Ухвала від 07.08.2020 по справі 640/4628/20

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

07 серпня 2020 року м. Київ № 640/4628/20

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., розглянувши клопотання представника Акціонерного товариства «Українська залізниця» про поновлення строку для подання письмових пояснень в адміністративній справі за позовом Публічного акціонерного товариства Акціонерний комерційний банк «Індустріалбанк» до Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Публічне акціонерне товариство Акціонерний комерційний банк «Індустріалбанк» з позовом до Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву щодо ненадання позивачу подання на повернення надміру/помилково зарахованих до бюджету платежів/ інших доходів бюджету в розмірі 95 637,23 грн. та зобов'язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по місту Києву підготувати та надати АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК» подання на повернення надміру/помилково зарахованих до бюджету платежів/ інших доходів бюджету в розмірі 95 637,23 грн. за договором оренди № 547 нерухомого майна, що належить до державної власності від 31.03.2004.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.03.2020 відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд якої вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами; залучено до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмет спору Головне управління Державної казначейської служби України у місті Києві, Акціонерне товариство «Українська залізниця».

Зазначеною ухвалою третій особі встановлено п'ятиденний строк з моменту отримання копії позовної заяви з додатками для подання до суду письмових пояснень щодо позову.

15.06.2020 до суду від Акціонерного товариства «Українська залізниця» надійшли письмові пояснення, у яких третьою особою заявлено клопотання про поновлення строку для подання пояснень щодо позову.

Вказана заява вмотивована перешкодами, пов'язаними із заходами запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.

Відповідно до частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Суд зазначає, що відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

На теперішній час у країні діють обмеження, які встановлені Кабінетом Міністрів України, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, для запобігання поширення вірусної інфекції.

Постановою Кабінету Міністрів №211 від 11.03.2020 з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, з 12.03.2020 по 03.04.2020 на усій території України установлено карантин. Рішенням КМУ від 25.03.2020 загальнонаціональний карантин продовжено до 24.04.2020, рішенням від 22.04.2020 продовжено до 11.05.2020, рішенням від 04.05.2020 продовжено до 22.05.2020, рішенням від 17.06.2020 продовжено до 31.07.2020.

Відповідно до пункту 3 Розділу Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред'явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що строк для подання пояснень щодо позову пропущений третьою особою із поважних причин, відповідно вважає за необхідне поновити третій особі строк для подання письмових пояснень щодо позову.

Керуючись статтею 122, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Акціонерного товариства «Українська залізниця» про поновлення строку для подання письмових пояснень в цій справі - задовольнити.

2. Визнати поважними причини пропуску третьою особою строку на подання пояснень щодо позову в цій справі та поновити їй такий строк.

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.П. Балась