Провадження 2 /760/5563/20
Справа №760/10692/20
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
/ про відмову у відкритті провадження у справі /
30 липня 2020 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Жовноватюк В.С., розглянувши матеріали цивільного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах якого діє ОСОБА_1 , третя особа : Служба у справах дітей та сім'ї Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, про зняття з реєстраційного обліку, -
В травні 2020 року позивач звернувся до суду із позовом, в якому просив суд зняти з реєстраційного обліку відповідачів, а також визнати їх такими, що втратили право користування квартирою.
Ухвалою суду від 18.05.2020 позовну заяву ТОВ «Кредитні ініціативи» було залишено без руху з підстав в тому числі не визначеності матеріально-правових вимог позивача до відповідачів, не зазначення доказів на обґрунтування заявлених вимог.
17.07.2020 позивач на виконання вимог ухвали про усунення недоліків надіслав позовну заяву в новій редакції, з якої вбачається, що позивач залишив тільки одну вимогу, а саме просить суд :
- зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з квартири , яка знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 ;
- стягнути з відповідачів на користь позивача витрати по оплаті судового збору в сумі 4204,00 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку , що у відкритті провадження за позовом ТОВ «Кредитні ініціативи» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа : Служба у справах дітей та сім'ї Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації , про зняття з реєстраційного обліку слід відмовити, зважаючи на таке.
Так, відповідно до положень ч.1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем в позовній заяві в новій редакції пред'явлено до відповідачів вимогу про зняття їх з реєстраційного обліку.
Відповідно до Постанови КМУ №207 від 02.03.2016 «Про затвердження правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою .
Так з наведеного вбачається, що функція реєстрації/зняття з реєстраційного обліку громадян покладена на спеціально уповноважений орган місцевого самоврядування. Такі дії не можуть вчинятися громадянами самостійно.
Згідно ст.55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин, має право звернутися до суду з адміністративним позовом для захисту порушених прав і свобод.
Разом з тим, згідно з вимогами ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої цієї статті.
При цьому, у відповідності до ч.2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, враховуючи предмет спору, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про зняття відповідачів з реєстраційного обліку слід розглядати за правилами адміністративного судочинства в порядку, визначеному КАС України.
Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Вивчивши матеріали позовної заяви та зважаючи на вищезазначене, суддя прийшов до висновку про необхідність відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за зазначеним позовом.
Керуючись ст. 20 КАС України, ст.ст. 19, 186, 259-261,353, 354 ЦПК України, суддя
Відмовити у відкритті провадження в цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кредитні ініціативи» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , в інтересах якого діє ОСОБА_1 , третя особа : Служба у справах дітей та сім'ї Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, про зняття з реєстраційного обліку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя: В.С. Жовноватюк