддям лову «драч», чим грубо порушив правила рибальства. Риби виявлено не було.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав повністю і показав, що дійсно 17.07.2020 на р. Південний Буг поблизу м. Ладижин Вінницької області (Ладижинське водосховище) здійснював вилов риби забороненим колючим знаряддям лову «драч». Риби не зловив. У вчиненому щиро кається, обіцяє, що надалі подібне не повториться. ОСОБА_1 просив суд застосувати до нього мінімальне покарання у виді штрафу, оскільки спроможний його сплатити.

Крім пояснень ОСОБА_1 , його вина у вчиненому правопорушенні підтверджується також сукупністю інших досліджених судом доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення № 001101 від 17 липня 2020 року, в якому наявні пояснення ОСОБА_1 , в яких він вину визнав; описом - оцінкою транспортних засобів, підвісних двигунів, водних біоресурсів, знаряддя лову вилучених в ОСОБА_1 згідно з протоколом від 17.07.2020 №001101; квитанцією про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №466 від 20.07.2020, відповідно до якого вилучено знаряддя лову - «драч».

Згідно з п. 3.15.1 Правил любительського та спортивного рибальства, забороняється лов водних живих ресурсів із застосуванням промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань.

Пункт 6.1. Правил любительського і спортивного рибальства встановлює, що особи, винні в порушенні цих Правил рибальства, несуть відповідальність у встановленому законодавством порядку.

За таких обставин суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 своїми діями порушив п. 3.15.1 Правил промислового, любительського рибальства та ст. ст. 27, 52-1 Закону України «Про тваринний світ», чим вчинив грубе порушення правил рибальства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП.

При накладенні на ОСОБА_1 стягнення суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, яке не було злісним, дані про його особу, який до адміністративної відповідальності притягається вперше.

Обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_1 , суд визнає щире каяття.

Обставин, що обтяжують його відповідальність, судом не встановлено.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним і достатнім призначити йому стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, встановленому санкцією ч. 4 ст. 85 КУпАП.

В порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 420 грн 40 коп.

На підставі викладеного і, керуючись ст. ст. 221, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, за якою накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 340 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження даної постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного суду через Ладижинський міський суд Вінницької області.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Суддя

Попередній документ
91022126
Наступний документ
91022128
Інформація про рішення:
№ рішення: 91022127
№ справи: 135/944/20
Дата рішення: 18.08.2020
Дата публікації: 20.08.2020
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ладижинський міський суд Вінницької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини; Порушення правил використання об'єктів тваринного світу
Розклад засідань:
18.08.2020 08:30 Ладижинський міський суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВОЛОШИНА Т В
суддя-доповідач:
ВОЛОШИНА Т В
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Олексієнко Сергій Іванович