06.08.07
Справа №АС17/367-07.
Господарський суд Сумської області у складі:
головуючого судді: Миропольського С.О.
при секретарі судового засідання: Недведського О.О., розглянув справу
За позовом: Дочірнього підприємства «ДТС Суми» Товариства з обмеженою
відповідальністю «ДТС-Харків»
До відповідача: Територіального управління Головної державної інспекції на
автомобільному транспорті в Сумській області
Про визнання недійсною постанови про застосування фінансових санкцій № 021031 від 21.05.2007 р.
За участю представників сторін:
Від позивача: Сема В.К.
Від відповідача: Кот Ю.Д.
Суть спору: позивач просить суд визнати недійсною постанову про застосування фінансових санкцій № 021031 від 21.05.2007р., згідно якої до підприємств позивача було застосовано фінансові санкції в розмірі 1700 грн. 00 коп. за порушення законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідач у запереченні на позовну заяву вимоги позивача не визнає та вважає, що фінансові санкції в розмірі 1700 грн. 00 коп. були застосовані неправомірно, а також подав витребуванні судом додаткові документи.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Як вбачається з матеріалів справи, 21.05.2007р. на підставі акту територіального управління інспекції у Сумській області Головавтотрансінспекції було постанову № 021031 про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт, в якому зазначено, що під час перевірки автотранспортного засобу було виявлено, що позивачем порушено вимоги абзацу 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів (ліцензійної картки), перелік яких визначений статтею 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі зазначеної постанови № 065728 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій, згідно з якою з позивача, як автомобільного перевізника, в доход державного бюджету стягнуто 1 700 грн. фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема ст. 48 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про автомобільний транспорт».
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що фінансові санкції до нього були застосовані безпідставно, оскільки він не є автоперевізником і не надає послуг по перевезенню.
Відповідач в судовому засіданні 06.08.07р. проти позовних вимог заперечив посилаючись на те, що позивачем при перевезенні були порушенні ст..ст. 48 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Враховуючи зазначені обставини та беручи до уваги, що позивач не подав належних доказів в обґрунтування своїх позовних вимог суд вважає вимоги позивача не обґрунтованими і такими, що не підлягають з наступних підстав:
На підставі постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006р. «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Сумській області 19.05.2007р. у м. Білопілля здійснювалась рейдова перевірка дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавства про автомобільний транспорт.
При перевірці транспортного засобу марки МАЗ 437041, державний реєстраційний номер ВМ 1424 СВ, що належить автомобільному перевізнику ДП «ДТС Суми», під керуванням водія Безбабного М.В., державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Сумській області Матяш В.П. та Петриченко М.П. було виявлено, що автомобільний перевізник ДП «ДТС Суми» здійснювало перевезення вантажу (кондитерські вироби), без ліцензійної картки на автомобіль, чим було порушено ст.*48 Закону України «Про автомобільний транспорт», на підставі чого був складений акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 028455 від 19.05.2007р.
Відповідно до п. 27 Постанови Кабінету Міністрів України № 1567 від 08.11.2006р. «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» та абзацу 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Сумській області Кіктенко М.М. була винесена постанова № 021031 від 21.05.2007р. про застосування до автомобільного перевізника ДП «ДТС Суми» фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Керуючись ст.ст. 71 157-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В позові відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного господарського суду. Заява про апеляційне оскарження подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання, апеляційної скарги постанова, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.