про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
06 серпня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/2953/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Медичної (військово-лікарської) комісії при Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» (вул. Ломоносова, 19, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93400) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, встановлення компетенції суб'єкта владних повноважень, -
05 серпня 2020 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (далі - позивачка) до Медичної (військово-лікарської) комісії при Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, встановлення компетенції суб'єкта владних повноважень
В обґрунтування позову зазначено, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 17.12.2019 у справі № 360/4148/18 за позовом ОСОБА_1 до Центральної медичної (військово-лікарської) комісії Міністерства внутрішніх справ України , Військово-лікарської комісії Державної установи «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області» про визнання протиправним та скасування постанови, визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, позовні вимоги задоволено частково: визнано протиправною та скасовано постанову ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області» № 36; зобов'язано Державну установу «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Луганській області» повторно розглянути матеріали , які надійшли від Головного управління МВС у Луганській області щодо визначення причинного зв'язку смерті ОСОБА_2 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням обставин, зазначених у рішенні суду від 17.12.2019 у справі № 360/4148/18.
Виконуючи зазначене рішення Луганського окружного адміністративного суду від 17.12.2019, відповідач розглянув документи, які разом із заявою позивачки від 23.02.2018 надійшли від ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Луганській області. Повторний розгляд матеріалів відображено в протоколі № 4 засідання «ВЛК ДУ ТМО МВС України по Луганській області», який міститься в Книзі обліку протоколів засідань комісії ВЛК. За результатами розгляду матеріалів, прийнято рішення, в якому комісія не знайшла підстав для внесення змін в свідоцтво про хворобу ОСОБА_2 від 28.06.2005. Про результати рішення позивачку повідомлено листом від 31.01.2020 № 33/33-98.
Позивачка вважає, що відповідач виконав не в повному обсязі рішення суду від 17.12.2019 у справі № 360/4148/18, а саме висновків суду, зазначених у вищевказаному рішенні до уваги не прийнято.
На думку позивачки, комісія проігнорувала обставини, встановлені судом в іншій справі (рішення ЛОАС від 11.01.2018 року справа № 812/1865/17), проігнорувала висновки суду викладені в рішенні від 17.12.2019 у справі № 360/4148/18, та всупереч останньому рішенню суду про застосування при розгляді заяви і матеріалів, виключно «Положення про діяльність медичної (військово- лікарської) комісії МВС, затвердженого наказом МВС № 285 від 28.04.2017 - застосувала в своїй діяльності недіючий нормативний акт «Порядок проведення військово- лікарської експертизи … », який затверджено наказом МВС 06.02.2001 року № 85.
На підставі викладеного позивачка просить суд:
- встановити наявність компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень - медичної (військово-лікарської) комісії при Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» по встановленню причинного зв'язку травми, захворювань отриманих при виконанні службових обов'язків, проходженні служби в органах внутрішніх справ (міліції) України і смерті від травми та захворювань отриманих при виконанні службових обов'язків, проходженні служби в органах внутрішніх справ (міліції) колишньої особи рядового чи начальницького складу органів внутрішніх справ МВС;
- визнати протиправною бездіяльність посадових осіб медичної (військово- лікарської) комісії при Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» з неврахування при повторному розгляді звернення ОСОБА_1 про встановлення причинного зв'язку травми, захворювань отриманих її покійним чоловіком ОСОБА_2 за час служби в органах внутрішніх справ МВС при виконанні службових обов'язків і його смерті, висновків суду у рішенні від 17.12. 2019 справа № 360/4148/18 і зобов'язати суб'єкта владних повноважень медичну (військово-лікарську) комісії при Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» скласти і видати постанову про встановлення причинного зв'язку травми, захворювань, які отримані колишньою особою рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ МВС України ОСОБА_2 за час служби в органах внутрішніх справ МВС України при виконанні службових обов'язків особи і його смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Відповідно до ч.2 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Частиною 3 ст.257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) значення справи для сторін;
2) обраний позивачем спосіб захисту;
3) категорію та складність справи;
4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;
5) кількість сторін та інших учасників справи;
6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частинами першою, другою статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку щодо наявності підстав розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Керуючись статтями 161-163, 168, 171, 173, 179, 241, 243, 248, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Медичної (військово-лікарської) комісії при Державній установі «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» (вул. Ломоносова, 19, м. Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93400) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії, встановлення компетенції суб'єкта владних повноважень.
Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 31 серпня 2020 року на 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати позивачу надати суду протягом п'яти днів з дати отримання даної ухвали всі наявні документи та пояснення, які, на його думку, мають значення для розгляду справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, які вже надані з позовною заявою.
Відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду: відзив на позовну заяву, всі матеріали, що були або мали бути взяті до уваги при прийнятті рішень, вчинення дій, щодо яких подано позов.
До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Роз'яснити учасникам справи, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив (ст. 163 КАС України), відповідач - заперечення (ст. 164 КАС України) протягом п'ятиденного строку, відлік якого починається, відповідно: для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, для відповідача - з моменту отримання відповіді на відзив.
Відповідь на відзив, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 162 КАС України.
Справа розглядатиметься суддею Ірметовою О.В. одноособово.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки ://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяО.В. Ірметова