Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
10 березня 2010 р. Справа № 2а-1413/10/1470
Суддя Мавродієва М.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1 АДРЕСА_1
до Головне управління ПФУ в Миколаївській області вул. Морехідна, 1,Миколаїв,54010
провизнати незаконними дії, зобов'язати сплатити недоплачену соціальну допомогу в сумі 1395,60 грн.
Позивач, ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області про визнання незаконними п.41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України»та Постанову КМ України №530 від 28.05.2008 року; зобов'язання відповідача сплатити недоплачену соціальну допомогу за період з березня 2009 року по березень 2010 року в сумі 1395,60 грн.
Пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України встановлено, що спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності відносяться до компетенції адміністративних судів.
Законом України від 18.02.2010, № 1691-IV «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України про підвідомчість справ, пов'язаних з соціальними виплатами пункт 3 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам»виключено , між тим, цим же законом частина 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України викладена в наступній редакції: Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про: захист порушених, невизнаних або оскаржуваних прав, свобод чи інтересів, які виникли з цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; спори з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них; інших правовідносинах, крім випадків, коли розгляд таких справ здійснюється за правилами іншого судочинства.
Виходячи з вищезазначеного, дану справу слід розглядати в місцевому суді в порядку цивільного судочинства.
У разі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Враховуючи викладене, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлено цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно п.4 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.В. Мавродієва