Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
"03" серпня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/144/20
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Давидюка В.К.,
секретаря судового засідання Зоренко О.М.
за участю учасників справи:
від позивача: Сачок Д.В. - довіреність №13/2-20/44 від 02.01.2020;
від відповідача 1: не з'явився;
від відповідача 2: не з'явився;
від третьої особи на стороні позивача: Чулов С.Ф.- довіреність №6 від 17.02.2020;
прокурор: Рудченко М.М. - посвідчення №038664 від 11.01.2016
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі за правилами загального позовного провадження справу за позовом Житомирської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Житомирської обласної державної адміністрації
до 1. Фізичної особи-підприємця Стасюка Романа Володимировича;
2. Державного агентства рибного господарства України в особі Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області;
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державна організація "Комбінат "Рекорд"
про скасування наказу, дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів та вилучення водного об'єкта
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою від 11.02.2020 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено судове засідання.
Ухвалою від 31.03.2020 суд продовжив строк підготовчого провадження у справі №906/144/20.
Суд на підставі ухвали від 28.04.2020 залучив до участі у справі третю особу без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державну організацію "Комбінат "Рекорд".
Ухвалою від 25.05.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу №906/144/20 до судового розгляду по суті.
В судовому засіданні від 23.06.2020 суд задовольнив клопотання Державного агентства рибного господарства України в особі Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області та відклав розгляд справи по суті на 03.08.2020 о 12:00.
Стислий виклад позицій учасників справи.
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник Житомирської ОДА в засіданні суду позов прокурора підтримала частково, заперечувала в частині вимог щодо передачі земельної ділянки водного фонду через відсутність механізму її вилучення.
Фізична особа-підприємець Стасюк Роман Володимирович в засідання суду не з'явився, про причини неявки не повідомив. За інформацією з офіційного сайту "Укрпошта" - https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html - щодо відстеження пересилання поштових відправлень, відправлення за номером 1000231805927 (штрихкодовий ідентифікатор), адресоване приватному підприємцю разом з копією ухвали від 23.06.2020 вручено 25.06.2020 (а.с. 213, 215).
Представник Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений вчасно (а.с. 213, 214).
Представник ДО "Комбінат "Рекорд" вказав про необхідність задоволення позовних вимог, оскільки у ФОП Стасюк Р.В. немає правовстановлюючих документів на користування водоймою біля с. Кам'янка Житомирського району.
Фактичні обставини, які встановив суд, та зміст спірних правовідносин.
23.10.2018 ФОП Стасюк Р. В. звернувся до Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області із заявою, реєстраційний номер 8723, про видачу дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), а саме: водойма, розташована біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд". До заяви надав довідку встановленого зразка, який визначено додатком 2 до Порядку видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання зазначеного дозволу від 30.10.2013 №801, про наявність у суб'єкта господарювання рибальських суден (плавзасобів), дозволених знарядь лову від 19.10.2018 на 1 аркуші (а.с. 45-46).
На підставі вказаних документів Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області видало наказ від 29.10.2018 №51 "Про видачу дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), яким надано користувачу водних біоресурсів ФОП Стасюку Р.В. дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах (їх частинах) від 29.10.2018 №29/18 на водойму, розташовану біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд" (а.с. 44).
В матеріалах справи також наявне Науково-біологічне обґрунтування на діяльність на водоймі, розташованої біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд" (а.с.47-60), згідно з яким ФОП Стасюк Р.В. має проводити біологічну меліорацію, прорубку ополонок на водоймі, здійснювати догляд за санітарним станом прибережної зони водного об'єкту, охороняти рибу та інші водні живі ресурси тощо.
За відомостями Житомирського рибоохоронного патруля (інформація станом на 01.10.2018) у став біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд" пл. 6 га заплановано у 2018 році вселити у водний об'єкт на підставі зазначеного Науково-біологічного обґрунтування 0,01654 млн екземплярів водних біоресурсів (а.с.36).
На думку Житомирської місцевої прокуратури, науково-біологічне обґрунтування, як і намір вселення водних біоресурсів, засвідчує фактичне користування водним об'єктом з метою рибогосподарського використання, право на яке надано дозволом на біоресурси.
Матеріали справи містять лист Міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, в якому зазначено, що 06.02.1996 Житомирському комбінату "Рекорд" видано державний акт на право постійного користування землею серії ЖТ №001911 на земельні ділянки на території Кам'янської (в даний час Оліївської) сільської ради загальною площею 76,45 га. Частиною цих земель, наданих в постійне користування, є став орієнтовною площею 6 га. Половина прибережної захисної смуги з південно-східної сторони ставу також перебуває в постійному користуванні цього підприємства, інша половина прибережної смуги та вся частина з півночі є землями запасу, так як і менша частина ставу із західної сторони. Частину земельної ділянки зі ставом, яка не перебуває у складі земель Житомирському комбінату "Рекорд", внесено в Національну кадастрову систему під кадастровим номером 1822083200:05:000:0355 та площею 3,5481 га, з них пасовища 0,1991 га, чагарники 0,9591 га, під ставками 2,3899 га. Речові права на цю ділянку не зареєстровані та обліковується землями запасу державної форми власності категорії земель водного фонду (а.с. 146).
В матеріалах справи наявна копія державного акта на право постійного користування землею площею 76,45 га від 06.02.1996, який виданий Житомирському комбінату "Рекорд" (а.с. 148-151).
В позовній заяві зазначено, що видача наказу №51 від 29.10.2018 та дозволу №29/18 від 29.10.2018 на використання водних біоресурсів є незаконним, як і фактичне використання водного об'єкту без належного оформлення права користування, що стало підставою для звернення до суду.
Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області під час розгляду справи надало копії наказу від 20.02.2020 №15-у, яким скасовано дію науково-біологічного обґрунтування на діяльність на водоймі, площею 6,0 га, розташованій біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд", та наказу від 21.02.2020 №17-у, яким анульовано дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах №29/18 від 29.10.2018 на водойму, розташовану біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд" (а.с.96-97). Враховуючи вказані обставини, управління просило відмовити в задоволенні позову за відсутністю предмета спору (а.с. 93-95, 96-97).
Водночас Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області 13.04.2020 надіслало до суду копію наказу від 12.03.2020 №24-у про втрату чинності наказу від 29.10.2018 №51 "Про видачу дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах)" (а.с. 161).
Житомирська місцева прокуратура надала пояснення щодо анулювання дії наказу та дозволу (а.с. 179-183), в яких зазначила про анулювання дозволу регламентоване Порядком видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення та анулювання зазначеного дозволу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2013 № 801, п. 7 якого не передбачає такої підстави для анулювання дозволу як скасування науково-біологічного обґрунтування, що надає право приватному підприємцю надалі користуватися водний об'єктом та земельною ділянкою. Водночас прокуратура звертала увагу на правові наслідки на анулювання дозволу та визнання його недійсним і скасування.
Норми права, які застосував суд, оцінка доказів, аргументів, наведених учасниками справи, та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Відповідно до ч.1 ст. 3 Водного кодексу України, усі води (водні об'єкти) на території України становлять її водний фонд.
До водного фонду України належать також штучні водойми (водосховища, ставки) (п. 1 ч. 2 ст. 3 ВК України).
Як визначено ст. 4 ВК України, до земель водного фонду належать землі, зайняті: морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об'єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами; прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм, крім земель, зайнятих лісами; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів.
Частинами 3, 4 ст. 51 ВК України передбачено, що водні об'єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою. Водні об'єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.
Надання водних об'єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об'єкта. Порядок розроблення та форма паспорта затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (ч. 5 ст. 51 ВК України).
За ч. 1 ст. 85 ВК України, водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 59 Земельного кодексу України, громадянам та юридичним особам органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування із земель водного фонду можуть передаватися на умовах оренди земельні ділянки прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, озера, водосховища, інші водойми, болота та острови для сінокосіння, рибогосподарських потреб (у тому числі рибництва (аквакультури), культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт, догляду, розміщення та обслуговування об'єктів портової інфраструктури і гідротехнічних споруд тощо, а також штучно створені земельні ділянки для будівництва та експлуатації об'єктів портової інфраструктури та інших об'єктів водного транспорту. Землі водного фонду можуть бути віднесені до земель морського і річкового транспорту в порядку, встановленому законом.
Згідно з ч. 1 ст. 124 ЗК України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Обласні державні адміністрації на їхній території передають земельні ділянки із земель державної власності, крім випадків, визначених частинами третьою, четвертою і восьмою цієї статті, у власність або у користування у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена, для всіх потреб (ч. 5 ст. 122 ЗК України).
За інформацією Міськрайонного управління у Житомирському районі та м. Житомирі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області частина земельної ділянки зі ставом, яка не перебуває у складі земель Житомирському комбінату "Рекорд", за кадастровим номером 1822083200:05:000:0355 обліковується землями запасу державної форми власності категорії земель водного фонду, а тому розпорядником вказаної земельної ділянки водного фонду є Житомирська обласна державна адміністрація.
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок про затвердження видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання зазначеного дозволу від 30.10.2013 №801, яким визначено процедуру видачі суб'єктам господарювання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) (далі - дозвіл) або відмови в його видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання дозволу.
За п. 2 Порядку (в редакції, чинній від 18.01.2017), дозвіл видається на кожний рибогосподарський водний об'єкт (його частину) Держрибагентством або його територіальним органом. Дозвіл видається, зокрема, територіальним органом суб'єктові господарювання для здійснення промислового рибальства, вилову водних біоресурсів у науково-дослідних, науково-промислових, дослідно-конструкторських цілях, а також визначення їх санітарно-епідеміологічного стану, меліоративного вилову водних біоресурсів з метою формування їх оптимального видового та вікового складу, вилову водних біоресурсів з метою отримання біологічного матеріалу для штучного відтворення їх запасів та здійснення аквакультури, любительського і спортивного рибальства у водних об'єктах загального користування, що перевищує встановлені обсяги безоплатного вилову. Дозвіл повинен перебувати у місці здійснення спеціального використання водних біоресурсів.
Відповідно до п. 3 Порядку (в редакції, чинній від 18.01.2017), для одержання дозволу суб'єкт господарювання подає такі документи: заяву про одержання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах); довідку про наявність у суб'єкта господарювання рибальських суден (плавзасобів), дозволених знарядь лову (відповідно до вимог правил рибальства та режимів) та рибоприймальних пунктів (місця розташування яких погоджено відповідно до законодавства) на визначеному рибогосподарському водному об'єкті (його частині) (далі - довідка). Якщо територіальні органи або наукові установи (організації, підприємства) не можуть власними силами здійснювати контрольний або дослідний вилов, у довідці зазначаються рибальські судна (плавзасоби), знаряддя лову та рибоприймальні пункти співвиконавця; програму виконання робіт, в якій визначені методи, мета та завдання робіт, типи і кількість рибальських суден (плавзасобів), назва і кількість необхідних знарядь лову, в разі здійснення вилову водних біоресурсів у науково-дослідних, науково-промислових, дослідно-конструкторських цілях, контрольного вилову водних біоресурсів для визначення їх стану та запасів, вилову водних біоресурсів з метою отримання біологічного матеріалу для штучного відтворення їх запасів та здійснення аквакультури.
Підстави для відмови у видачі дозволу суб'єктові господарювання перелічені у п. 6 Порядку.
Згідно з наказом від 29.10.2018 №51 та дозволом №29/18 від 29.10.2018, користувачу водних біоресурсів ФОП Стасюку Р.В. надано право на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах на водойму, розташовану біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд".
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", рибогосподарська діяльність - діяльність юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців, пов'язана з вивченням водних біоресурсів, їх охороною, відтворенням, спеціальним використанням, переробкою, реалізацією тощо.
Рибальство - добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах.
Промислове рибальство (промисел) - вид спеціального використання водних біоресурсів (вилучення, приймання, переробка, зберігання, транспортування тощо, у тому числі постачання палива, води, тари, продовольства для функціонування суден флоту рибної промисловості та їх екіпажів) у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), у тому числі у водах, що знаходяться за межами юрисдикції України.
За ст. 1 ВК України, рибогосподарський водний об'єкт - водний об'єкт (його частина), що використовується для рибогосподарських цілей.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України "Про аквакультуру", аквакультура (рибництво) - сільськогосподарська діяльність із штучного розведення, утримання та вирощування об'єктів аквакультури у повністю або частково контрольованих умовах для одержання сільськогосподарської продукції (продукції аквакультури) та її реалізації, виробництва кормів, відтворення біоресурсів, ведення селекційно-племінної роботи, інтродукції, переселення, акліматизації та реакліматизації гідробіонтів, поповнення запасів водних біоресурсів, збереження їх біорізноманіття, а також надання рекреаційних послуг.
Рибогосподарський водний об'єкт для цілей аквакультури надається в користування на умовах оренди юридичній чи фізичній особі відповідно до Водного кодексу України (ч.1 ст.14 Закону України "Про аквакультуру").
Як визначено ст. 25 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", використання водних біоресурсів, які перебувають у стані природної волі, здійснюється в порядку загального і спеціального використання.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", спеціальне використання водних біоресурсів здійснюється шляхом їх вилучення з природного середовища (крім любительського і спортивного рибальства у водних об'єктах загального користування в межах та обсягах безоплатного вилову) і включає: промислове рибальство; вилов водних біоресурсів у науково-дослідних, науково-промислових, дослідно-конструкторських цілях, а також з метою з'ясування їх санітарно-епідеміологічного стану (далі - дослідний вилов); контрольний вилов водних біоресурсів для визначення їх стану та запасів; меліоративний вилов водних біоресурсів з метою формування їх оптимального видового та вікового складу; вилов водних біоресурсів з метою отримання біологічного матеріалу для штучного відтворення їх запасів та здійснення аквакультури; любительське і спортивне рибальство у водних об'єктах загального користування, що перевищує встановлені обсяги безоплатного вилову. Законодавством можуть визначатися й інші види спеціального використання водних біоресурсів.
За ч. 2 ст. 36 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" право користування водними біоресурсами здійснюється з вилученням і без вилучення їх з природного середовища суб'єктами господарювання та фізичними особами відповідно до закону.
Отже, законодавець розрізнив користування рибогосподарськими водними об'єктами (їх частинами), землями водного фонду та використання водних біоресурсів, як окремими об'єктами користування. Вказані норми не передбачають можливості використання водних біоресурсів без обов'язкового отримання в установленому Земельним кодексом України порядку в користування на умовах оренди рибогосподарських водних об'єктів (їх частин), зокрема і земель водного фонду (зокрема і під цими об'єктами), де здійснюється використання цих водних біоресурсів. Використання водних біоресурсів є нерозривно пов'язаним з використанням зазначених рибогосподарських водних об'єктів (їх частин), і земель водного фонду (зокрема і під цими об'єктами). Такий правовий висновок викладено у п. 32 постанови Верховного Суду від 21.03.2019 у справі №923/213/18 .
20.02.2020 Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області видало наказ №15-у про скасування дії науково-біологічного обґрунтування на діяльність на водоймі, площею 6,0 га, розташованій біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбіната "Рекорд". Підставою скасування зазначено систематичне невиконання ФОП Стасюком Р.В науково-біологічного обґрунтування.
21.02.2020 наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області №17-у анульовано дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах за №29/18 від 29.10.2018 на водойму, розташовану біля с. Кам'янка Житомирського району поблизу комбінату "Рекорд", виданий ФОП Стасюку Р.В., з посиланням на наказ від 20.02.2020 №15-у.
Згідно з ч. 6 ст. 26 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, у разі:
- звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання дозволу;
- ліквідації юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, якій видано дозвіл;
- рішення суду про скасування дозволу;
- систематичних (три і більше) грубих порушень протягом попереднього року законодавства з охорони, використання та відтворення водних біоресурсів;
- встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірної інформації.
Пунктом 7 Порядку видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення та анулювання зазначеного дозволу (в редакції, чинній від 23.10.2019) визначений перелік підстав для анулювання дозволу, виданого суб'єктові господарювання. Рішення про анулювання дозволу видається особисто або надсилається поштовим відправленням з описом вкладення не пізніше п'яти робочих днів з дня його припинення. Дія дозволу припиняється через 15 робочих днів з дня прийняття рішення про його анулювання. Рішення про анулювання дозволу може бути оскаржено в судовому порядку.
Отже, перелік підстав для анулювання дозволу є вичерпний та не містить такої підстави як скасування дії науково-біологічного обґрунтування.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, суд прийшов до висновку, що ФОП Стасюк Р.В. використовує водойму площею 6,0 га, розташовану біля с. Кам'янка Житомирського району, для здійснення підприємницької діяльності, пов'язаної з використанням водних біоресурсів, за відсутності дозвільних та правовстановлюючих документів на користування земельною ділянкою та водним об'єктом, тому позов Житомирської місцевої прокуратури є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Суд зазначає, що наказ № 51 "Про видачу дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах)", та дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах (їх частинах) №29/18 від 29.10.2018 підлягає визнанню недійсним з моменту їх видачі, оскільки на підставі вказаних наказів ФОП Стасюк Р.В. здійснював господарську діяльність на водоймі без погодження з розпорядником земельної ділянки водного фонду - Житомирською обласною державною адміністрацію, чим порушено інтереси держави, що виразилось у недотриманні порядку спеціального користування водних біоресурсів. Тому анулювання дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах не має суттєвого значення, оскільки наказ №51 та дозвіл №29/18 від 29.10.2018 визнані судом недійсними з 29.10.2018 і з цього часу не створюють жодних правових наслідків для сторін.
Водночас суд вважає доведеним позовні вимоги прокурора щодо вилучення з використання водного об'єкта загальнодержавного значення загальною площею 6,0 га поблизу с. Кам'янка Житомирського району, що поряд із Державною організацією "Комбінат "Рекорд" та земельної ділянки державної форми власності загальною площею 6,0 га під водним об'єктом, оскільки використовуються без рішення уповноваженого органу про надання земельної ділянки водного фонду у користування, що суперечить положення ч. 3 ст. 51 Водного кодексу України, за якою в оренду надаються водні об'єкти у комплексі із земельною ділянкою під водою та водним простором.
Статтею 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ст.73 ГПК України).
Судові витрати за результатами розгляду справи.
Судовий збір покладається на фізичну особу-підприємця Стасюка Р. В. та Державне агентство рибного господарства України в особі Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області в рівних частинах у сумі 3153,00 грн.
Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Визнати незаконним та скасувати наказ Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області від 29.10.2018 № 51 "Про видачу дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах)".
3. Визнати незаконним та скасувати дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських об'єктах (їх частинах) від 29.10.2018 №29/18 на водойму площею 6,0 га поблизу с. Кам'янка Житомирського району, що поряд із комбінатом "Рекорд", виданий Управлінням Державного агентства рибного господарства у Житомирській області ФОП Стасюку Р. В.
4. Вилучити з користування фізичної особи-підприємця Стасюка Романа Володимировича ( АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) та повернути водний об'єкт загальнодержавного значення загальною площею 6,0 га, що поблизу с. Кам'янка Житомирського району, поряд із Державною організацію "Комбінат "Рекорд", а також земельну ділянку державної форми власності загальною площею 6,0 га під водним об'єктом, державі в особі Житомирської обласної державної адміністрації (10014, м. Житомир, майдан С.П. Корольова, 1, ідентифікаційний код 00022489).
5. Стягнути з Державного агентства рибного господарства України (04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 45-А, ідентифікаційний код 37472282) в особі Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області (10005, м. Житомир, провулок Гуйвинський, будинок 6, ідентифікаційний код ВП: 41157484)
на користь Прокуратури Житомирської області (10008, м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 11, ідентифікаційний код 02909950)
- 3153,00 грн судового збору.
6. Стягнути з фізичної особи-підприємця Стасюка Романа Володимировича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , д.н. 17.06.1975)
на користь Прокуратури Житомирської області (10008, м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 11, ідентифікаційний код 02909950)
- 3153,00 грн судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено: 12.08.20
Суддя Давидюк В.К.
Віддрукувати:
1 - в справу;
2- Житомирській обласній державній адміністрації (10014, м.Житомир, майдан С.П.Корольова,1)
3- ФОП Стасюк Р.В. ( АДРЕСА_1 )
4- Державне агентство рибного господарства України (04053, м.Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 45-А)
5- Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області (10005, м.Житомир, провулок Гуйвинський, 6)
6- Житомирська місцева прокуратура (10014, м.Житомир, вул.Леха Качинського,2)
7- Прокуратура Житомирської області (10008,вул. С. Ріхтера, 11)
8- Державна організація "Комбінат "Рекорд" (10028, м. Житомир, вул. Вільський Шлях, 281)
Відправити рекомендованою кореспонденцією