1Справа № 335/3952/20 3-в/335/20/2020
17 липня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Крамаренко І.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про розстрочку виконання постанови Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.06.2020 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, -
01.07.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просив розстрочити суму штрафу, який накладено на нього постановою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.06.2020 рівними частинами по 1000 грн. строком на 6 місяців.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав подану заяву, просив її задовольнити.
Заслухавши заявника, дослідивши заяву про розстрочку виконання постанови, матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд доходить наступного висновку.
Суддею встановлено, що постановою судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.06.2020 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 10 200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп., та стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн.
Постанова Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.06.2020, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП набрала законної сили 22.06.2020.
Згідно ст. 298 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Відповідно до вимог ст. 304 КУпАП, питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Частиною 2 ст. 301 КУпАП передбачено, що відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Статтею 33 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Разом з тим, до заяви про розстрочку, ОСОБА_1 не додав будь-яких доказів, які б дали змогу суду оцінити його матеріальне становище, таких доказів останнім не надано і в судовому засіданні.
У зв'язку із вищевикладеним, оскільки ОСОБА_1 не доведено його скрутний майновий стан, та не подано доказів щодо наявності обставин, що унеможливлюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, суд доходить висновку, що в задоволенні клопотання про розстрочку виконання постанови Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.06.2020 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, слід відмовити.
Крім того, суд звертає увагу ОСОБА_1 , що Кодексом України про адміністративні правопорушення не передбачена розстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, а передбачена можливість відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на певний строк, за умови доведення обставин, передбачених ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 298, 301, 304 КУпАП, суддя, -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про розстрочку виконання постанови Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 11.06.2020 про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через суд першої інстанції - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим або його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова оскардженню не підлягає.
Суддя І.А.Крамаренко