Справа № 444/1861/20
Провадження № 3/444/1044/2020
04 серпня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши в залі суду в м. Жовква матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська” І категорія (тип Б) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: м. Самбір Львівської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 , виданий 19.08.2017 року) -
- за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, -
22.07.2020 року начальником 3 групи іспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби "Рава-Руська" (тип А) відділу прикордонної служби «Рава-Руська» Львівського прикордонного загону капітаном Головченко Іваном Олександровичем складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 332897 відносно ОСОБА_1 , якій ставиться до вини те, що вона "22.07.2020 року о 12 год. 35 хв. в міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення "Рава-Руська" під час проходження прикордонного контролю на виїзд з України в Республіку Польща пред'явила паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 25.10.2016 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Під час проведення співбесіди дана громадянка пред'явила паспорт громадянина України для виїзду за кордон на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_1 , виданий 19.08.2017 року, орган, що видав 4613, яка відповідно до ч. 1 ст. 2 ЗУ "Про громадянство України", у правових відносинах Україною визнається лише громадянином України, чим порушила вимоги ст. 2, 3 ЗУ "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадянами України", п. 2 Правил перетинання державного кордону громадянами України затвердженого Постановою КМ України від 27.01.1995 року № 57, тобто вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 204-1 КУпАП".
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Клопотань не надходило.
Крім цього, в матеріалах справи знаходяться письмові пояснення ОСОБА_1 , з яких вбачається, що вона пред'явила на паспортному контролі паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон, оскільки думала, що по паспорту громадянина України для виїзду за кордон її не пропустять. Зазначила, що має паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон, оскільки її чоловік фін.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі належить закрити з таких підстав.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є зокрема, своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 248 КУпАП визначено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 25.10.2016 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З рапортів працівників прикордонної служби від 22.07.2020 року вбачається, що о 12 год. 35 хв. прикордонним нарядом "Перевірка документів" під час оформлення пасажирів на виїзд з України в Республіку Польща у рейсовому автобусі марки "Рено", р/н НОМЕР_3 , було виявлено громадянку України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка пред'явила на паспортний контроль паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 25.10.2016 року на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уповноваженим органом Фінляндії. В процесі перевірки документів та проведення перевірочних заходів було встановлено, що вказана громадянка має в наявності паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка відповідно до ч. 1 ст. 2 ЗУ "Про громадянство України" у правих відносинах Україною визнається лише громадянином України.
Ксерокопією наявного у матеріалах справи про адміністративне правопорушення паспорта серії РК0259456, виданого 25.10.2016 року уповноваженим органом Фінляндії, підтверджено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянці ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон, терміном дії до 25.10.2021 року.
Ксерокопією наявного у матеріалах справи про адміністративне правопорушення паспорта серії FН 593791 підтверджено, що 19.08.2017 року ОСОБА_1 , громадянинці України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон, терміном дії до 19.08.2027 року .
Доказів, які давали б підстави піддати сумніву належність кожного з поданих ОСОБА_1 уповноваженому органу Державної прикордонної служби України документів, у справі немає. Пред'явлення ОСОБА_1 уповноваженому органу Державної прикордонної служби України свого паспорту громадянина України для виїзду за кордон після пред'явлення тому ж органу свого ж паспорту громадянина Фінляндії для виїзду за кордон належності будь-якого з цих документів не виключає.
У матеріалах справи відсутні які-небудь дані, які підтверджують, що вищевказаний паспорт громадянина Фінляндіїдля виїзду за кордон, який 22.07.2020 року ОСОБА_1 пред'явила у пункті пропуску "Рава-Руська" під час перетинання державного кордону України в Республіку Польща є підробленим документом чи таким, що міститьнедостовірні відомості про особу.
Наведені вище докази достовірно підтверджують, що 22.07.2020 року о 12 год. 35 хв., ОСОБА_1 , пред'явила у пункті пропуску «Рава-Руська» під час перетинання державного кордону з України в Республіку Польща, на паспортний контроль паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданий 25.10.2016 року уповноваженим органом Фінляндії, який є офіційним документом, достовірність якого не оспорюється і який надає певні права.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за спробу незаконного перетину державного кордону з України в Республіку Польща, не грунтується на фактичних обставинах справи.
Відповідно до принципів Європейської Конвенції "Про громадянство" від 06.11.1997, ратифікованої Україною Законом від 20.09.2006, Україна зобов'язалася гарантувати права громадян із множинним громадянством, зокрема, ст. 17, відповідно до якої, визначаючи права та обов'язки, пов'язані із множинним громадянством: громадяни держави - учасниці, які мають інше громадянство, мають на території держави учасниці, в якій вони проживають, ті самі права та обов'язки, як і інші громадяни держави-учасниці.
А від так, паспорт громадянина Фінляндії для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , на ім'я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданий 25.10.2016 року уповноваженим органом Фінляндії, не є невідповідним документом, як про це зазначено в рапортах працівників державної прикордонної служби.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП адміністративного правопорушення, наявними в матеріалах справи доказами не доведена, а тому, провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ст. 247, ст. 294 КУпАП, суддя, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КпАП України закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. ст. 287, 294 КУпАП.
Суддя Ясиновський Р. Б.