Постанова від 06.08.2020 по справі 461/6100/20

Справа №461/6100/20

ПОСТАНОВА

06 серпня 2020 року суддя Галицького районного суду м.Львова Кротова О.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Одеській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працює водієм у ТзОВ «Транс Компані», -

за ч.4 ст. 121 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

06 серпня 2020 року на розгляд Галицького районного суду м.Львова надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 ч.4 ст. 121 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №525167 від 15 липня 2020 року, ОСОБА_1 15 липня 2020 року о 10 год. 20 хв., перебуваючи на автодорозі (21 км. + 700 м.) Одеса - Мелітополь - Новоазовськ, Ліманського району, Одеської області, керував транспортним засобом марки DAF, д.н.з. НОМЕР_1 , на якому було встановлено більше ніж два світлових прилади, а саме було встановлено чотири світлових прилади, чим порушив п.31.4.3А Правил дорожнього руху України.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 4 ст. 121 КУпАП.

Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Згідно із ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до змісту ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а у разі відмови такої особи від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №525167 від 15.07.2020 року відносно ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам ст. 256 КУпАП.

Зокрема, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 4 ст. 121 КУпАП, якою передбачена відповідальність за дії, передбачені частинами першою - третьою цієї статті, які вчинені повторно, протягом року, а саме: ч.1 - керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів; ч.2 - керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації; ч.3 -керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.

Пункт 31.4.3А Правил дорожнього руху України передбачає, що забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством за наявності таких технічних несправностей і невідповідності таким вимогам: кількість, тип, колір, розміщення і режим роботи зовнішніх світлових приладів не відповідає вимогам конструкції транспортного засобу.

Разом з тим, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 525167 від 15.07.2020 року відносно ОСОБА_1 не розкритий зміст правопорушення, який відповідав би диспозиції ч.4 ст.121 КУпАП, зокрема не вказано такої обов'язкової ознаки правопорушення, яка свідчить про повторність діяння.

В матеріалах справи також відсутні належні та допустимі докази притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 - 3 ст.121 КУпАП, а саме постанова, що набрала законної сили про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за однією з вказаних частин ст.121 КУпАП.

Крім того, згідно пояснень, особи яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , зазначених у протоколі серії ДПР № 252167 від 15.07.2020 року, світлові прилади автомобіля (фари) марки DAF, д.н.з. НОМЕР_1 встановлені на транспортному засобі заводським способом та йому вперше звернули на це увагу.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколу про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.

А відтак, протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №525167 від 15.07.2020 року відносно ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, що перешкоджає повному, об'єктивному та всебічному розгляду справи про адміністративне правопорушення, а тому матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 121 КУпАП, слід повернути органу, який складав протокол про адміністративне правопорушення, для належного оформлення та усунення зазначених недоліків, допущених при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 121 КУпАП, повернути Управління патрульної поліції у Одеській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.

Суддя Кротова О.Б.