759/4724/20
2-а/760/1153/20
/ про залишення позовної заяви без руху /
11 серпня 2020 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Жовноватюк В.С., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в м. Києві про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, -
З Святошинського районного суду м. Києва надійшли матеріали вищезазначеної позовної заяви разом з відповідною ухвалою про передачу справи за підсудністю.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі судом було встановлено, що позовну заяву слід залишити без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.9 ч.5 ст. 160 КАС України, у справах щодо оскарження рішень,дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень зазначається обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав,свобод, інтересів позивача.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 122 КУпАП , яка була складена 03.03.2020 інспектором УПП у м. Києві Маленівським Олександром Васильовичем.
Однак, оскаржуючи постанову конкретного інспектора, такого інспектора /із зазначенням П.І.П./ позивач не зазначає в якості відповідача, що не відповідає положенням КАСУ в частині оскарженні рішення конкретного суб'єкта владних повноважень.
Із позовної заяви ОСОБА_1 вбачається , що відповідачем у справі вказано Управління патрульної поліції у м. Києві, проте позовні вимоги до нього не пред'являються. Крім того, зазначене управління не є юридичною особою. Юридичною особою є Департамент патрульної поліції
Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем було невірно визначено склад
учасників адміністративного спору, що є недоліком позовної заяви в розумінні КАС України.
Також не зазначено місцезнаходження відповідача. Якщо відповідач є юридичною особою, то слід також наводити код ЄДРПОУ.
Крім того, суд звертає увагу позивача на наступне.
Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 18.03.2020 у справі 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, суд роз'яснює позивачу , що за подання до суду позовної заяви про оскарження рішення суб'єкта владних повноважень йому необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб , що станом на 01.01.2020 становить 420,40 грн.
Відповідно до ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 12, 160-167, 169-170, 286 КАС України, суддя -
Позовну заяву ОСОБА_1 , - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: В.С. Жовноватюк