Справа № 390/653/20
Провадження №3/390/337/20
"04" серпня 2020 р. Суддя Кіровоградського районного суду Кіровоградської області Гершкул І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Кропивницький справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого: АДРЕСА_1 ,
за ст.44-3 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АПР18 №380189 від 07.05.2020 року ОСОБА_1 ставиться в провину, що він 05.05.2020 року знаходився на спортивному майданчику біля будинку культури у с. Назарівка, Кропивницького району Кіровоградської області, будучи особою, що 30.04.2020 року повернулася до України з Чеської Республіки, чим порушено вимоги пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" №211 від 11.03.2020 року, а також порушив умови самоізоляції, на момент перевірки програми "Дій вдома" не було, чим вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав і пояснив, що 30.04.2020 року повернувся до України з Чеської Республіки. При перетині кордону його було обстежено працівниками поліції та медичної служби, будь-яких симптомів хвороби не виявлено, а тому його відпустили додому. 05.05.2020 року перебував на спортивному майданчику с. Назарівка в захисній масі, де намагався скористатись інтернетом, а через 20-30 хвилин повернувся додому. Додатком "Дій вдома" не мав змоги скористатися, оскільки не мав доступу до мережі інтернет.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, вважаю, що провадження підлягає закриттю, виходячи з таких підстав.
Згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення серія АПР18 №380189 від 07.05.2020 року зазначено, що 05.05.2020 року знаходився на спортивному майданчику біля будинку культури у с. Назарівка, Кропивницького району Кіровоградської області, будучи особою, що 30.04.2020 року повернулася до України з Чеської Республіки, чим порушено вимоги пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" №211 від 11.03.2020 року, а також порушив умови самоізоляції, на момент перевірки програми "Дій вдома" не було, чим вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.
В якості доказів вчинення правопорушення до протоколу долучено: рапорт дільничного офіцера поліції про надходження повідомлення про порушення ОСОБА_1 умов самоізоляції; письмове пояснення правопорушника в якому вказано, що 30.04.2020 року правопорушник повернувся до України з Чеської Республіки, а тому на кордоні його було обстежено, будь-яких симптомів хвороби не виявлено, запропоновано прийти обсервацію, проте він відмовився, а тому його повідомили, що при змозі необхідно встановити додаток "Дій вдома" та відпустили додому. 05.05.2020 року перебував на спортивному майданчику с. Назарівка, де намагався скористатись інтернетом, а через 40 хвилин повернувся додому. 07.05.2020 року при перевірці працівниками поліції перебував вдома. Додаток "Дій вдома" відсутній. (а.с.6); письмове пояснення ОСОБА_2 у якому остання вказала, що 07.05.2020 року зустріла ОСОБА_1 , який приїхав із-за кордону та порушує умови самоізоляції (а.с.7); письмове пояснення ОСОБА_3 у якому остання вказала, що чула від місцевих жителів, що ОСОБА_1 прибув із-за кордону та порушує умови самоізоляції (а.с.8); довідка про склад сім'ї ОСОБА_1 (а.с.9); характеристика на ОСОБА_1 (а.с.10). Будь-які інші докази на підтвердження фактів, які викладено у протоколі, матеріали справи не містять.
Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Враховуючи, що ст.44-3 КУпАП є бланкетною нормою, то для настання відповідальності за цією нормою слід чітко встановити, які ж саме правила і норми з питань боротьби з інфекційними хворобами були порушені, і це обов'язково має бути зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення для того, щоб особа знала від чого захищатися в суді, а також для здійснення судом оцінки, чи дійсно мали відповідні порушення при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Пунктом 5 Постанови Кабінету Міністрів України "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (у редакції станом на 05.05.2020 року) №211 від 11.03.2020 року передбачено, що обов'язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, підлягають: особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою). Обов'язкова госпіталізація таких осіб до обсерваторів (ізоляторів) проводиться у порядку, визначеному цією постановою; особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу "Дій вдома" Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, не підлягають обсервації (ізоляції) у випадках, передбачених абзацами п'ятим та шостим цього пункту. Строк обсервації становить 14 днів.
Аналізуючи протокол про вчинення адміністративного правопорушення вбачається, що він не містить вказівки, яким документом щодо правопорушника визначений конкретний режим та умови самоізоляції або ж обсервації (ізоляції), зокрема строк ізоляції, умови, тощо. До протоколу про адміністративне правопорушення не долучені будь-які докази, що ОСОБА_1 проходив огляд після перетину кордону, документи про відмову останнього від обсервації, письма згода на проведення протиепідемічних заходів, пов'язаних із самоізоляцією особи, роз'яснення умов самоізоляції. Не перевірено можливість використання за місцем проживання ОСОБА_1 електронного сервісу "Дій вдома", зокрема можливість доступу до мережі інтернет. Письмові пояснення Коханської М.П. стосуються подій, що мали місце 07.05.2020 року, проте протокол складено щодо подій 05.05.2020 року, а тому вказані пояснення суд оцінює критично. Письмові пояснення ОСОБА_3 суд також оцінює критично, оскільки особа не бачила ОСОБА_1 і подій, які вказані у протоколі.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення та долучені матеріали не містять беззаперечних доказів, які поза розумним сумнівом підтверджують наявність в діях ОСОБА_1 ознак об'єктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, а тому в діях останнього відсутній склад зазначеного адміністративного правопорушення.
Відповідно ст.247 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного вважаю, що провадження по справі щодо ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП підлягає закриттю на підставі ст.247 п.1 КУпАП через відсутність складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.44-3, 247, 283-284 КУпАП,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , якому ставиться в провину вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Кропивницького апеляційного суду через Кіровоградський районний суд Кіровоградської області. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Кіровоградського районного суду
Кіровоградської області І.М. Гершкул