Рішення від 03.08.2020 по справі 200/3797/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2020 р. Справа№200/3797/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Череповський Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» про визнання протиправною бездіяльність, визнати протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

08.04.2020 року на адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - Позивач) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області (далі - Відповідач1), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - Відповідач2), Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» (далі - Відповідач3) про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови у призначенні пенсії, зобов'язання призначити пенсію за вислугу років.

В обґрунтування позову Позивач зазначив, що він має право на збільшений розмір пенсії на 10 процентів відповідно до пункту «в» статті 13 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», оскільки він брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесений до категорії 1 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність ГУ МВС України в Донецькій області (ЄДРПОУ 08592158) в особі Ліквідаційної комісії щодо невидачі довідки для перерахунку пенсії із зазначенням розміру процентної надбавки за вислугу років 82%, загального розміру пенсії - 92%, та середнього розміру премії за посадою «заступник начальника Головного управління» станом на 01.01.2016.

- зобов'язати ГУ МВС України в /Донецькій області (ЄДРПОУ 08592158) в особі Ліквідаційної комісії виготовити та направши Головному управлінню ГІФУ в Донецькій області довідку для перерахунку пенсії ОСОБА_1 із зазначенням розміру процентної надбавки за вислугу років 82%, загального розміру пенсії - 92%, та середнього розміру премії за посадою «заступник начальника Головного управління» станом на 01.01.2016,

- визнати протиправними дії Головного управління ГІФУ в Донецькій області (ЄДРПОУ 42171861) щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 92% до 82% грошового забезпечення; виплату пенсії з обмеженням до десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (тимчасово, у період з 01.01.2016 по 31.12.2016 не більше 10740 гри); не врахування з 01.01.2016 підвищення до пенсії згідно з постановою КМУ № 355 від 23.04.2012,

- зобов'язати Головне управління ГІФУ в Донецькій області (ЄДРПОУ 42171861) здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2016 з врахуванням підвищення за Постановою КМУ від 23.04.2012 № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,

- зобов'язати Головне управління ГІФУ в Донецькій області (ЄДРПОУ 42171861) внести зміни до пенсійної справи ОСОБА_1 з 01.01.2015, зазначивши його посаду «заступник начальника Головного управління»,

- зобов'язати Головне управління ГІФУ в Донецькій області (ЄДРПОУ 42171861) здійснити перерахунок пенсії з 01.10.2011 виходячи з розміру грошового забезпечення за посадою «заступник начальника Головного управління» та виплатити пенсію ОСОБА_1 у розмірі 92% відповідних сум грошового забезпечення без обмеження максимальним розміром пенсії з урахуванням фактично виплачених сум.

Ухвалою суду від 24 квітня 2020 року відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

25 травня 2020 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» (87553, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Новоросійська, б. 28, код в ЄДРПОУ 08734322).

Ухвалою суду від 26 червня 2020 року відмовлено у задоволенні заяви Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» про його заміну у справі № 200/3797/20-а.

Відповідачем1 26.05.2020 року до суду надано відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що ГУМВС України в Донецькій області діяв виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Відповідачем2 15.05.2020 року до суду надано відзив на адміністративний позов, в якому зазначено, що управлінням не допущені порушення при здійсненні владних повноважень відносно позивача, отже підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Відзив на адміністративний позов від відповідача 3 до суду не надходив.

Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Позивач - ОСОБА_1 є пенсіонером МВС, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 згідно з посвідченням серії НОМЕР_1 , інвалідом 3 групи, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 .

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Стаж служби позивача в органах МВС на день звільнення складав у календарному обчисленні - 26 років 04 місяці 13 днів, у пільговому обчисленні - 29 років 11 місяців 08 днів.

Позивачу як такому, що брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби, і як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, з 01.09.1998 року було здійснено перерахунок пенсії за вислугу років у розмірі 92 % від суми грошового забезпечення.

Розмір пенсії за вислугу років складав: 50% - за вислугу 20 років, 27% - за вислугу понад 20 років (9 років * 3%), 10% - як ліквідатору наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до інформації зазначеної в протоколах за пенсійною справою - 19582 (МВС) від 31.08.2015 року, від 25.04.2017 року, від 03.04.2018 року позивач отримував пенсію за вислугу років за посадою «оперуповноважений», від 01.08.2009 року та від 09.12.2019 року - за посадою «заступник начальника Головного управління (поза групою)».

Ліквідаційною комісією ГУМВС України у Донецькій області видано довідку від 13.03.2018 року №698лк, в якій зазначено посаду позивача на лень звільнення із служби - «оперуповноважений».

На підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої ГУ МВС України в Донецькій області № 698лк від 13.03.2018 року ГУ ПФУ в Донецькій області, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - постанова № 988) здійснило перерахунок раніше призначеної позивачу пенсії з 1 січня 2016 року. При цьому перерахунок пенсії було здійснено без урахування 10 процентів сум грошового забезпечення, що враховується для обчислення пенсії. Розмір пенсії позивача з 1 січня 2016 року складав 82 % від грошового забезпечення.

У зв'язку з набранням чинності Закону № 580-VIII та прийняттям на його виконання відповідних постанов Уряду утворено Головне управління Національної поліції в Донецькій області, і ліквідовано Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Донецькій області.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на час розгляду справи щодо Головного управління МВС України у Донецькій області внесено запис від 10 листопада 2015 року про перебування юридичної особи в стані припинення. Також на виконання приписів законодавства щодо процедури ліквідації юридичної особи затверджено склад ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Донецькій області.

Однак запис про ліквідацію Головного управління МВС України у Донецькій області не внесено, у зв'язку з чим вказаний орган до цього часу користується правоздатністю та дієздатністю у повному обсязі.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального звязку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України регулюються Законом України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Так, згідно з пунктом "а" статті першої Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (в редакції станом на час призначення пенсії), пенсії за вислугою строків служби призначаються особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до пункту «в» статті 13 Закону № 2262-ХІІ (у редакції, чинній до набуття Законом № 3591-IV чинності - до 29 квітня 2006 року) військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, було передбачено збільшення розміру пенсії за вислугу років на 10 процентів.

Із набуттям чинності Законом № 3591-IV, пунктом 9 якого були внесені зміни, згідно з якими нова редакція підпункту «в» статті 13 Закону № 2262-ХІІ зазначену 10-процентну доплату не передбачала.

Відповідно до частини 3 статті 43 Закону 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону 2262-ХІІ, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно з частиною 4 ст. 63 Закону 2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), відповідно до п.1 якої затверджено схему посадових окладів поліцейських, надбавки та доплати.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою № 988, у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.

Порядок перерахунку пенсій з 1 січня 2008 року регулюється Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, згідно з пунктом 1 якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до п. 3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до п. 5 Порядку № 45, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням, щомісячні надбавки, доплати та підвищення.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

З матеріалів пенсійної справи позивача вбачається, що на даний час пенсія позивачу виплачується відповідно до норм Закону № 2262-ХІІ у розмірі 82% відповідних сум грошового забезпечення.

Стосовно 10 процентної доплати до пенсії військовослужбовців, суд зазначає, що оскільки на момент здійснення перерахунку, а саме з 01 січня 2016 року, стаття 13 Закону № 2262-ХІІ не передбачала 10 процентне збільшення пенсії для військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, а інша норма, яка б встановлювала таку доплату, в чинному законодавстві України відсутня, то правових підстав для нарахування наведеної 10 процентної доплати для вказаних військовослужбовців не має. Окрім того, вказані зміни в законодавстві не призвели до зниження розміру пенсії, а навпаки призвели до її збільшення.

Вказана правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 18.06.2014 року у справі № 21-38а14.

Вказане збільшення пенсії було також відсутнє станом на 01.10.2011 року.

Окрім того, органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом, в даному випадку ГУ МВС України в Донецькій області.

Щодо визначення позивачу станом на 01.01.2016 року відсоткової надбавки за вислугу років в розмірі 50 %, суд зазначає наступне.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України визначені в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі-Закон), а також регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» (далі - постанова КМУ №393).

Відповідно до ст.ст. 17-1, 17-2 Закону, порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Обчислення вислуги років для призначення пенсії здійснюється, як правило, за послужним списком особової справи військовослужбовця, особи, яка має право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до п. 3 постанови КМУ №393, до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за сорок днів: особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та кримінально-виконавчої системи, які проходять службу у виправно-трудових установах, слідчих ізоляторах, лікувально-трудових профілакторіях, ізоляторах тимчасового тримання, приймальниках-розподільниках для осіб, затриманих за бродяжництво, спеціальних приймальниках для осіб, підданих адміністративному арешту, підрозділах конвойної служби міліції, та військовослужбовцям постійного складу, які проходять службу у дисциплінарних частинах, за переліками посад і на умовах, затверджуваних відповідно Міністерством внутрішніх справ, Міністерством юстиції, Центральним управлінням Служби безпеки, Міністерством оборони.

Тобто, позивачу нараховано пільгову вислугу років з врахуванням зазначеного порядку.

Як вбачається з копії протоколу за пенсійною справою позивача 19582 (МВС) від 31.08.2015 року, вислуга років складає: у календарному обчисленні - 26, у пільговому обчисленні - 29 років, процентна надбавка за вислугу років - 40 %.

Постановою КМУ від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено розміри надбавок за стаж служби в поліції.

У Додатку 11 до Постанови КМУ від 11.11.2015 року зазначено, що за стаж служби понад 25 років передбачений розмір надбавки - 50%. У довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій відповідач 1 зазначив надбавку за вислугу років у розмірі 50%.

Оскільки Постановами КМУ ані після перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, ані до такого перерахунку надбавка за вислугу років у розмірі 82 % не передбачалася, позовна вимога про включення її в такому розмірі до довідки для перерахунку пенсії задоволенню не підлягає.

Також, суд не може погодитись із доводами позивача про неправомірність зазначення відповідачем премії у меншому, ніж він отримував розмірі, а саме 8,41 % замість 92 %.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач звільнений зі служби в органах внутрішніх справ з посади заступника начальника УМВС України в Донецькій області.

Суд враховує, що згідно з наказом МВС України від 17.02.2017 року №38 «Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських», посада, з якої звільнений зі служби позивач, прирівняна до посади заступника начальника Головного управління (поза групою).

При цьому, в довідці для перерахунку пенсії № 698лк від 13.03.2018 року Ліквідаційною комісією УМВС України в Донецькій області безпідставно зазначено посаду позивача на день звільнення зі служби «оперуповноважений».

Однак внаслідок видачі нової довідки про грошове забезпечення та перерахунку пенсії її розмір зменшився, оскільки в даному випадку враховуючи допущену при видачі довідки помилку щодо посади, перерахунок пенсії позивачу проведено і розмір пенсії визначено з врахуванням всіх складових грошового забезпечення поліцейського за рівнозначною посадою тій, з якої позивача було звільнено.

Щодо визначення премії за січень 2016 року за прирівняною посадою, суд зазначає, що відповідно до інформації МВС України про середні розміри премій, виплачених поліцейським за січень 2016 року відповідно до Постанови №988, викладених у листі МВС України №3261/05/22-2018 від 12 березня 2018 року, премія заступника начальника Головного управління (поза групою) становила 8,41%.

Відповідно до абзацу п'ятого п.5 Порядку перерахунку пенсій, інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

З відзиву Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області судом встановлено, що розмір премії у довідці про перерахунок пенсії встановлений згідно з Інформацією про середні розміри премій, що фактично випалчені ща відповідними посадами поліцейських за січень 2016 року (згідно розділу «Апарат головних управлінь Національної прліції» додатку до листа МВС України від 12.03.2018 року №3261/05/22-2018), що відповідає п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсії, затвердженого постановою Кабінету Міністерства України від 13 лютого 2008 року №45 та положенням постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Отже, вказаний відповідачем розмір премії 8,41 % є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, що узгоджується зі змістом абзацу п'ятого п.5 Порядку перерахунку пенсій, у зв'язку з чим підстав для врахування премії у розмірі 92 %, яку отримував позивач, не має.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.12.2018 у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (№802/2196/17-а), які, відповідно до частини 5 статті 242 КАС України, статті 13 Закону України №1402-VIII, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права та враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Таким чином, відповідачем правомірно зазначено в довідці №698лк від 13.03.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивачу премію у розмірі 8,41 %, однак неправомірно зазначено посаду позивача на день звільнення зі служби «оперуповноважений».

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій відповідача 2 щодо зменшення основного розміру пенсії з 92 % до 82 % та зобов'язання здійснити перерахунок Позивачу пенсійного забезпечення з 01 жовтня 2011 року, виходячи з розміру 92 % відповідних сум грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до зазначеного Закону пенсій проводить у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорії військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із веденням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Так, розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно із пунктом 4 Порядку №45 та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01 квітня 2012 року.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року №1166-VII (далі Закон №1166-VII), який набрав чинності в цій частині 01 травня 2014 року, статтю 13 закону 2262-ХІІ викладено в наступній редакції: «максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів».

Згідно із пунктом 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VI, обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені Законом №1166-VII зміни до частини другої статті 13 Закону №2262-XII щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії, а мають застосовуватися виключно при призначенні нових пенсій. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Одночасно, як встановлено судом, основний розмір пенсії позивача за вислугу років до 01.10.2011 року становив у розмірі 82% грошового забезпечення згідно Закону №2262-ХІІ.

Суд зазначає, що під час проведення перерахунку раніше призначеної Позивачу пенсії за вислугу років, Відповідач не змінював основного розміру пенсії, який був обчислений до 01.10.2011 року в розмірі 82% відповідних сум грошового забезпечення, що підтверджується протоколом від 01.08.2009 року за пенсійною справою N/A - 19582 (МВС).

Відтак, суд дійшов висновку, що позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Щодо правомірності обмеження розміру виплаченої позивачу пенсії з 01.10.2011 року десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність, суд зазначає наступне.

Статтею 2 Закону України від 08.07.2011 №3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (надалі - Закон №3668-VI) встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31.12.2017, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", не може перевищувати 10740 гривень.

Даний Закон набрав чинності 01.10.2011.

Відповідно до частини 7 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015р. №911-VIII чинній з 01.01.2016р. по 20.12.2016р., максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016р. по 31.12.2016р., максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016р. №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 7 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. №2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

Згідно пункту 2 резолютивної частини цього рішення №7-рп/2016, положення частини 7 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №3668-VI обмеження, пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Згідно пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015р. №911-VIII, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 01.01.2016р.

В ході розгляду справи встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та з 1995 року отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Отже, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року №1774 до частини сьомої зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Даний висновок узгоджується з позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17, від 31 січня 2019 року у справі №638/6363/17 та від 12 березня 2019 року у справі №522/3049/17.

Таким чином, з 20.12.2016 року обмеження ГУПФУ в Донецькый області максимальним розміром пенсії ОСОБА_1 є протиправним.

За таких обставин, суд вважає, що наявні підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо виплати пенсії ОСОБА_1 з 20.12.2016 року з обмеженням її максимальним розміром та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 20.12.2016 року без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням фактично виплачених сум.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправними дій Головного управління ПФУ в Донецькій області щодо неврахування з 01.01.2016 року підвищення до пенсії згідно з постановою КМУ № 355 від 23.04.2012 року та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплатити пенсію з врахуванням підвищення за Постановою КМУ від 23 квітня 2012 року № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", суд зазначає.

В період 2007-2018 років розмір грошового забезпечення військовослужбовців та прирівняних до них осіб визначала Постанова КМУ № 1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 1294).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено з 1 липня 2012 підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 до 23 відсотків та з 1 січня 2013 до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.

Як встановлено судом з матеріалів пенсійної справи та не заперечується відповідачем, ОСОБА_1 вказане підвищення у розмірі 35% виплачувалось до проведення перерахунку пенсії позивачеві на підставі Постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

З даного приводу суд зазначає, що згідно частини другої статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103, пунктом 3 якої, відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України, постановив перерахувати з 01.01.2016 пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року.

Відповідно до частини 3, 4 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами 2 і 3 статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно приписів пункту 5 Порядку № 45 (у редакції, що діяла на час видачі довідки), для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію; щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосування такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися для 01.01.2008 року для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Відповідно до приписів до абзацу 5 пункту 5 Порядку перерахунку пенсій для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів - інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Судом встановлено, що позивачеві проведено перерахунок пенсії відповідно до Постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» без врахування підвищення по Постанові Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355.

Втім, як вбачається з положень Постанови КМУ від 21.02.2018 №103, в ній не зазначено про припинення нарахування та виплати підвищення по Постанові Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 №355, навпаки пунктом 3 Постанови КМУ від 21.02.2018 №103 визначено таке, виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року.

Зазначене, свідчить, що Постанова КМУ від 21.02.2018 №103 не обмежує нарахування та виплату пенсії з урахуванням відповідних підвищень.

Відповідачем не надано суду належних пояснень та доказів, що виплата підвищення пенсії позивачеві згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355 не враховується при перерахунку його пенсії відповідно до Постанова КМУ від 21.02.2018 № 103 та Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що відповідачем неправомірно проведено перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року без врахування її підвищення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355.

Отже в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

Щодо вимоги про внесення зміни до пенсійної справи позивача з 01.01.2015 року, зазначивши його посаду «заступник начальника Головного управління», суд зазначає наступне.

В матеріалах справи наявна копія розрахунку ОСОБА_1 на пенсію, в якому зазначено про його звільнення за п. «б» ст. 65 (за хворобою) у відставку полковника внутрішньої служби з посади заступника начальника УМВС України в Донецькій області.

Посада, з якої позивач звільнявся з органів внутрішніх справ - заступник начальника УМВС України в Донецькій області, підтверджується протоколом за пенсійною справою № 19582 від 01.08.2009 року.

Жодних сумнівів стосовно посади, яку обіймав позивач на час звільнення, не виникає, оскільки вони підтверджені належними, допустимим та достовірними доказами.

Відповідно до вимог ч.3 ст.7 Закону України "Про інформацію", ч.2 ст.6 і ст.20 Закону України "Про захист персональних даних", відомості про фізичну особу повинні відповідати дійсності (у тому числі і про рід її занять та роботу), і саме відповідач2 зобов'язаний оновлювати, вносити зміни до інформаційної бази персональних відомостей з метою дотримання принципу дійсності зазначених даних про особу.

У даному випадку відповідач2 є формувальником та користувачем електронної справи позивача, отже зобов'язаний оновлювати та приводити у відповідність данні щодо займаної посади позивачем на час звільнення з органів внутрішніх справ.

Проте таких дій відповідачем зроблено не було, чим допустив порушення прав позивача.

В рамках адміністративного судочинства:

дії - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб'єктом владних повноважень своїх обов'язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;

бездіяльність - певна форма поведінки суб'єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов'язків згідно із законодавством України;

рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб'єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).

Зважаючи на обставини справи, суд встановив, що порушення прав позивача полягає саме в діях відповідача2 щодо внесення змін до даних пенсійної справи ОСОБА_1 стосовно посади, яку він обіймав на час звільнення. А тому відновленням порушених прав позивача є визнання таких дій протиправними та зобов'язання відповідача2 внести зміни до даних пенсійної справи ОСОБА_1 щодо посади, яку обіймав позивач на час звільнення - заступник начальника УМВС в Донецькій області (за весь період, де посада позивача зазначена «оперуповноважений»).

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.

Підстави для розподілу судових витрат, відповідно до вимог ст. 139 КАС України, - відсутні.

Керуючись ст. ст. 139, 244-250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі ліквідаційної комісії (87515, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Італійська, 32, код в ЄДРПОУ 08592158), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код в ЄДРПОУ 13486010), Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Донецькій області» (87553, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Новоросійська, б. 28, код в ЄДРПОУ 08734322, код в ЄДРПОУ 08734322) про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо виплати пенсії ОСОБА_1 з 20.12.2016 року з обмеженням її максимальним розміром.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 20.12.2016 року без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням фактично виплачених сум.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року без врахування її підвищення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 20.12.2016 року з врахуванням її підвищення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 355.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області стосовно внесення змін до даних пенсійної справи ОСОБА_1 щодо посади, яку обіймав позивач на час звільнення.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області внести зміни до даних пенсійної справи ОСОБА_1 щодо посади, яку він обіймав на час звільнення, а саме заступник начальника УМВС в Донецькій області (за весь період, де посада зазначена «оперуповноважений») та здійснити відповідний перерахунок.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системиапеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.В. Череповський