Ухвала від 06.08.2020 по справі 640/17871/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення заяви про забезпечення позову

06 серпня 2020 року м. Київ № 640/17871/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., ознайомившись із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви, поданою ОСОБА_1 та Громадською організацією «Незалежний центр розвитку єврорегіону Слобожанщини»,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулись ОСОБА_1 та Громадська організація «Незалежний центр розвитку єврорегіону Слобожанщини» (далі - заявники) із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви, в якій просять:

заборонити ініціативній групі підготовку та проведення Установчих зборів з формування нового складу громадської ради при Міністерстві освіти і науки України 06.08.2020 до вирішення справи по суті за вказаним вище позовом та набрання законної сили рішення суду;

заборонити голові ініціативної групи з підготовки установчих зборів з формування нового складу громадської ради при Міністерстві освіти і науки України М.А . Андрееву або іншим уповноваженим особам, в тому числі працівникам Міністерстві освіти і науки України, скликати та проводити Установчі збори нового складу громадської ради при Міністерстві освіти і науки України до вирішення справи по суті за вказаним вище позовом та набрання законної сили рішення суду;

заборонити т.в.о. Міністра Міністерства освіти і науки України Шкарлету Сергію Миколайовичу або іншим уповноваженим працівникам Міністерства освіти і науки України затверджувати новий склад Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України до вирішення справи по суті за вказаним вище позовом та набрання законної сили рішення суду.

Розглянувши подану заяву та додані до неї документи, суд зазначає наступне.

Відповідно до частин першої, другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи.

Згідно з частиною першою статті 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Частиною четвертою статті 152 КАС України передбачено, що до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Заява про забезпечення позову є об'єктом справляння судового збору та на яку розповсюджуються норми Закону України «Про судовий збір».

Згідно абзацу 1 частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини третьої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання заяви про забезпечення доказів або позову ставка судового збору складає 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Між тим, нормами статті 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено у разі подання позову одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Отже, за подання заяви про забезпечення позову у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» необхідно сплатити судовий збір кожним заявником у розмірі 630,60 грн.

Разом із заявою про забезпечення позову подано квитанцію від 31.07.2020 №56 про сплату судового збору у розмірі 630,60 грн., тобто судовий збір за подання даної заяви сплачено лише одним заявником.

Окрім того, із заявлених у заяві суд позбавлений можливості виокремити ті заходи забезпечення позову, які належить застосувати щодо кожного із них та розглянути заяву в частині одного із заявників.

Більш того, процесуальним законом не передбачено повернення заяви про забезпечення позову в частині заявлених вимог.

Відповідно до частини сьомої статті 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку, про повернення позивачу заяви про забезпечення позову без розгляду.

Керуючись статтями 152, 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 та Громадської організації «Незалежний центр розвитку єврорегіону Слобожанщини» про забезпечення позову до подання позовної заяви повернути заявникам без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст.256 КАС України. Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції відповідно до ч. 8 ст. 154 КАС України у порядку та строки, встановлені статтями 293-297 КАС України.

Суддя В.П. Шулежко