Справа № 592/8622/20
Провадження № 1-кп/592/657/20
13 серпня 2020 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м.Суми у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілих ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Санкт-Петербург, РФ, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України,
Згідно обвинувального акту ОСОБА_7 обвинувачується у тому, що він 01.05.2020 неподалік буд. 118 розташованого у садівничому товаристві Економіст м. Суми, сокирою вбив ОСОБА_8 . Наступного дня, тобто 02.05.2020 близько 05-00 год. з метою приховування вчиненого злочину взяв з дому лопату та закопав труп ОСОБА_8 біля дерева в чагарниках лісосмуги поряд з річкою Псел.
У підготовчому судовому засіданні прокурор подала письмове клопотання про обрання відносно обвинуваченого ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, яке вмотивував тим, що відносно нього обирався і продовжувався такий запобіжний захід строком до 00:00 години 23.08.2020 року, обґрунтувавши клопотання підставами, зазначеними у ньому.
Потерпілі теж підтримали клопотання прокурора.
Обвинувачений та його захисник теж не заперечили проти даного клопотання.
Суд, заслухавши думку прокурора, захисника, потерпілих, а також пояснення обвинуваченого, дійшов такого висновку.
У відповідності з вимогами ч.3 ст.315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.183 КПК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як: до раніше судимої особи, яка … обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад три роки;
Згідно ч.2 ст.177 КПК України підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави …, суду вважати, що …, обвинувачений, … може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Прокурором у підготовчому судовому засіданні було доведено наявність ризиків, передбачених п.п.1 та 5 ч.1 ст.177 КПК України, оскільки ОСОБА_7 звинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину в умисному вбивстві особи, за що перебачене покарання у виді позбавлення волі строком до 15 років, що може стати причиною його переховування від суду з метою перешкодити суду встановленню істини у кримінальному провадженні та враховуючи покарання у виді позбавлення волі це може стати причиною його побоювання даної міри покарання, що в свою чергу може вплинути на його волевиявлення переховуватись від суду до закінчення загального строку давності притягнення до кримінальної відповідальності. Перебуваючи на свободі обвинувачений також може вчинити інші кримінальні правопорушення по відношенню до учасників судового провадження з метою приховування інкримінованого злочину.
На підставі вищенаведеного суд дійшов висновку про необхідність обрання відносно обвинуваченого ОСОБА_7 виняткового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки жоден із більш м'яких запобіжних заходів за перелічених вище причин не зможе запобігти ризикам, передбаченим п.п.1 і 5 ч.1 ст.177 КПК України.
Пунктом 1 ч.4 ст.183 КПК України передбачено, що суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні: щодо злочину, вчиненого із застосуванням насильства або погрозою його застосування.
Враховуючи, що ОСОБА_7 обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, пов'язаного із вбивством особи суд вважає за необхідне не визначати розмір застави при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Керуючись ст.ст.132, 177, 178, 183, 194, 196, 197, 315 КПК України суд,
Клопотання прокурора - задовольнити.
Обрати відносно обвинуваченого ОСОБА_7 запобіжний захід у вигляді - тримання під вартою строком по 11 жовтня 2020 року включно.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, прокурору та направити уповноваженій службовій особі Сумського слідчого ізолятору.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м.Суми протягом семи днів з дня її оголошення, а для обвинуваченого ОСОБА_7 , який перебуває під вартою строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення йому копії ухвали.
Суддя ОСОБА_1