СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/12065/20
пр. № 3/759/5286/20
07 серпня 2020 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Косик Л.Г. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, працююча на посаді завідувача 12 Київської державної нотаріальної контори, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 20.07.2020 року № 50, о 14 год. 22 хв. ОСОБА_1 , за адресою вул. Г. Юри 9, не забезпечила дотримання вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення коронавірусної хвороби.
07.08.2020 року ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, однак надіслала до суду клопотання, в якому повідомила, що, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не було належним чином перевірено внутрішні документи нотаріальної контори, в якій проводилась перевірка, не переконались та не впевнились, хто саме здійснює господарську діяльність.
Дослідивши матеріали справи, письмове клопотання ОСОБА_1 , суд приходить до наступного висновку.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Виходячи зі змісту диспозиції статті 44-3 КУпАП, це бланкетна норма, яка відсилає да ірнших актів законодавсьва, рішень органів місцевого самоврядування.
Відповідно до Положення про Київські державні нотаріальні контори, затвердженого Наказом Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) 20 січня 2020 року № 142/6 п. 1.4 Державна нотаріальна контора утримується за рахунок державного бюджету. п.1.6 Керівництво нотаріальними конторами, матеріально-технічне, кадрове забезпечення, а також забезпечення нотаріальних контор необхідним приміщенням, охороною та обладнанням здійснює Центральне міжрегіональне управління. п.5.6.
Завідувач державної нотаріальної контори у своїй роботі підзвітний і підконтрольний начальнику Центрального відділу з питань нотаріату, начальнику Управління нотаріату, першому заступнику начальника Центрального міжрегіонального управління або начальнику Центрального міжрегіонального управління. Завідувач очолює державну нотаріальну контору, яка є юридичною особою. Призначення на посаду завідувача, переведення, звільнення здійснюється за наказом начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), згідно діючого законодавства. Завідувач державною нотаріальною конторою безпосередньо підпорядкований начальнику Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), першому заступнику начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), начальнику Управління нотаріату Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), тобто завідувач не є суб'єктом господарської діяльності, а є посадовою особою, в своїй діяльності керується наказами, дорученнями та вказівками Міністерства юстиції України, Центрального міжрегіонального управління юстиції (м.Київ), Управління нотаріату, не є особою, яка проводить матеріальне забезпечення нотаріальної контори, не встановлює графіки роботи нотаріальної контори, порядок та способи прийому громадян.
Оскільки ОСОБА_1 , не є посадовою особою яка здійснює діяльність зазначену в протоколі про адміністративне правопорушення, тому в розумінні ст. 44-3 КУпАП вона не є суб'єктом вказаного правопорушення.
Зважаючи на наведене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, внаслідок чого провадження слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у відповідності до якої провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо відсутні подія та склад адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
3акрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Л.Г. Косик