Постанова від 20.07.2020 по справі 490/3412/20

490/3412/20 від20.07.2020

нп 3/490/2215/2020

Центральний районний суд м. Миколаєва

Справа № 490/3412/20

3/490/2215/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.07.2020 року м.Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м.Миколаєва Медюк С.О., при секретарі Грекова О.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проходить військову службу за контрактом на посаді командира автомобільного взводу начальника машин військової частини НОМЕР_1 у військовому званні лейтенант, номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),-

ВСТАНОВИВ:

28.05.2020 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП. Відповідно до вказаного протоколу, ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою військової частини НОМЕР_1 , яка дислокується за адресою: АДРЕСА_1 , протиправно, всупереч інтересам служби, в порушення вимог ст.ст.9, 11, 16, 17, 119, 120 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст.ст.2, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, ст.ст.1, 3 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст.ст.1-3, 5, 7 Закону України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України», п.10 розділу 5 «Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України», затвердженої наказом MO України від 17.08.2017 року №440, п.5-12 розділу 2 та п.13-15 розділу 3 «Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах» №1225, п.п.3, 5, 6, 12 «Порядку проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів Збройних Сил», затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1225 - перебуваючи на посаді командира автомобільного взводу навчальних машин військової частини НОМЕР_3 , не забезпечив якісну підготовку транспортних засобів підрозділу до проведення технічного контролю, належним чином не стежив за правильною експлуатацією, обслуговуванням техніки підрозділу, чим вчинив недбале ставлення військової службової особи до військової служби, тобто адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 обставини, зазначені в протоколі, не визнав та пояснив, що ним неодноразово подавались заявки на забезпечення запасними частинами для проведення сезонного обслуговування, однак через незабезпечення не зміг вчасно обслуговувати транспортні засоби. Після забезпечення необхідними частинами, техніка відремонтована, що відмічено в листі т.в.о. управління безпеки дорожнього руху головного управління ВСП ЗСУ.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст.9 КУпАП, під поняттям адміністративного правопорушення визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.

Згідно вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 2 ст.172-15 КУпАП передбачена відповідальність, яка наступає за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

Як вбачається з копії акту проведення технічного контролю транспортних засобів в/ч НОМЕР_1 від 21.05.2020 року, проведеного на підставі наказу командира в/ч НОМЕР_1 від 20.05.2020 року №22, п'ять транспортних засобів не пройшли технічний контроль.

Згідно копії рахунків-заявок від 04.03.2020 року та 08.04.2020 року, підготовлених ОСОБА_1 та підписаних (супровідний) командиром в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 вживались заходи щодо проведення поточного ремонту автомобільної техніки та підтримання її у працездатному стані.

Крім цього, як вбачається з копії Аналізу проведення обов'язкового технічного контролю транспортних засобів ЗСУ підрозділами ВІБДР ВСП у період з 15.04.2020 року по 15.05.2020 року за підписом т.в.о. начальника управління безпеки дорожнього руху Головного управління ВСП ЗСУ, серед кращих, проведення ОТК організовано, зокрема у в/ч НОМЕР_1 .

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відтак, вказані в протоколі від 28.05.2020 року №ВП-27 обставини про недбале ставлення ОСОБА_1 до військової службової в умовах особливого періоду не знайшло свого підтвердження та не доведено матеріалами справи.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин провадження у даній справі слід закрити.

Керуючись п.1 ч.1 ст.247, ст.ст.283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП - закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд м.Миколаєва.

Суддя С.О. Медюк