Справа №345/2687/20
Провадження № 3/345/764/2020
07.08.2020 року м. Калуш
Суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області Онушканич В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 173 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 інспектором СРПП №2 Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області старшим лейтенантом поліції Кравчук В.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 100162 від 27.07.2020 за ст. 173 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи належить до його компетенції розгляд даної справи, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду тощо.
Згідно положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення вказується: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості особи порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвище, адреса свідків, потерпілих, якщо вони є, пояснення правопорушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення додані матеріали, необхідні для вирішення справи, в копіях, які не засвідчені належним чином. Зокрема, відсутній підпис та дані про посадову особу, яка б засвідчила вірність копій, що унеможливлює суд повно, всебічно та об'єктивно провести судовий розгляд справи та постановити законне і обґрунтоване рішення на підставі оцінки допустимих та належних доказів.
Окрім цього, ст. 268 КУпАП передбачено, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Однак, уповноваженими особами явку ОСОБА_1 не забезпечено, інформація щодо його ухилення від явки на виклик ОВС відсутня.
Також протокол про адміністративне правопорушення містить виправлення (використання коректора), що є недопустимим, оскільки ставить під сумнів достовірність даних внесених до нього.
Ці суттєві недоліки позбавляють можливості винести законне та обґрунтоване рішення по справі, оскільки це може порушити права особи, відносно якої складено протокол.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
З огляду на викладене, вважаю, що без доопрацювання та усунення недоліків розгляд справи не можливий, а тому матеріали адміністративної справи щодо ОСОБА_1 слід повернути для доопрацювання та усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 256, 278, 283 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП повернути до Калуського ВП ГУНП в Івано-Франківській області для доопрацювання та усунення недоліків, про які зазначено в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя: