про залишення позовної заяви без руху
05 серпня 2020 року м. Житомир справа № 240/12102/20
категорія 108120000
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е., перевіривши дотримання вимог законодавства при подачі позовної заяви Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку,
встановив:
Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації звернувся до суду з позовом до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати висновок моніторингу закупівлі "Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,50 км (ДК 021:2015:63710000-9 Послуги з обслуговування наземних видів транспорту) (2 лоти) Services of reference use of roads of the national member of Zhytomyr region with a length of 6941/5 km".
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до провадження, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, в порушення вищезазначених вимог Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації в поданій до суду позовній заяві не зазначив номеру засобу зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області.
Частиною четвертою статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 7 ст. 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що предметом спірних правовідносин є індивідуальний акт суб'єкта владних повноважень - висновок моніторингу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області по закупівлі "Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,50 км (ДК 021:2015:63710000-9 Послуги з обслуговування наземних видів транспорту) (2 лоти) Services of reference use of roads of the national member of Zhytomyr region with a length of 6941/5 km".
Разом з тим, в порушення вимог ч. 7 ст. 161 КАС України оригіналу або ж належним чином завіреної копія оскаржуваного висновку позивач до суду не надав.
З приводу долученого в якості додатку до позовної заяви висновку про результати моніторингу закупівлі суд зазначає, що вказаний висновок не містить усіх реквізитів індивідуального акту суб'єкта владних повноважень, зокрема в ньому не зазначено ким такий висновок складено, більш того такий висновок не містить підпису посадової особи та відбитку печатки суб'єкта владних повноважень, який його затвердив.
Вказане свідчить на користь висновку, що вимоги ч. 7 ст. 161 КАС України позивачем при зверненні з даним позовом до суду дотримані не були.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з частиною 3 статті 55 КАС України юридична особа незалежно від порядку її створення, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб'єкта владних повноважень), або через представника.
Відповідно до ч. 8 ст. 59 КАС України, у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
У позовній заяві, яка подана Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації вказано, що її директором департаменту ОСОБА_1. Однак жодного документу на підтвердження повноважень ОСОБА_1 до позову не додано.
Частинами першою та другою статті 169 КАС України, визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- належним чином оформленої позовної заяви (та її копій для відповідача) із уточненням у ній номеру засобу зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області;
- оригіналу або належним чином засвідченої копія оскаржуваного висновку Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про результати моніторингу закупівлі "Послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Житомирської області протяжністю 6941,50 км (ДК 021:2015:63710000-9 Послуги з обслуговування наземних видів транспорту) (2 лоти) Services of reference use of roads of the national member of Zhytomyr region with a length of 6941/5 km";
- документу, що підтверджують повноваження ОСОБА_1 на підписання позовної заяви від імені Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд
ухвалив:
Позовну заяву Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації залишити без руху.
Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.
У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя І.Е.Черняхович