Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
16 березня 2010 р. Справа № 2а-1580/10/1470
Cуддя Устинов І.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва,
до приватного підприємства «Шев»,
про надання дозволу на проведення позапланової перевірки.
ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва пред'явлено позов до приватного підприємства «Шев»про надання дозволу на проведення позапланової перевірки з підстав передбачених п.6 ч.6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
Розглянувши матеріали позову, суд, згідно з п. 1. ч. 1 ст. 109 КАС України, відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі у зв'язку з тим, що позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводитися у випадку якщо проводиться реорганізація (ліквідація) підприємства).
Відповідно до пункту 8.2 наказу Державної податкової адміністрації України № 80 від 19.02.1998 року «Про затвердження порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)»(у редакції наказу ДПА України № 497 від 20.08.2007 року), у зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей): заяви за формою № 8-ОПП від платника податків; відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про реєстрацію чи ліквідацію юридичної особи; відомостей з Єдиного держаного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу; судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків. Призначається перевірка, яку відповідні підрозділи розпочинають протягом місяця після одержання того документу, що надійшов до органу державної податкової служби першим.
Відповідно до частини 8 статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», у редакції Закону України від 25.03.2005 року № 2505-IV, позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформлюється наказом.
Таким чином, у відповідності до вимог статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», позапланові виїзні перевірки з обставин передбачених пунктом 6 частини 6 статті цієї статті проводяться за рішенням керівника податкового органу, яке оформлюється наказом, а рішення суду як виключну підставу для проведення такої перевірки необхідно розглядати лише у випадках виникнення обставин, які прямо не зазначені у даній статті цього Закону.
Виходячи з цього позивач має можливість самостійно приймати рішення щодо перевірки відповідача. Рішення суду в даному випадку для цього йому не потрібно.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з такою самою заявою, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Відмовити заявнику у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати до Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва, разом із позовом та усіма доданими до нього матеріалами.
3. Ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржено особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Відповідно до п.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановлено цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Згідно п.4 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І. А. Устинов