Ухвала від 05.08.2020 по справі 420/184/20

Справа № 420/184/20

УХВАЛА

05 серпня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балан Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі по адміністративній справі №420/184/20, за позовною заявою ОСОБА_1 до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни про визнання протиправними дій, бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2020 року, позовні вимоги ОСОБА_1 до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни про визнання протиправними дії, бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.

Зокрема, визнано протиправною бездіяльність голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни щодо ненадання завіреної належним чином копії розрахунково-платіжної відомості (зведеної) працівників апарату Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області за жовтень, листопад, грудень 2017 року на запит ОСОБА_1 від 19.12.2019 року; зобов'язано голову Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанську Олену Анатоліївну надати відповідь на запит ОСОБА_1 до публічної інформації від 19.12.2019 року вх. №ср-02-16-128-19.12.2019 з урахуванням висновків суду.

03 червня 2020 року, Одеським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №420/184/20, строком пред'явлення до 14 березня 2023 року.

27 липня 2020 року, через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про виправлення помилки у виконавчому листі (вх.№29194/20 від 27.07.2020р.).

Вищевказана заява обґрунтована тим, що держаним виконавцем було повернуло ОСОБА_1 , виконавчий лист без прийняття до виконання у зв'язку з тим, що боржником за виконавчим документом виступає фізична особа - суб'єкт владних повноважень - голова Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанська О.А., однак, у виконавчому документі замість РНОКПП фізичної особи зазначено код ЄДРПОУ Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області. Таким чином, на думку ОСОБА_1 , суду необхідно вжити заходи для виправлення помилки у виконавчому листі №420/184/20.

Відповідно до ч. 3 ст. 374 КАС України суд розглядає заяву про виправлення помилки у виконавчому листі в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу.

Неявка стягувача і боржника не перешкоджає розгляду заяви.

У судове засідання, призначене на 05 серпня 2020 року об 11 годині 45 хвилин, особи, які беруть участь у справі не з'явились. Належним чином та своєчасно повідомлялись про час, дату та місце розгляду справи.

Зважаючи на неявку сторін у судове засідання щодо розгляду заяви про виправлення помилки у виконавчому листі по адміністративній справі №420/184/20, розгляд заяви здійснено судом без участі сторін, у порядку письмового провадження.

04 серпня 2020 року, через канцелярію Одеського окружного адміністративного суду від представника голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни надійшли заперечення (вх.№30416/20 від 04.08.2020р.). У вищевказаних запереченнях голова сільської ради зазначала про добровільне виконання рішення суду по адміністративній справі №420/184/20.

Розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі по адміністративній справі №420/184/20, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Порядок оформлення та видачі виконавчих листів визначений Кодексом адміністративного судочинства України та Законом України «Про виконавче провадження» №1404-VІІІ від 02.06.2016 року (далі - Закон України №1404-VІІІ).

Згідно статті 1 Закону України №1404-VІІІ, виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до статті 4 Закону України №1404-VІІІ, у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред'явлення рішення до виконання.

Частиною першою статті 12 Закону України №280/97-ВР від 21.05.1997 року «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідного села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста. Він обирається відповідною територіальною громадою на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.

Таким чином, сільський голова представляє сільську територіальну громаду та здійснює від її імені та в її інтересах функції та повноваження органу місцевого самоврядування, тобто сільської ради.

Крім того, суд звертає увагу, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень безпосередню відповідальність несе саме суб'єкт владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Зокрема, за аналогією з розподілом судових витрат визначеного статтею 139 КАС України.

Таким чином, суд дійшов висновку, що у виконавчому листі №420/184/20 від 03 червня 2020 року, виданого Одеським окружним адміністративним судом правомірно зазначено код ЄДРПОУ Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області та у даному випадку помилка - відсутня.

Крім того, суд наголошує, що відповідно до статті 18 Закону України №1404-VІІІ, з метою захисту інтересів стягувача, державний виконавець має право одержувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, посадових осіб, сторін та інших учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, в тому числі конфіденційну.

Таким чином, державний виконавець не позбавлений можливості звернутись до Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області з запитом, щодо отримання необхідної йому інформації для відкриття виконавчого провадження по виконавчому листу №420/184/20 від 03 червня 2020 року, виданого Одеським окружним адміністративним судом.

Верховний Суд України, вирішуючи питання незазначення певних даних про особу боржника, у своїй постанові від 21 травня 2014 року (справа №6-45цс14) дійшов висновку, що відсутність у виконавчому листі певних даних про особу боржника не є підставою для відмови державним виконавцем у відкритті виконавчого провадження.

Вказана правова позиція була підтримана Верховним Судом у постановах по справам №804/8020/16 від 14 травня 2020 року, №522/6044/16-а від 03 червня 2020 року та інших.

Враховуючи вищевикладене, оскільки сільська рада є юридичною особою, а сільський голова - її головною посадовою особою, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі.

Керуючись ст. 246, 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про виправлення помилки у виконавчому листі по адміністративній справі №420/184/20, за позовною заявою ОСОБА_1 до голови Олександрівської сільської ради Лиманського району Одеської області Думанської Олени Анатоліївни про визнання протиправними дії, бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Я.В. Балан