Справа № 372/2387/20
Провадження №3-717/20
10 серпня 2020 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Висоцька Г.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Обухівського відділу Національної поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ;
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На адресу суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення Серії ДПР18 № 435621 складений від 21.07.2020 року відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 28.05.2020 року близько 10 год. 00 хв. по вул. Карбишева, буд. 13 в м. Київ, керуючи автомобілем Mercedes-Benz Actros, державний номерний знак НОМЕР_2 , з напівпричепом Krone, державний номерний знак НОМЕР_3 , які належать ОСОБА_2 , при початку руху не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечної відстані, допустив зіткнення з автомобілем Renault Megane, державний номерний знак НОМЕР_4 . В результаті ДТП пошкоджено транспортні засоби та завдано матеріальної шкоди. Своїми діями ОСОБА_1 порушив пункти 2.3б, 10.1, 13.1 Правил дорожнього руху України, скоївши тим самим правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'вився, надав клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 278 КУпАП, Орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Зі змісту ст.ст. 245, 248 КУпАП випливає, що одним із основних завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є об'єктивне з'ясування обставин справи, рівність всіх громадян перед законом і органом, що розглядає справу.
Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених у ст. 255 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 3 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року на схемі ДТП графічно зображуються та фіксуються: 5) інші сліди та предмети, що стосуються пригоди: розміщення частин та об'єктів (уламки кузова, частинки фарби, уламки скла, осипання ґрунту, сліди рідини), що відокремилися від транспортного засобу, відносно елементів проїжджої частини, транспортних засобі; площа розсіювання уламків скла, осипання ґрунту; 6) координати місця зіткнення.
Відповідно до п. 6, 7 розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року, у випадках, коли для прийняття об'єктивного рішення виникають необхідність для отримання додаткових даних, поліцейський, який оформлює матеріали ДТП, протягом доби передає оформлені матеріали ДТП для подальшого розгляду уповноваженій особі підрозділу поліції, на території обслуговування якого сталася пригода. Уповноважена особа підрозділу поліції під час розгляду матеріалів ДТП повинна в найкоротший строк, але не більше одного місяця з дати вчинення ДТП, встановити всі обставини її скоєння, вжити інших заходів щодо об'єктивного визначення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, яке передбачено ст. 124 КУпАП, скласти відносно такої особи протокол про адміністративне правопорушення та в п'ятиденний строк надіслати його до відповідного суду.
Як вбачається з матеріалів справи, 28.05.2020 року відбулась дорожньо-транспортна пригода, проте, протокол про адміністративне правопорушення складений та направлений до суду 21.07.2020 року.
Крім того, з матеріалів справи, вбачається що вказана дорожньо-транспортна пригода відбулась за участю автомобіля Mercedez-Benz Actros, державний номерний знак НОМЕР_2 , з напівпричепом Кrone, державний номерний знак НОМЕР_5 , який залишив місце події. Однак, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ДТП відбулось лише за участю автомобіля Mercedez-Benz Actros, державний номерний знак НОМЕР_2 та транспортного засобу Renault Megane, державний номерний знак НОМЕР_4 .
Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів у справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, як зазначено в частині 2статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 КУпАП.
Враховуючи наведене, вважаю, що немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів. В зв'язку з вищевикладеним, даний адміністративний матеріал не може бути розглянутий в суді і підлягає поверненню для дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.256,278 КУпАП, суддя, -
Адміністративний матеріал за протоколом про адміністративне правопорушення серії Серії ДПР18 № 435621 складений від 21.07.2020 року відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП, повернути до Обухівського відділу Національної поліції ГУ Національної поліції в Київській області для належного дооформлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Висоцька