Справа № 944/3445/20
Провадження №3/944/2476/20
04.08.2020 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 .
за ч.1 ст.164 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення від 22.07.2020 вбачається, що ОСОБА_1 , 22.07.2020 близько 14 год. 40 хв. перебуваючи за адресою: м.Новояворівськ Яворівського району Львівської області по вул.Шевченка, на території ресторану-мотелю «Соната», на автомобілі марки ЗАЗ «VIDA», сірого кольору н.з. НОМЕР_1 , здійснив перевезення пасажира за грошові кошти у сумі 30 грн. без наявної ліцензії на здійснення даного виду діяльності, чим порушив порядок провадження господарської діяльності, та порушив вимоги ч.1 ст.164 КУпАП.
Відповідно до положень ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення зокрема вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові дані.
Згідно з ч.1 ст.256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частина 1 статті 164 КпАП України передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Згідно зі ст.3 Господарського кодексу України, під господарською діяльністю розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Відповідно до ст.42 Господарського кодексу України, підприємництво як вид господарської діяльності - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що протокол від 22.07.2020 складений без дотримання вимог, передбачених ст.256 КУпАП. В протоколі не зазначено обставини вчинення адміністративного правопорушення, а саме: яким чином здійснювалася господарська діяльність, де, кому та коли надавалися послуги з перевезення. Також, відсутні відомості про самостійність, регулярність та тривалість такої діяльності, пояснення понятих та очевидців з приводу здійснення ОСОБА_1 господарської діяльності. Отже зі змісту протоколу вбачається, що суть адміністративного правопорушення, вчинення якого ставиться у вину ОСОБА_1 не розкрита відповідно до диспозиції ч.1 ст.164 КУпАП та до протоколу не додано доказів провадження ОСОБА_1 господарської діяльності. Окрім того в протоколі не вказано посилання на нормативні акти, якими передбачено необхідність одержання дозвільних документів, оскільки диспозиція сформульованої в ч.1 ст.164 КУпАП норми є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність. Таким чином, без усунення вказаних недоліків розгляд адміністративної справи по суті не можливий, а тому матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КпАП України підлягають поверненню до Яворівського ВП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення протоколу.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя,
матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КпАП України повернути управлінню Яворівського ВП ГУ НП у Львівській, для належного оформлення протоколу про адміністравтине правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.М.Карпин