Постанова від 07.08.2020 по справі 346/3385/19

Справа № 346/3385/19

Провадження № 3/346/6/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 серпня 2020 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

в складі:судді Беркещук Б.Б.,

за участі секретаря Матушевської Г.Д.,

прокурора Вишиванюк І.І.,

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м.Коломия матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , одруженого, депутата Печеніжинської селищної ради ОТГ Коломийського району, українця, громадянина України,

- за ч.1 ст. 172- 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До Коломийський міськрайонного суду Івано-Франківської області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

У протоколі № 199/2019 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, складеному 15 липня 2019 року оперуповноваженим УЗЕ в Івано-Франківській області Гринь Б.В. зафіксовано, що відповідно до рішення сесії Печеніжинської селищної ради ОТГ Коломийського району №1-1/2015 від 12.10.2015 ОСОБА_1 обрано депутатом Печеніжинської селищної ради ОТГ Коломийського району.

Згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» Панчошак є суб'єктом на якого поширюється дія Закону як на депутата місцевої ради.

Положеннями ст.. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст.. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно дордержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи , честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «б» п. 1 ч.1 ст 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з пунктом 2 частини 1 роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_2 станом на 01.04.2018 р. не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подав її несвоєчасно без поважних причин 14.03.2019.

Оскільки ОСОБА_2 являється депутатом Печеніжинської селищної ради ОТГ Коломийського району, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації є 31.03.2018.

Прокурор в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення.

У судовому засіданні ОСОБА_2 вину визнав в повному обсязі та пояснив, що тривалий час перебував за межами України і вчасно не подав декларацію, вважав, що подавши її пізніше не порушить вимоги закону. Крім того подав заяву про завершення розгляду даної справи у його відсутності.

Заслухавши прокурора, правопорушника ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи суд доходить висновків.

Постановами Коломийського міськрайонного суду від 10.10.2019 року, 01.11.2019, 21.12.2019, 09.01.2020, ухвалено застосування приводу щодо Панчака через органи внутрішніх справ, а саме через Коломийський ВП ГУНП України в Івано-Франківській області,однак постанови виконані не були, в судові засідання 06.08.2019, 10.10.2019, 31.10.2019, 31.01.2019, 21.02.2020, 20.03.2020, 08.04.2020, 04.05.2020, 17.06.2020 року останній не з'являвся.

У протоколі про адміністративне правопорушення №199/2019 від 15.07.2019 року (а.с. 2-7), зазначено, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Так, ОСОБА_2 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту б п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції, в порушення положень вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018 року, а декларація ним фактично подана 14.03.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка вправі складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення. У даному випадку датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу 15.07.2019 року.

Згідно зі ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» Панчошак є суб'єктом на якого поширюється дія цього закону.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.2-7),рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Івано-Франківській області Б.В. Гринь від 08.05.2019 року (а.с.8); скріншотом з веб-сайту НАЗК щодо дати опублікування декларації Панчошака (а.с. 9-14); копією рішення Печеніжинської селищної ради від 12.11.2015 року №1-1/2015 (а.с.14; ); довідкою про склад сім'ї ОСОБА_2 наданої Печеніжинською селищною радою (а.с.18); характеристикою на ОСОБА_2 (а.с.19); повідомленнями Печеніжинської селищної ради ОТГ про необхідність заповнити е-декларацію до 1 квітня 2017 року та переліком депутатів, які ознайомились з цим повідомленням, серед якого наявний підпис ОСОБА_2 (а.с.20-26).

Таким чином, ОСОБА_2 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту б п.1 ч.1 ст.3 Закону України "«Про запобігання корупції", в порушення положень вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018 року, а декларація ним фактично подана 14.03.2019 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Згідно з п.7 ст. 247 КУпАП у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихстаттею 38 КУпАП- провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Судом встановлено, що датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 00.00 год. 01.04.2018 року, незважаючи на те, що Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України зазначає, що датою виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка вправі складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення. Як вбачається із протоколу вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, датою складення є 15.07.2019 року.

Оскільки, дані сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є публічними, то днем виявлення факту вчинення адміністративного правопорушення є квітень 2018 року.

За таких обставин, на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, минуло більше трьох місяців з дня вчинення цього правопорушення- з 01.04.2018 року, тобто минув встановлений ст. 38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а тому на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст.38,221,247,280,283,284,294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

постановив:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня ухвалення постанови.

Суддя Беркещук Б. Б.